Vírus, oslabená imunita - viedli až k vážnym problémom.

Príspevok v téme: Vírus, oslabená imunita - viedli až k vážnym problémom.
Weve

Dobrý deň prajem všetkým!
Už si neviem sama poradiť, čo robiť lekári sa toho vzdávajú pretože nevidia nikde príčinu... Tak som sa rozhodla že môj problém zverejním sem a vopred Ďakujem za všetky rady!
Dúfam že sa nájde niekto kto to fočíta až do konca. :)
•Takže všetko začalo koncom leta, v auguste keď som ešte brigádovala na recepcii a bola v kontakte s ľuďmi ... myslím si že tam som mohla niečo od niekoho chytiť.
•Fungovala som normálne, pracovala ale začalo mi byť divne. Také niečo ako keď chytíte vírus ktorý za 2,3 dni prejde. Lenže mne bolo len mäkko na žalúdku,pocit plného žalúdka, napínanie na vracanie, s tým sa spojovala už aj bolesť hlavi, čo má odstavilo až tak že som sa nedokázala na nič sústrediť a bola som viac podráždená. (Čo je normálne keď sa cítite úplne na nič a je Vám zle) takto to prebiehalo týždeň dva najhoršie to bolo okolo obeda a pokračovalo to v priebehu dňa, takže o 7,8 som už ležala v posteli. Čo je pre mňa nezvyk. Môj organizmus bol už natoľko odlabený že to prešlo do chrípky.
•Zapálené hrdlo, teploty, triašky/zimnice počas 3 týždňov na antibiotikách ktoré mi vôbec nezaberali to som bola non stop v posteli. Až to prešlo ku silnej angíne (s teplotami,), ktorá sa riešila naďalej antibiotikami už myslím 4-tými v poradí, ( keďže výsledky z krvi, moču, a z výterov som mala v poriadku)
• Došlo to až do takej fázy že sa mi vzadu na pravej strane v krku niečo vyhodilo(skončila som na pohotovosti, a lekárka má ubezpečila že to je len afta, dala mi riboflavín (nejaké vitamíny) a s vysokými teplotami, zimnicami poslala domov že to prejde)
•v následujúce dni som prestala jesť, po trosickach som pila, nemohla som nič prehltnúť až som stratila reč...bolesti v krku boli neopísateľné ... (neprajem nikomu aby také niečo zažil.) No ja som bola tvrdohlavá a nechcela ísť k lekárovi že to prejde ... veď je to len obyčajná angína .
•Nakoniec má už k nemu donútili ísť, a on má okamžite vypísal do nemocnice na krčné že to bude treba riešiť operačné pretože by som sa mohla zadusiť, alebo dostať otravu krvi. (Ja som si len pomyslela hej jasne, veď pojdem tam dajú mi infuzky, a tak aspoň mi to skôr prejde.)
• No na krčnom boli zhrozený z toho čo videli, ja som už mala zimnice triašky k tomu silné bolesti (bolo to hrozné), prišla som tam naobed a o 2 má už operovali pretože nemohli ďalej čakať.
•Takže nakoniec mi vybrali mandle, z "afty" ako povedali lekári tam bol "absces s hnisom" takže mi to všetko vyčistili a mne konečne ponoperácii odľahlo že snáď to už bude dobré
•Lenže po operácii boli ďalšie ťažkosti, teploty, CRP-120,k tomu som dostala menzes a silné bolesti, ale vôbec som nekrvácala (vedela som že to nie je v poriadku). Takže má pustili domov zasa z dvoma antibiotikami, (augumentín, dalacin), a od bolesti som dostávala almiral
#keď sa to konečne doliečilo, dostala som silné bolesti obličiek (v záchvatoch), chvalabohu to Čadom prešlo a ostalo už len pobolievanie a bolestí podbruška, a ťažkosti pri močení ( gynekologička mi nasadila polygynax, chlorimazolum), ktorý našťastie zabral lenže pichanie v ľavej časti vaječníka a pocit ako by mi tam niečo chodilo), Tak som absolvovala ultrazvuk, ( bola som na tom že, to bude v pohode pretože zač. Septembra bol v poriadku.), ale nestalo sa tak !!!
•Cysta s rozmermi 4,6*4,7 na ľavom vaječniku, lekári sami nevedeli určiť presne, ( boli si neistý), ale kým som sa dostala k primárovi, v priebehu týždňa som dostala silne krvácanie, bolesti, chvalabohu to bol menzes, a pri kontrole som tam už nič nemala Chvalabohu!! Ďalšiu operáciu by som už nezvládla!
•Lenže ťažkosti ktoré som spomínala na začiatku (nevolnost, zimnice, s tým spojená nechuť do jedla, ospalosť, slabosť atd.), pretrvávajú doteraz
• A práve teraz prekonávam ďalšiu angínu, povyhadzovali sa mi vzadu na jazyku a po stranách, take pupienky, malé vriedíky ( je to dosť nepríjemne), trvá to len týždeň a ak by to neprešlo chystám sa navštíviť krčného
• A k tomu všetkému, som zo spodu chytila dosť veľkú mykózu, nemôžem si ani sadnúť, je to bolestivé a nepríjemne, no liečbu mám nasadenú Chvalabohu !
• Takže ak ste niekto dočítali môj príbeh až sem, prosím vyjadrite sa k tomu všetkému, a prosím Vás o rady, Čo mám ďalej robit, už 2 mesiac som na peenke, a tým pádom že som študentka na strednej si to už ďalej nemôžem dovoliť. No nikto z lekárov mi nevie pomôcť, nevyšetrujú z čoho by to všetko mohlo byt a z čoho mi je vlastne takto zle niekde tá príčina musí byt! A ja sa už vážne zacinam obávať o svoje zdravie, ešte k tomu keď nie je v správnych rukách.
Za každú odpoveď Ďakujem.

