TRÁVENIE

Príspevok v téme: TRÁVENIE
sunnyball13

...ahojte...rád by som sa poradil...starám sa o staršieho človeka a zle mu trávi...dávam to za vinu že mu praskol vred pred rokom a mal operáciu....sťažuje sa že mu už strava ide zo žalúdka...preto nechce jesť....ale sa aj nakoniec naje...ale nenaberá kilá..akoby tie živiny nešli tam kde majú....máte nejakú radu?...stolicu má tvrdú ako plastelína...čo by mal viac jesť, prípadne užívať?..teraz som skúšal psýlium čo je fajn vec len , dostať to do neho je problém....a chcem skúsiť zelený jačmeň..to som ja užíval a je to dobrá vec...čo myslíte?

sunnyball13

....ďakujem o komentáre, ktoré mi niečo dali...a tie čo nie, nevadí...ja sa vôbec nebojím o to, že by som mu ublížil....riadim sa podľa svojej intuície a tá mi vždy poradí čo je správne....takže žiadne strachy...kto má v sebe strach, netreba ho šíriť ďalej....pekný deň :)

Defcon

Sunnybal, nemate skusenosti ani vedomosti, a idete liecit stareho cloveka, pritom tie vedomosti hladate na internetovom fore plnom hlupych deti, cest vynimkam.
Vysledkom je ,ako sam pisete, chaos a zmätok, kedze neviete co s cim a kedy kombinovat. A tento chaos vnucujete staremu cloveku, ktory je vami nuteny tieto experimenty pretrpiet. Nie je vam ho aspon trosku luto ??? Tie vase experimenty mu pravdepodobne uvedenu situaciu zhorsuju a mozu mu vazne poskodit uz beztak chatrne zdravie.

Karol8

A koľko mu toho psyllia dávaš? Sa mi nechce veriť, že by mu nepomahalo-podla mňa mu ho dávaš malo. Treba ho zapiť dostatočným množstvom vody!

V zásade by som poradil jesť viacej vlákniny(psyllium je super, ale treba aj zeleninu a ovocie na podporu červeného biomu)+veľa vody a pohyb.

Ináč ja by som neodporúčal ísť cestou pravidelného užívania prehanadiel, ani saratica a podobne veci. Jednorazovo to môže byť OK, ale stav treba riešiť systémovo.

sunnyball13

...ďakujem Vám pekne za rady...super....poviete mi ešte kde to kúpim?...Šaraticu majú v Kauflande...záječickú..som našiel na nete..predávajú ju aj v obchode?...epsomskú soľ kde nájdem?..a kamenné zlato to som nenašiel vôbec...
...a potrebujem radu...ako to skombinovať s tým čo som jej začal dnes dávať...čo vypustiť...čo ponechať...tak 3 dni jej dávam zelený jačmeň v džúse...od dnes...slivkový sirup...od zajtra ráno jej chcem dať olej mám konopný aj kokosový...tá soľ sa mi pozdáva to je kúpeľ však?..a tie minerálky to by nemal byť problém....čo mám teda z toho vynechať?...na raňajky jej chcem dať zajtra kašu z ovsených otrúb ďatle sojové mlieko... je to mix viem preto potrebujem systém čo áno čo nie....Ďakujem

sunnyball13

...nejaká ďalšia rada?...zatiaľ nič nezaberá....stolica žiadna....jedlo je, ale nič nevylučuje....vyzerá to na problém s črevami, že tam potrava vyschne, odbúra sa voda a už to nikde nepokračuje...máte niekto skúsenosť s klistírom v takomto prípade?..ďakujem