Vírus, oslabená imunita - viedli až k vážnym problémom.

Príspevok v téme: Vírus, oslabená imunita - viedli až k vážnym problémom.
Weve

Dobrý deň prajem všetkým!
Už si neviem sama poradiť, čo robiť lekári sa toho vzdávajú pretože nevidia nikde príčinu... Tak som sa rozhodla že môj problém zverejním sem a vopred Ďakujem za všetky rady!
Dúfam že sa nájde niekto kto to fočíta až do konca. :)
•Takže všetko začalo koncom leta, v auguste keď som ešte brigádovala na recepcii a bola v kontakte s ľuďmi ... myslím si že tam som mohla niečo od niekoho chytiť.
•Fungovala som normálne, pracovala ale začalo mi byť divne. Také niečo ako keď chytíte vírus ktorý za 2,3 dni prejde. Lenže mne bolo len mäkko na žalúdku,pocit plného žalúdka, napínanie na vracanie, s tým sa spojovala už aj bolesť hlavi, čo má odstavilo až tak že som sa nedokázala na nič sústrediť a bola som viac podráždená. (Čo je normálne keď sa cítite úplne na nič a je Vám zle) takto to prebiehalo týždeň dva najhoršie to bolo okolo obeda a pokračovalo to v priebehu dňa, takže o 7,8 som už ležala v posteli. Čo je pre mňa nezvyk. Môj organizmus bol už natoľko odlabený že to prešlo do chrípky.
•Zapálené hrdlo, teploty, triašky/zimnice počas 3 týždňov na antibiotikách ktoré mi vôbec nezaberali to som bola non stop v posteli. Až to prešlo ku silnej angíne (s teplotami,), ktorá sa riešila naďalej antibiotikami už myslím 4-tými v poradí, ( keďže výsledky z krvi, moču, a z výterov som mala v poriadku)
• Došlo to až do takej fázy že sa mi vzadu na pravej strane v krku niečo vyhodilo(skončila som na pohotovosti, a lekárka má ubezpečila že to je len afta, dala mi riboflavín (nejaké vitamíny) a s vysokými teplotami, zimnicami poslala domov že to prejde)
•v následujúce dni som prestala jesť, po trosickach som pila, nemohla som nič prehltnúť až som stratila reč...bolesti v krku boli neopísateľné ... (neprajem nikomu aby také niečo zažil.) No ja som bola tvrdohlavá a nechcela ísť k lekárovi že to prejde ... veď je to len obyčajná angína .
•Nakoniec má už k nemu donútili ísť, a on má okamžite vypísal do nemocnice na krčné že to bude treba riešiť operačné pretože by som sa mohla zadusiť, alebo dostať otravu krvi. (Ja som si len pomyslela hej jasne, veď pojdem tam dajú mi infuzky, a tak aspoň mi to skôr prejde.)
• No na krčnom boli zhrozený z toho čo videli, ja som už mala zimnice triašky k tomu silné bolesti (bolo to hrozné), prišla som tam naobed a o 2 má už operovali pretože nemohli ďalej čakať.
•Takže nakoniec mi vybrali mandle, z "afty" ako povedali lekári tam bol "absces s hnisom" takže mi to všetko vyčistili a mne konečne ponoperácii odľahlo že snáď to už bude dobré
•Lenže po operácii boli ďalšie ťažkosti, teploty, CRP-120,k tomu som dostala menzes a silné bolesti, ale vôbec som nekrvácala (vedela som že to nie je v poriadku). Takže má pustili domov zasa z dvoma antibiotikami, (augumentín, dalacin), a od bolesti som dostávala almiral
#keď sa to konečne doliečilo, dostala som silné bolesti obličiek (v záchvatoch), chvalabohu to Čadom prešlo a ostalo už len pobolievanie a bolestí podbruška, a ťažkosti pri močení ( gynekologička mi nasadila polygynax, chlorimazolum), ktorý našťastie zabral lenže pichanie v ľavej časti vaječníka a pocit ako by mi tam niečo chodilo), Tak som absolvovala ultrazvuk, ( bola som na tom že, to bude v pohode pretože zač. Septembra bol v poriadku.), ale nestalo sa tak !!!
•Cysta s rozmermi 4,6*4,7 na ľavom vaječniku, lekári sami nevedeli určiť presne, ( boli si neistý), ale kým som sa dostala k primárovi, v priebehu týždňa som dostala silne krvácanie, bolesti, chvalabohu to bol menzes, a pri kontrole som tam už nič nemala Chvalabohu!! Ďalšiu operáciu by som už nezvládla!
•Lenže ťažkosti ktoré som spomínala na začiatku (nevolnost, zimnice, s tým spojená nechuť do jedla, ospalosť, slabosť atd.), pretrvávajú doteraz
• A práve teraz prekonávam ďalšiu angínu, povyhadzovali sa mi vzadu na jazyku a po stranách, take pupienky, malé vriedíky ( je to dosť nepríjemne), trvá to len týždeň a ak by to neprešlo chystám sa navštíviť krčného
• A k tomu všetkému, som zo spodu chytila dosť veľkú mykózu, nemôžem si ani sadnúť, je to bolestivé a nepríjemne, no liečbu mám nasadenú Chvalabohu !
• Takže ak ste niekto dočítali môj príbeh až sem, prosím vyjadrite sa k tomu všetkému, a prosím Vás o rady, Čo mám ďalej robit, už 2 mesiac som na peenke, a tým pádom že som študentka na strednej si to už ďalej nemôžem dovoliť. No nikto z lekárov mi nevie pomôcť, nevyšetrujú z čoho by to všetko mohlo byt a z čoho mi je vlastne takto zle niekde tá príčina musí byt! A ja sa už vážne zacinam obávať o svoje zdravie, ešte k tomu keď nie je v správnych rukách.
Za každú odpoveď Ďakujem.

