TRÁVENIE

Príspevok v téme: TRÁVENIE
sunnyball13

...ahojte...rád by som sa poradil...starám sa o staršieho človeka a zle mu trávi...dávam to za vinu že mu praskol vred pred rokom a mal operáciu....sťažuje sa že mu už strava ide zo žalúdka...preto nechce jesť....ale sa aj nakoniec naje...ale nenaberá kilá..akoby tie živiny nešli tam kde majú....máte nejakú radu?...stolicu má tvrdú ako plastelína...čo by mal viac jesť, prípadne užívať?..teraz som skúšal psýlium čo je fajn vec len , dostať to do neho je problém....a chcem skúsiť zelený jačmeň..to som ja užíval a je to dobrá vec...čo myslíte?

sunnyball13

...ďakujem Omen za veľa tipov....zvážim to....čo sa týka tej výmeni psychiatra...je to vypuklejší dlhodobý problém a táto zápcha sa na to nabalila...tolko vela liekov jej nasadili v psychiatrickej liečebni...on už iba dodržiava ich odporúčanie...a že po pol roku ak bude dobre vie s tým hýbať...takže podla nich nemá ísť pol roka teraz na potrebu...lebo chodí fakt dva tri krát za mesiac...aj to malé množstvo......momentálne to potrebujem akútne riešiť...nech ide už na WC...tak zvažujem medzi klistírom a tou zakysankou s kávou....tá zakysanka s kávou sa mi zdá ale už drastické ale možno nutné riešenie.....ako vravíš najdôležitejšia je spolupráca pacienta....a ja musím za deň 100 krát počuť, že mne aj tak nič nepomôže tak to nie je lahké vtedy....ale vždy sa nájde nejaká cestička....ešte raz Ďakujem...

Omen

Sunnyball, trvaj na svojej požiadavke a nedaj sa odbiť! Ak nepochodíš, vymeň ho! Lekári sú takí, ako si napísal, ale aj ľahostajní, profitujúci z liekov,... Takmer všetky problémy jej spôsobuje tá hŕba tabletiek, ktoré sú zároveň klincami do rakve.

Človek by mal mať denne stolicu, na to je potrebná dostatočná dávka TEKUTÍN, NErozpustnej VLÁKNINY a POHYB.
Hrubé črevo treba nacvičiť na pravidelné vyprázdňovanie, najlepšie v čase od 5.-7. hod. :
1. pri prvom nutkaní okamžite ísť na toaletu,
2. zvýšiť príjem tekutín na 2 - 3l, najviac vody,
3. ráno nalačno začať pohárom VLAŽNEJ vody s citrónom alebo s jablčným octom,
4. upraviť jedálniček - zvýšiť príjem vlákniny z čerstvého ovocia, zeleniny a strukovín,
5. pomôžu aj sušené slivky, figy a marhule, slivkový džús, kompót,
6. denne konzumovať biely jogurt s bifidobaktériami, kefír, cmar, bryndza (do ktorých pridáš trikrát denne 2 polievkové lyžice mletých ľanových semien), celozrnné pečivo, hrubšie pšeničné vločky, otruby, kyslú kapustu,
7. NEkonzumovať čokoládu, banány, ryžu, cukor, biele pečivo, pizzu, nepiť čierny čaj, červené víno, kakao,
8. denne pridať aspoň 0,5 hod. rýchlej chôdze,
9. pomôže aj masáž brucha, akupresúra,
10. čistenie čriev a následne nasadenie probiotík s prebiotikami.

Vyber si z toho len to, čo tvojej mame pomôže, ale čo neublíži vzhľadom na interakciu s liekmi. Ak sa podstatným spôsobom podarí znížiť dávky liekov a dodržať tieto pokyny, potom sa po určitom čase zlepší jej trávenie, vyprázdňovanie, nebude sa jej vracať strava zo žalúdka,...
Mama však musí s tebou spolupracovať! Inak aj to Psyllium je dobré, ale len ako dočasné riešenie. Ak ho pridávaš do tekutín, musí zakaždým vypiť ešte pohár vody. Môžeš ho pridať aj mliečnych výrobkov, ale musí byť dobre ROZMIEŠANÉ!!!

V najnutnejších prípadoch pomôže aj polievková lyžica olivového oleja nalačno, čaje, REGULAX - kocky, minerálne vody,...

Defcon

Tak to ries zatial jednorazovo, perfektne zaberie kava a acidko, alebo kysly jogurt , zhruba v 10 minutovom rozostupe. To prezenie azda kazdeho cloveka.....-))))

sunnyball13

...Ďakujem Ti...áno to bude dobré riešenie...som mu to pred vianocami vravel, ale nechcel o tom ani počuť...škoda, že stále sme v dobe...ked lekári vidia A ale nevidia B a C už vôbec nie...ale ja viem, že robia, to čo vedia, preto chcem ja pomôcť mám na to viac času...a môžem vidieť aj A aj B aj C...aj ked sa možno v tom až tak nevyznám, ale ak človek vníma tri veci...možno je jeho pohľad komplexnejší ako odborníka, ktorý vidí len jednu...k psychiatrovi pôjdeme až o 10 dní...a lieky jej zatial nezníži, takže musíme to vyriešiť čím skôr aj bez toho...

Omen

Si šikovný, presne toto som mala na mysli! Ja by som ti odporučila konzultáciu s psychiatrom a TRVAŤ na znížení počtu liekov, ktoré jej spôsobujú aj všetky ostatné problémy s trávením a nepriberaním.

sunnyball13

..OMEN....berie len psychiatrické lieky...ale veľa 16 tabliet denne...a tie jej to v značnej miere spôsobujú...každý má napísané, že vedľajšie účinky zápcha...leponex,brintelix,mirzaten,haloperidon,diazepan...

Defcon

Sunnyball, hovori z Teba detska neskusenost a odvaha hlupych ludi neuvedomujucich si dosah svojich cinov. Nezamienaj si tieto svoje vlastnosti za instinktivnu inteligenciu vyhradenu starsim a skusenejsim od teba. Nemas ponatia o fungovani ludskeho organizmu a rypes do zdravia vlastnej mamy, dufajuc, ze metodou pokus-omyl ti nahodou nieco vyjde lepsie ako zle. Chapem, ze tieto vety ti poskodia ego a vygeneruju v tvojom mozgu tuzbu odpisat nieco stiplave, ale to je normalna reakcia .