Je spoveď umierajuceho zárukou spasenia?

Príspevok v téme: Je spoveď umierajuceho zárukou spasenia?
veriaca

Vážení diskuteri,ako vidím veľa ľudí na tomto fore je veriacich.Chcela by som sa poradiť,prechádzam obdobím hlbokeho smutku,nahle nás opustila naša mamka,ktoru som veľmi milovala,bola uprimne veriaci človek,prišlo to tak rychlo že sa ocitla v nemocnici,ale nikto z lekarov nam nenaznačil že je to také vážne,oni sami nevedeli čo to je,ako sa z toho dostane.Keby sme boli vedeli,dali by sme zavolať kňaza,aby ju vyspovedal a pomodlil sa s ňou.Pravdepodobne zomrela v spanku,lebo hneď skoro ráno nám z nemocnice volali.Rozprávala som sa o tom s viacerymi ľuďmi,medzi nimi boli aj katolíci a keď som im povedala že sme ani nemali šancu volať farara,tak zdesene na mňa pozreli akoby mamka kvoli tomu že sa nestihla vyspovedať nemala šancu byť s Panom Ježišom,hoci bola uprimne veriaci človek a sama sa modlila a určite oľutovala svoje hriechy.Neviem ake boli jej posledne momenty čo prežívala,ale rada by som mala istotu že odišla v pokoji zmierena s Bohom.Čo si o tom myslíte,musí nutne umierajuceho človeka pripraviť na poslednu cestu kňaz,alebo može ten človek sa sám odporučať do Božích ruk a vlastne sam sa Bohu vyspovedať.

Preteba

pedag, je to trochu na dlhšie, ak si chceš niečo vyjasniť, mám e-mail. Ale aspoň niečo, za dobré skutky odmena, za zlé trest už na zemi. Nie je to pravda, i keď sa to tak môže javiť. Boh je spravodlivý. Za hriech je odplata smrť. Každý človek na zemi je hriešny a teda si zaslúži smrť. Boh tohto sveta(zem) je satan. Satan je vrah a podvodník. Sme tu, lebo si zaslúžime smrť, ale Boh je LÁSKA a miluje nás. Dal nám svojho Syna, aby každý, kto Mu verí, mal večný život. On za ten náš hriech už zaplatil. Máme len dve cesty, Boh, alebo diabol. Každý má slobodnú vôľu sa rozhodnúť. Boh je však aj milosrdný, preto, keď aj urobíš niečo zlé a prídeš k Bohu, aby Ti odpustil, On Ti odpustí. Kto sa však od Neho odvracia, ten slúži bohu tohto sveta. A je ich dosť, vidíme všetci, čo sa deje. Boh dáva dobré dary, diabol choroby, nehody, závisť, nenávisť, bludy.....

pedag

+PreTeba, to môže byť všetko pravda, čo hovoríš, ale pozrime sa na to všetko trochu z nadhľadu. Či už niekto verí alebo neverí (sú aj takí), tak všetci už tu na Zemi dostávajú za to dobré odmenu a za to zlé nejaký trest. A nemôžeš mi povedať, že klamem alebo že nemám pravdu, lebo dobre vieš, že tú pravdu mám. V jednej krajine, keď umieral biskup, tak si zavolal prezidenta a premiéra, aby počas jeho umierania sedeli jeden po jeho pravici a ten druhý po jeho ľavici. Ale prečo? Čo to malo s vierou? Komu chcel byť vo všetkom podobný?

Marosko-n

Je rozdiel od odpustenia a pokánia do ktorého patrí náprav krivdy, ktoré vznikli z Vášho previnenia.
Šťastný človek ,ktorý môže svoje hriechy ponaprávať ešte za svojho života!
Preto je napísané : Dobre robte svojím nepriateľom.....
Ďalej , robte dobre všade kde ste , aby ste neostali dlžníkmi.
Odpústene mu je ale krivdu treba napraviť. A to je ten trest o ktorom hovoria očistec. Preto robte všade ,kde ste !!!!!

Preteba

anopresne, asi si nikdy nečítal bibliu, tam máš všetko vysvetlené. Dobrými skutkami sa do neba nedostane nikto, všetci sme pod kliatbou, ale tí ktorí príjmu Ježiša Krista za svojho pána a Spasiteľa a žijú svoj život podľa Božej vôle, iba tí pôjdu do večného života. Je to jediná cesta. Ty nemôžeš odčiniť žiaden svoj hriech, Ježiš Kristus zaplatil za všetky naše hriechy, dal svoj život ako výkupné a vstal z mŕtvych, aby sme mali v Ňom večný život.

anopresne

Ziadny clovek nedokaze odpustat hriechy, ani papez. Kazdy hriech si musi clovek odtrpiet tu na Zemi( preto su vojny, choroby a ine ludske nestastia) alebo nezistnymi dobrymi skutkami. To by bolo dost nespravodlive ak by nejaky vrah, zlodej cely zivot robil neplechu a rok pred smrtou by presiel na vieru, vsetko by olutoval a po smrti by išiel tam, kde ti naozaj dobri...

veriaca

Ďakujem vám všetkým za rady.Neviem síce ake boli posledne chvíle ktore prežívala moja mamka,ale verím že mala viac času premýšľať a zhodnotiť svoj život a určite sa modlila a odovzdala sa do laskavych ruk svojho Spasiteľa aj bez toho aby jej pomáhal kňaz.

Pre pozostalych

ľudia ti tu dobre radia, Ja už len môžem súhlasiť. Či do neba pôjde človek, nezávisí od kňaza...môžeš byť spokojná, ide o to ako žil ten človek...

Preteba

veriaca, nikto nepotrebuje kňaza nacto, aby bol spasený. Spasiteľ je Pán Ježiš Kristus, On jediný Ti zaručí spasenie. Ako tu bolo povedané, veľa ľudí zomrie náhle, preto je dôležité to ako si sa rozhodla v živote. Keď uveríš Bohu( nie v Boha, v Boha veria aj démoni) a prijmeš pána Ježiša Krista za svojho osobného Spasiteľa a žiješ podľa Jeho slova, si spasená. Či si spasená, vieš už teraz. Ak čítaš bibliu, tam to všetko máš napísané, je to Božie slovo. Mamina mohla aj pred koncom svojej cesty vyznať svoje hriechy Bohu, nepotrebovala k tomu nikoho. Ak by si chcela vedieť viac, napíš mi na email

Defcon

Ti ludia co ti taketo bludy tvrdia by sa mali zamysliet, ci je boh taka prizemna bytost ,ze bude trvat na takej veci. Myslim, ze zalezi na uplne inych veciach. Co napr svetske ciny, alebo svedomie ?