Extrémne bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Extrémne bolestivá menštruácia
nafu

Mám 17 rokov a mávam veľmi silné bolesti pri menštruácii. Väčšinou mávam aj hnačky a bolia ma kríže. Lenže tento krát toho už bolo viac. Menzes som dostala pred spaním ale potom som išla radšej hned spať ešte skôr než začali tie bolesti a nad ránom som sa zobudila na tie ukrutné bolesti a zase som mala hnačku. Lenže zrazu sa k tomu pridala aj nevoľnosť a začala som byť taká malátna. Nevládala som ani vyjsť hore po schodoch do izby, tak som si ľahla do obývačky na gauč. Začalo sa mi ťažko dýchať a začalo mi strašne hučať v hlave a na chvíľu som ako keby stratila sluch. Hrozne som sa bála. Chcela som kričať na mamu, ale ani to som nevládala a už som si myslela že bude môj koniec. Bolo to hrozné. Viem že to možno preháňam, ale nikdy sa mi toto ešte nestalo. Stalo, alebo stáva sa to ak vám. Môže to byť nebezpečné?

evicka085

to čo sa musí alebo nemusí by mal v prvom rade zhodnotiť ošetrujúci gynekológ, že kde môže byť problém.. lebo teda každopádne ja nie som taký typ, že by som proste hovorila doktorovi čo mi má alebo nemá robiť..

LostVanilla

Ahojte, nedávno som čítal dobrý článok medium.com . Tento článok hovorí, že s bolestivou menštruáciou a menštruačnými nepravidelnosťami musíte urobiť transvaginálny ultrazvuk. Robili ste alebo plánujete?

sasimka

lilinda u mna kadejake uz boli, co som uzivala, ale nic, ale posielam ti fotku lieku, ktory mi pomaha prezit menstruaciu v pohode, bez bolesti hlavy a aj podbruska, ale to je jedina vec, co viem, ze mi dokaze pomoct :)

marceliita

patrici ani s liekmi to netreba preháňať, to je fakt, ale zase keď mi nie je dobre, tak si dám, lebo sa mi uľaví, tiež na lieku máš dané, koľko môžeš užiť ;)

lulina_majerova

píšeš, že posledný rok, to už je akože by som povedala, že dlhšia doba. To by som sa nedokázala na to len tak akože prizerať, ale treba s tým niečo robiť. Nejaké tie bolesti pri menzese sú normálne, teda nie sú také žeby narúšali úplne môj život, ale toto čo píšeš mi normálne nepríde ani náhodou.

miacha

PARADAJKA951

Môže byť toho veľa, čo je za tým. Takže vyhľadala by som v tvojom prípade lekára, to proste bez debatky. Ale od bolesti si vieš dať tabletku, to ti pomôže, to aj mne pri bolestiach pri menzese pomôže. Len ak to u teba je vo väčšom, tak proste potrebuješ na to pohľad odborníka.

Paradajka951

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť... Posledný rok často krvácam mimo svojho cyklu. Mávam častejšie výtoky, občas aj krvavé... Mávam hrozné bolesti tam dolu a aj menštruácia je ďaleko bolestivejšia zrazu. Máte alebo mali ste niečo podobné? Čo by to mohlo byť?

Ďakujem.

patrici77

stava sa ti niekedy, ze si proste pocas prvych dni menzesu musis dat aj viacej ako jednu tabletku za den? necitis potom nejaku tazobu na zaludku?

mantika

julisa su to hormony, to proste je tak, ze to s nami mava a mame problem aj niektore nase reakcie ustrehnut, to akoze osobne som si uz viac menej zvykla a rodina tiez, ale som horsia, ked ma nieco boli, cize sladke a od bolesti tabletku musim mat v tie dni po ruke