Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Je spoveď umierajuceho zárukou spasenia?

Príspevok v téme: Je spoveď umierajuceho zárukou spasenia?
veriaca

Vážení diskuteri,ako vidím veľa ľudí na tomto fore je veriacich.Chcela by som sa poradiť,prechádzam obdobím hlbokeho smutku,nahle nás opustila naša mamka,ktoru som veľmi milovala,bola uprimne veriaci človek,prišlo to tak rychlo že sa ocitla v nemocnici,ale nikto z lekarov nam nenaznačil že je to také vážne,oni sami nevedeli čo to je,ako sa z toho dostane.Keby sme boli vedeli,dali by sme zavolať kňaza,aby ju vyspovedal a pomodlil sa s ňou.Pravdepodobne zomrela v spanku,lebo hneď skoro ráno nám z nemocnice volali.Rozprávala som sa o tom s viacerymi ľuďmi,medzi nimi boli aj katolíci a keď som im povedala že sme ani nemali šancu volať farara,tak zdesene na mňa pozreli akoby mamka kvoli tomu že sa nestihla vyspovedať nemala šancu byť s Panom Ježišom,hoci bola uprimne veriaci človek a sama sa modlila a určite oľutovala svoje hriechy.Neviem ake boli jej posledne momenty čo prežívala,ale rada by som mala istotu že odišla v pokoji zmierena s Bohom.Čo si o tom myslíte,musí nutne umierajuceho človeka pripraviť na poslednu cestu kňaz,alebo može ten človek sa sám odporučať do Božích ruk a vlastne sam sa Bohu vyspovedať.

Angiiiiieeeee

Mozes byt uplne pokojna, predpokladam, ze maminka bola veriaca... je to naozaj velka milost dostat pomazanie chorych od knaza a odpustenie hriechov... ale to ze ste ho maminke nestihli dopriat nebrani Panovi v jej spase. Modli sa za nu vela, najsilnejsia je vraj odsluzena svata omsa, a cez rok byvaju casto prilezitosti ziskania uplnych odpustkov... duse v ocistci (podla toho co som precitala z cirkevne schvalenej krestanskej literatury) su uz odkazane na nase modlitby a nemozu si viac sami pomoct ako my tu, ktori mame kazdy den novu sancu na obratenie a pokanie... preto nezabudaj na sv. omsu a modlitby za nu, takto mozes najst aj ty sama vnutorny pokoj, ze maminka moze vdaka tebe ovela skor do neba, ak by tam nemohla hned... Milosrdenstvo je nad spravodlivost. Uz sa neboj, Jezis je laska, mozes mat k Nemu uplnu doveru. KLlludne chod za knazom, opytaj sa ho aspon pri spovedi, urcite ta tiez upokoji... "Neboj sa, len ver!" sa pise vo svatom pisme!

dontpanic

veriaca, tvoja mama nepotrebuje na cestu k Bohu potvrdenku. Boh nie je uradnik. Mnohe z toho, co nam ludom bolo povedane, sme my pochopili prilis "po ludsky". Nemas dovod sa bat. Ti, co sa na teba zhrozene pozru, ze mama nebola pred smrtou na spovedi, tak ti prave so sebou nesu bremeno filozofovania namiesto toho, aby sa otvorili mudrosti. Vsetko je v poriadku. Mnohi ludia zomru necakane. To, ako blizko bola ci je tvoja mama k Bohu, nie je dane tym, ci sa pred smrtou stihla porozpravat s nejakym clovekom, ale to, ako zila. A to vie najlepsie Boh, nie tvoje zhrozene susedky ani zhrozene kamaratky ci zhrozeni pribuzni. Za zivota nikto z nas nie je bez viny. Preto sa teraz za svoju mamu kazdy den modli, najlepsie ruzenec bozieho milosrdenstva.

filipa

Ak bola úprimne veriaci človek a ľutovala svoje hriechy, ak nejaké mala, tak je samozrejme spasená i bez kňaza. Spasenie nie je viazané na prítomnosť kňaza.