Je spoveď umierajuceho zárukou spasenia?

Príspevok v téme: Je spoveď umierajuceho zárukou spasenia?
veriaca

Vážení diskuteri,ako vidím veľa ľudí na tomto fore je veriacich.Chcela by som sa poradiť,prechádzam obdobím hlbokeho smutku,nahle nás opustila naša mamka,ktoru som veľmi milovala,bola uprimne veriaci človek,prišlo to tak rychlo že sa ocitla v nemocnici,ale nikto z lekarov nam nenaznačil že je to také vážne,oni sami nevedeli čo to je,ako sa z toho dostane.Keby sme boli vedeli,dali by sme zavolať kňaza,aby ju vyspovedal a pomodlil sa s ňou.Pravdepodobne zomrela v spanku,lebo hneď skoro ráno nám z nemocnice volali.Rozprávala som sa o tom s viacerymi ľuďmi,medzi nimi boli aj katolíci a keď som im povedala že sme ani nemali šancu volať farara,tak zdesene na mňa pozreli akoby mamka kvoli tomu že sa nestihla vyspovedať nemala šancu byť s Panom Ježišom,hoci bola uprimne veriaci človek a sama sa modlila a určite oľutovala svoje hriechy.Neviem ake boli jej posledne momenty čo prežívala,ale rada by som mala istotu že odišla v pokoji zmierena s Bohom.Čo si o tom myslíte,musí nutne umierajuceho človeka pripraviť na poslednu cestu kňaz,alebo može ten človek sa sám odporučať do Božích ruk a vlastne sam sa Bohu vyspovedať.

Preteba

Medzi dvoma tretí? Divadlo? Áno je nemožné, aby bol človek bezhriešny. Preto prišiel Pán Ježiš Kristus, aby zaplatil. Keď to vierou prijmeš, je za Teba dlh vymazaný. Ale, nehreš viac. Úmyselne:)

pedag

PreTeba, ale ja som to myslel tak, že chcel umrieť tiež medzi dvomi zločincami. To s vierou isto nemalo nič spoločné.

pedag

Na tomto svete nemôže byť človek bez hriechu, aj keby sa poskladal do kocky. To je nemožné. Ako áno, občas ťa môže zasiahnuť kameň do hlavy od niekoho, kto ten hriech nemá, ale toho sa až tak báť nemusíme. To treba mariginalizovať.

Preteba

pedag, ešte k tomu príkladu biskupa, čo to malo s vierou? Nič. Niekto verí, niekto sa na vieru hrá. Veril biskup Bohu a žil podľa Jeho vôle?

Sonie

Ako je možné že lekári a vy, ste nič nevedeli o jej zdravotnom stave? To ste si nič nevšimli? Skôr vás zaujíma či je spoveď zárukou spasenia.

pedag

Dajte na moje slová a rok konajte tak. Bude to vyzerať isto lepšie ako po tých najlepších makro- a mikroekonomických opatreniach a hrubý domáci produkt sa isto zvýši.

pedag

Ak človek robí dobré skutky, tak dostáva požehnanie a veľa vecí má grátis. Tým by sa mala prejavovať viera. Viera bez skutkov je mŕtva.