Weve

#johankavojvoda
Ani si nevieš predstaviť ako ti v tomto rozumiem. Nie nerobili mi žiadne s týchto vyšetrení, pretože nie je nikto kto by sa toho chytil a riešil ako hovoríš všade kde som zatiaľ bola má len odbili.
Lenže mne je naozaj veľmi zle stále, už sa sama začínam o seba báť . Pretože šašom takéto problémy nikdy predtým nemala ...
Ale toto je naše zdravotníctvo ! Keď to človek naozaj potrebuje sa mu každý otočí chrbtom !

johankavojvoda

no teda vytrpela si si dost...
trpis asi ako ja,lenze mne na diagnozu nevedia prist uz 4 roky...naozaj serioznu...:( odbijaju ma. a tb ako teba
v prvom rade- testy krvne NA mykoplazmy plucne, chlamydie plucne, boreliozu, mononukleozu , toxoplazmozu--
dodrbali ta, a preco ti nerobili tieto testy preboha??? to malo byt prve a zakladne. MAs v sebe nieco hrozne :( a este ti dodrbali imunitu s tym vsetkym..urcite si bola v klimatizovanom priestore na recepcii, to mas vsetko zo spinavej klimatizacie az prievanov..

Weve

Takže áno krv čo mi naposledy brali som mala v poriadku. Ale bežne testy, na infekcie a pod. Som krv branú nemala. A v moči som mala krv, a zvýšené leukocyty. Keďže som bola v minulosti operovaná aj na obličku, tak mám s tým teraz tazkosti ... objednala som sa na nefro ale stále čakám.
V nemocnici mi predoperacne nerobili. Pretože to bolo naozaj v poslednej chvíli, takze to bolo všetko narýchlo.
A chcem sa spýtať ako sa prejavuje mononukloza ? Si myslím že 2 mesiace by sa takéto problémy netahali keby to bolo ono ....

zdravotnica

Vo vašom prípade sa jedná o značné zníženie vrodenej imunity...
Všetky tri bariéry - koža,sliznice,krv - sú značne oslabené...
V prípade vášho záujmu je našou stranou poskytnutá ochota v tomto
vašom prípade vám podať informácie, ako sa z tohoto problému dostať.
Napíšte, v prípade vášho záujmu na mail: zdravotnica@centrum.sk

Jaja15

Každé ATB ti oslabili aj imunitu , teraz ju už máš zničenú. Treba ju posilniť - probiotiká, Imunoglukán, Geriavit.Probiotiká ti napravia mikroflóru(70%imunity je v črevách), Imunoglukán je výťažok z hlivy, napomáha imunite aktivovať obranný systém a Geriavit (sú vitamíny, nám ich odporučil jeden primár po ťažkom zápale plúc a tiež zničenej imunite z ATB). Je jeseň, pokiaľ denne neješ cibulu, cesnek,5porcií ovocia a zeleniny - a máš oslabenú imunitu - potrebuješ ich doplniť. Na obnovu imunity do pôvodného stavu počítaj 2-3mesiace.

pointOFview

po tolkych antibiotikach by som povedal, ze tvoja crevna bioflora je uplne znicena - co by mohlo mat za dosledok to, ze zle bakterie nie su pod kontrolou a produkuju vela skodlivych latok, ktore zatazuju tvoj organizmus.
nebudis sa nahodou pravidelne v noci? na nete si mozes najst harmonogram cinnosti organov - poda toho zistit, o ktory organ ide. napr. od druhej je tusim aktivna pecen.
teda mas pokazene travenie, odpadove latky sa nedostatocne odstranuju z tela, telo je zatazene ich spracovanim a preto si unavena a mas nechut do jedla a nevolnost.
odporucal by som skusit jest vela vlakniny, co by malo pomoct s odstanovanim odpadovych latok z tela.

nemas nahodou aj biely jazyk?
stolicu mas normalnu? ziadna zapcha/hnacka/zvuky, nadmerna plynatost oproti stavu, ked si bola zdrava?

v kazdom pripade by si mala teraz jest probiotika na kila, aby sa ti obnovila crevna rovnovaha.
mne tabletkove probiotika nijako nezaberaju, ani som ziadne ucinky necitil(pozitivne ani negativne). takisto ani tekute, ktore su ovela drahsie.
takze som skoncil pri kvasenej kapuste, zincici, bryndzi ,... a taketo veci. mozes skusit aj kefirove zrna, pripadne nieco podobne.

okrem toho sa snaz si zlepsit imunitu, aby si nemusela jest antibiotika, lebo to potom bude zacarovany kruh.

vrana80

Uff....urcite by som zacala upravou stravy, vysadila by som cukor komplet a mliecne vyrobky a mozno aj lepok. A skusila by som TCM ako alternativu.

viktoriabb

ak by sa ti tieto dva testy potvrdili co ratam ze sa aj stane odporucam ti perfektnu vec- caj s horkej tekvikcky.... ta chut je hrozna ale je uzasny na mnohe virusy a naozaj pomaha...aj 2 salky denne najlepsie prve a posledne co do seba za den das..

viktoriabb

testy na ebv virus, herpes virus tie vriedky co mas su herpesy v hrdle.... ak mas cystu mas v tele smetiska ktore si telo nevie spracovat -zla strava, chce to ocistu, dietu pozor na kozmetiku ktoru pouzivas vela ovocia, zeleniny, ryby, uzivat jod na ocistenie tela.

Rene1337

Krvne ti museli robit. Pri tychto stavoch a tak isto predoperacne. Serologiu mas?
Osobne by som povedal mononukleoza no,bol by som rad ak by si napisala krv podla toho sa da asi dalej pohnut. Infekcne atd.