Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Je spoveď umierajuceho zárukou spasenia?

Príspevok v téme: Je spoveď umierajuceho zárukou spasenia?
veriaca

Vážení diskuteri,ako vidím veľa ľudí na tomto fore je veriacich.Chcela by som sa poradiť,prechádzam obdobím hlbokeho smutku,nahle nás opustila naša mamka,ktoru som veľmi milovala,bola uprimne veriaci človek,prišlo to tak rychlo že sa ocitla v nemocnici,ale nikto z lekarov nam nenaznačil že je to také vážne,oni sami nevedeli čo to je,ako sa z toho dostane.Keby sme boli vedeli,dali by sme zavolať kňaza,aby ju vyspovedal a pomodlil sa s ňou.Pravdepodobne zomrela v spanku,lebo hneď skoro ráno nám z nemocnice volali.Rozprávala som sa o tom s viacerymi ľuďmi,medzi nimi boli aj katolíci a keď som im povedala že sme ani nemali šancu volať farara,tak zdesene na mňa pozreli akoby mamka kvoli tomu že sa nestihla vyspovedať nemala šancu byť s Panom Ježišom,hoci bola uprimne veriaci človek a sama sa modlila a určite oľutovala svoje hriechy.Neviem ake boli jej posledne momenty čo prežívala,ale rada by som mala istotu že odišla v pokoji zmierena s Bohom.Čo si o tom myslíte,musí nutne umierajuceho človeka pripraviť na poslednu cestu kňaz,alebo može ten človek sa sám odporučať do Božích ruk a vlastne sam sa Bohu vyspovedať.

pedag

Však nahlás moje príspevky a admin ich vymaže. Už som to hovoril viackrát, že je taká možnosť. Tu mi nadávaš, že čo za hlúposti tu píšem, ale pri tom sa na tom dobre bavíš. Maj sa.

pedag

Ja do Pekla isto nepôjdem, môžeš sa tu so mnou PreTeba hádať koľko len chceš, aj nechceš. Ja už nemám svoje zuby (veľa cukrov) a je napísané: v Pekle bude len plač a škrípanie zubami. Takže žiadne také, že see you in Hell:-)

Preteba

:):):) asi si nepočul, že máme ducha:) telo je smrteľné, ale duch nie. Bude žiť ďalej, len každý ako a kde sa rozhodne.

pedag

A ty PreTeba, ty chceš žiť večne, či ako? Chceš byť nesmrteľná? To je niečo ako podobné, ako keď si nasypeš do presýpacích hodín "pytel" soli a čakáš, kedy skončí 6.-ta hodina doučovania matematiky, ktorá ti aj tak nepomôže? Je to niečo podobné?:-)

Preteba

Pedag, máš slobodnú vôľu sa rozhodnúť ako chceš:)
Sonie, nebojím sa, ešte si si zabudla prečítať Božie slovo. A boh tohto sveta je s malým b.

pedag

Ale prečo stále niečo prekrúcaš na niečo negatívne, toto ja vážne nechápem. Vyžívať sa v negativizme? To je aká viera? Takú nepoznám. PreTeba, ty si nebodaj ateistka?:-)

pedag

Len na margo, čo keď si niekto povie, že mu je to celé utrpenie totálne ukradnuté? Choroby, nedostatok, chudoba, proste, že som si povedal, že mi je to všetko jedno. Mám na to právo? Či si mám vypýtať dovolenie? Smiem? Nie (to som čakal). Have a nice day.

Sonie

pre teba- vyzerá to ako by si túto tému založila ty a prezentovala si sa tu svojim kázaním o viere. Nebojíš sa Bohom nazývať satana, aj keď tu na zemi?