Je to skutočné.

Príspevok v téme: Je to skutočné.
itisreal

OBE (Out of Body Experience) - Zážitok mimo tela je skutočný. Nie je to žiadny výplod fantázie.
Duša sa naozaj oddelí od nášho tela a putuje po svete.
Ak si myslíte, že je to výplod našej fantázie, mýlite sa. Náš duch navštívi niekoho, kto je úplne inde, ako my. Vie, čo robí, počuje ho hovoriť.
Keď sa vráti späť do tela oznámi tomu človeku, že bol mimo tela, videl ho, počul ho hovoriť, neuverí.
Povie mu čo robil a čo vravel a on prizná, že to tak naozaj bolo.

Otázka: Ak by toto všetko bolo výplod fantázie, ako by sme vedeli, čo sa reálne deje niekde úplne inde ?
Žiadna činnosť v mozgu, ale skutočné oddelenie sa od tela.

Medea7

Prosim vas co to znamena vzplynut s vesmirom. Ze sa uz viac nenarodim ? Lebo mna to tu uz nebavi a nechcem to riesit sebevrazdou. Ale takisto ma nebavia robit dookola tie iste cinnosti.

IvetIva

Pipinanana, som rada, že aspoň niekto pozná pravdu, vidím, že tiež rozumieš. Vďaka Bohu.
Medea7, s Bohom sa nebudeš vadiť, na hádku treba dvoch a Boh nie je človek, ktorý sa Ti za zlé odplatí zlým. Odkiaľ si vzala to, že Boh robí s ľuďmi zle? Nerobia to náhodou ľudia, ľuďom? Zažila si osobne živého Boha ako Ti ublížil? Nenechaj sa klamať.

Pipinanana

IvetIva nie si fanaticka, mas pravdu, preto si urazana. Ludia nepoznaju Boha, nestaci sa nazyvat krestanom a v nedelu zahrat divadlo a zalepit si nim svedomie. Boh nie je energia, to su hry s diablom a falosne stastie... uz len namyslanie si aky je clovek lepsi v prispevkoch nizsie je len obycajna pycha.
Aj pani JL dost odveci blaboly... ako obvykle, zle, zle, zle... :(

Jana Lukacova

Preteba:...pojem "duša" používajú ľudia v rôznych významoch.

V kontexte môjho príspevku "duša" sa rovná to, čo uvádzate ako "duch" človeka (životná sila, energia, "nadpozemské" vedomie...).

A teda existuje "duch" a naša "pozemská identita", ktorú tvorí naše telo a objektívne a subjektívne procesy, ktoré sa v nás odohrávajú a bývajú označované ako "myseľ".

"Duch" sa v nás (o.i.) prejavuje prostredníctvom emócií (citov), intuície a vnútorneho zanietenia pre nejakú vec..."Duch" a naše city spolu nerozlučne súvisia...

hviezdickae

IvetIva je to tvoj nazor ale podla mna si nabozenska fanaticka. Krestanstvo ludom zakazuje taketo veci, ja som narodena ako krestanka ale vzdala som sa tej viery v 18ich, lebo nic dobre mi to neprinieslo. To ze sa otvaram novym moznostiam (peklu-ak to tak chces nazvat), je urcite zvedavost a pocit a intuicia ze nieje len fyzicke telo. Som slobodny clovek tak snad si s mojou myslou mozem robit co chcem, skumat ju a podobne. Nevidim na tom nic zle praveze odkedy praktikujem, uvolnujuce cviky a meditaciu, lucidne sny, som omnoho pokojnejsia a vyrovnanejsia, tym padom aj laskavejsia k sebe a ludom.

IvetIva

hviezdickae, nevieš s čím sa zahrávaš, učíš sa ceste do pekla. Najskôr si zisti, kde sa dostaneš a aké to má následky. Ľudia v nevedomosti skúšajú neznáme veci, a keď ich začínajú prenasledovať hlasy, zvuky, videnia a aj sami démoni, nevedia sa toho zbaviť. Potom sú plné psychiatrie a hromadiace sa samovraždy. Sami sa z toho nedostanú, je to nemožné.

hviezdickae

ucim sa to tiez, oddelit dusu od tela a astralne cestovat. zatial sa mi dari privolat len lucidne sny, zaujimavy zazitok, davaju mi novy pohlad na zivot, v tych snoch bojujem so svojimi strachmi, zatial uspesne. raz som mala pri uvolneni tela aj mysle pocit ze mi dusa vysla z tela, videla som sa ako lezim, no zlakla som sa ze som mrtva tak moja dusa rychlo "skocila" späť do tela :) no myslim ze to chce este cvik aby sa mi to podarilo uplne, este asi na to niesom pripravena. zaujimalo by ma ci je tu niekto kto to tiez skusa a uci sa to

Preteba

Páni Janka L., vo všetkej úcte k vám, nemôžem nereagovať. Píšete:
Duša sa od Tela človeka neoddeľuje a nikam necestuje, duša nesídli v tele...naše telo, náš fyzický svet je súčasťou toho duševného...
To vôbec nie je pravda. Viete, čo je duša človeka? Myseľ, vôľa a city. To je duša, srdce človeka. Máte naštudované emočné pozadie človeka, ale duchovné je niečo iné. My sme fyzické telo, máme dušu (myseľ, vôľu, city)a máme ducha (dych života človeka)