Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Partner a peniaze.

Príspevok v téme: Partner a peniaze.
terka34

Veľmi ma trápi jedna vec. Môj manžel pri financiách vždy hľadí na vlastný prospech. Vždy to proste urobí tak, aby som čokoľvek zaplatila ja. Sme už spolu dlho, máme deti a vždy to takto bolo. Ja som dobrosrdečný človek, keď môžem dám, kúpim, vybavím, urobím. Najprv som to nevidela, potom som bojovala, neúspešne, on sa tvári, že čo mi vadí, veď peniaze sú spoločné. No vadí, všetky výdaje na mňa a príjmy na neho. Teraz som v štádiu, že ignorujem, alebo poviem, že nemám,proste robím to čo on. Lenže nemalo by to takto byť. Bolí ma srdce. Ak to poviem presne ako to cítim, nechápe. Alebo mi povie, že som sprostá. Teraz napr. telefón. On si objednal za 200 €, nepovedal nič. Keď mu mal prísť tak mi povedal, že mu príde telefón a mám mu to prevziať a zaplatiť. Ok, nepáčilo sa mi to,urobila som. Teraz ja som potrebovala nový. Objednal mi ho na moje moje meno a ja si ho zaplatím. Možno sa Vám to zdá hlúpe, ale potešilo by ma keby mi ho kúpil a dal ako darček napr. Nedáva mi žiadne darčeky, nič mi nekúpi, všetko urobí, tak, že si to vlastne kúpim sama. On má rodičov, aj už nie. Jeho rodičia mu prídu gratulovať na nejaký sviatok, ja všetko nachystám a on mne nikdy nič nedá ani nekúpi na môj sviatok. Keď majú jeho rodičia sviatok, prirodzene očakávajú a aj môj muž očakáva, že ja to vybavím. Zase si ja míňam svoje peniaze. Nie je zlý, je pracovitý, ale ja od neho proste nič nedostávam, nič, vždy na mňa zabudne, resp. urobí to tak, že si to vybavím, urobím, kúpim sama.

terka34

Proste žiadny darček pre mňa, proste nič len tak. Užsa stalo, že ma pozval do kina a pred pokladňou stál, že zaplať. Však ok sme manželia peniaze spoločné, ale je to také hlúpe. Bolí to.

terka34

Jana Lukáčová - presne to začala robiť. Mrzí ma, že ma zase dostal s tým telefónom. Nepreplácam jeho účty, nekupujem, darčeky jeho rodine, som za zlú samozrejme.
Vlastne ono sa to inak ani nedalo, telefón som chcela potrebovala, mi vybral, je to na moje meno. Ale ten spôsob. On si sebe vybral, len v ten deň keď mu mal prísť, tak mi povie, že zaplať. A ja som zaplatila, on to povie tak narýchlo, že nemám ani možnosť sa nejako brániť, resp. nechcem v tej chvíli vyrobiť konflikt.
Mne nejde o peniaze, o moje a tvoje, ale o to, že on si vždy vyberie tú lepšiu možnosť. Napr. on má min. mzdu a uplatňuje si daňový bonus na deti, ja podnikám, platím dane, nebolo by lepšie keby si ho uplatním ja? Poviete si, však sú to vaše peniaze, áno, ale ten preplatok príde na jeho účet.
Všetky zmluvy sú na mňa, poistky, auto, všetko, proste zodpovednosť na mne. On sa len vezie. Áno urobí, porobí, ale veď to nerobí zadarmo.

coja

toto neignoruj, mala si to riesit uz skor, ale podla mna este stale je moznost ako to vyriesit, takto vztah fungovat nebude

kollki

Tak sa kaslina neho. Ja by som mu, byt na tvojom mieste neplatil nic. Ziadne sviatky ani oslavy pre neho by som taktiez nechal na neho - jeho sa to tyka? Tak nech sa aj stara

Jana Lukacova

Terka 34:

iba doplním prispievateľov nižšie...nechávate sa svojim manželom zneužívať v očakávaní, že sa zmení. Zmeniť svoj prístup potrebujete však Vy. Nebojujte s ním, nesnažte sa, aby Vás pochopil. Z toho čo píšete, pre Vášho muža nie sú peniaze spoločné, on rád žije z Vašich peňazí. Či je pracovitý alebo nie je, skáče Vám po hlave a neváži si Vás. Potrebuje vo Vás vzplanúť spravodlivý hnev a potrebujete mu jasne ukázať, že stačilo (žiadne preplácanie jeho objednávok, kupovanie darčekov na jeho sviatok alebo uhrádzanie darčekov od neho)...možno mu to pomôže dospieť, možno však nie...Buďte dobrosrdečná k ľuďom, ktorí si to vážia, nie k tým, ktorí to zneužívajú a ešte to okomentujú tým, že ste sprostá. Je to príležitosť pre Vás uvedomiť si svoju vlastnú hodnotu a v súlade s tým pristupovať k ostatným.

terka 34

manzel567 - no ja keď zarábam, dávam všetko, platila som manželovi byt, stravu, oblečenie, školu a pod. Keď nezarábam, tak mi nemá kto pomôcť, pretože on nemá.

terka34

prezyvka55 vieš keby aspoň šetril. 1. Neviem koľko má na svojom účte peňazí. 2. vždy keď k niečomu dôjde, tak nemá. Neviem ako šetrí.

terka34

manzel - máš pravdu. My sme mali na začiatku spoločný účet. Zobrali sme sa, môj muž bol študent a ja veľmi dobre zarábajúca. Používal môj účet. Keď začal pracovať založil si vlastný. A keď som išla na materskú, tak áno dal mi kartu k svojmu účtu, ale každý jeden výber som musela zdôvodňovať. Nakoniec to stopol. Odvtedy máme každý vlastné peniaze. Vlastne takto: moje sú spoločné a tie jeho sú jeho. Podľa mňa sa tak správa.
Pokiaľ od neho nič nechcem a nepotrebujem, je to veľmi dobrý muž. Pokiaľ niečo potrebujem, chcem, problém.
Napr. prídavky na deti chodia na jeho účet a ja deťom platím poistky. Proste vždy je to tak, že výhoda je na jeho strane. My s tým máme od začiatku problém, to je pravda. Ja viem minúť peniaze, on je zase veľmi šetrný. Aj keď neviem či to nazvať šetrnosť, miluje proste veci zadarmo, keď niečo dostane len tak. Vždy hľadá tú najvýhodnejšiu možnosť. Asi je to môj problém, ja by som chcela keby mi dal niečo len tak, kúpil len tak. On to proste neurobí.

Manzel567

Pockaj ja nechapem - ako jeho a tvoje peniaze? Ste manzelia ak som spravne pochopil. Ja ked som sa ozenil, zalozili sme si jeden ucet, kde nam chodia nase obe vyplaty a dokonca ja ked robim fusku tak to vzdy vlozim na ten ucet a obaja mame od neho kartu a neriesime, ze koho su ake peniaze. Vy to mate snad oddelene? Lebo to je cesta do pekla ak maju manzelia dva oddelene ucty a ani len nevedia kto tam kolko ma. To je len docasne manzelstvo bez dovery. Uvedomujes si to? Ak niekoho naozaj lubim, tak mu dam uplne vsetko a nic pred nim neschovavam!