Weve

Na infekčnom mi nedali nič to sa dalo čakať. Sama som sa v lekárni poradila a kúpila si floravin (alebo tak nejako), nám posilnenie imunity. Aj tablety.
Pečeňové testy mám dobré. Takže na to neberiem nič, ani nevhcem nejak ďalšie lieky pchať do seba. Aby som si viac neuškodila. (Takze iba na podporu imunity).
Takze to riešim prísnou diétou (zelenina, ovocie, a len take veci čo môžem).
No po každom jedle mi príde zle, niekedy do seba nemôžem dostať ani pohár čistej vody.
A inak má boli celé telo, svalstvo, chrbtica začínajú má bolieť zuby. Problémy pri mocení. (Podľa toho ako kedy, vždy sa ozve niečo iné). Len nwjm čo je to pri prekonaní EBV už 3 mesiac normalne. :/

Kycera

Prekonala si infekčnú mononukleózu, preto Ti zistili protilátky proti Epstein - Barrovej vírusu. Žiadne protilátky sa NELIEČIA a ani táto choroba !!! Po jej prekonaní je vždy prítomná únava, u niekoho kratšie, u iného aj rok. Niekto má aj iné zdravotné problémy, ale Tvoje gynekológické NEspôsobil EBV!!!
Ak Ti zistili cysty a tie sa nepotvrdili, je na to vysvetlenie : buď lekár zle určil diagnózu alebo Ti praskli.

Cliattsi

Ale aj napis,.ako liecba pokracuje. Co ti predpisu. Lebo to, co som ti radil ja,.pravsepodobne o to. na.infekcnom.ani nevedia..Tak si pozri tie info, co som posal nizsie.

Rene1337

Takze to bolo nakoniec ta mononukleoza ludia ma tu odsudili komentarmi a davali ti lieky na imunitu... pecen sa da vela krat do poriadku sama ale aj tak protokol dr berksona a pozri si mononukleoza diety. Pomoze ti to urychli ti to liecbu. Na mononukleozu neexistuju lieky. Telo sa musi vysporiadat same ale ako pomoct na urychlene je iba ochrana pecene,a prisna dieta.

Weve

Ľudia písali ste že keď sa niečo zmení alebo tak mám dať vedieť.
Takže všetky problémy čo som mala/ mám spôsobila mononukleóza. (Áno človek si povie žeby mu na to mali prísť hneď, ale tak naše zydravotnictvo, ďakujem pekne)
Po 2 mesiacoch som sa nedala odbyť, dožadovala si vyšetrenia. Až som bola konzultovať späť pri mojej detskej lekárke, ktorá mi teraz najviac pomohla.
Stačilo len zobrat krv, na nejaké protilátky, (EBV) za celé 2 mesiace to nikoho nenapadlo !!! Takže ako inak sa EBV potvrdila (teda už po), Lenže zdr, problémy a ťažkosti mám stále. Ale zostavovanie pri tejto chorobe je 6mesiacov.
Ešte idem na infekčně vysetrenie a tam mi nadstavia liečbu.
Takže ľudia, nech Vám je hocičo, a cítite že nieço nieje v poriadku že sa s Vami niečo deje hlavne sa nenechajte odbyť lekármi a dožaduje si svoje!

in blossom

Wewe, ked spominas tu kurkumu... Nechcem ta strasit, ale ja mam taketo nieco od 23tky (teraz mam 30) a nikdy nejsom uplne zdrava, len sa mi striedaju lepsie a horsie obdobia. Vlastne si myslim ze mi telo napadol nejaky virus alebo co este ked som mala 17. Zo dna na den, po nejakej chripke som isla do skoly, nemohla som zrazu vyjst v skole po schodoch, sadlo mi to na nervovy system. Samozrejme ze som skoncila na neurologii. Po 4 mesiacoch mi to preslo zo dna na den, do 23 som bola kvazi zdrava a potom sa zas zacali rozne veci ozyvat, zakazdym nieco nove, lebo som mala stresy s dvomi skolami, zo dna na den mi zas odsiel zaludok.

Takze, za tie roky som si presla uz tolkymi lekarmi, menila som ich xy, aj plno liecitelov som vyskusala, obrovske zmeny zivotospravy atd. Vysledok je taky, ze zdrava sa rozhodne necitim a strieda sa to u mna s obdobiami relativneho pokoja a totalnou chorobou, ale aj tak musim nejak zit, chodit do prace atd. takze to aj robim, ale stoji ma to vela sil, uplne bezne veci ma vycerpavaju. Chcela by som aj dieta, ale vobec si neviem predstavit ako ho vobec moje telo bude schopne vyzivit a vynosit a potom ako sa o neho budem starat, ked som na tom takto, obavam sa, ze sa toho musim vzdat, jedine ze by sa mi uz konecne nejak vyrazne polepsilo.

Imunita, raz som dostala nejake lieky na imunitu, a napadlo mi to zubnu sklovinu, proste najprv ma len boleli zuby a potom mi zacala miznut sklovina z niektorych miest, chytila som hysak a hned to vysadila. Potom som zas chodla k zubarom ako na klavir. Povedala som to aj lekarovi, ten mi tvrdil, ze nikdy sa s takou reakciou nestretol. Ked su niekde nejake uplne vzacne vedlajsie ucinky, tak ja ich zvaca mam. Ale skor si myslim, ze lekari tiez len tapaju, absolutne netusia mnohe veci ako spolu mozu suvisiet, tiez len skusaju, co zafunguje, co nie a zial, ked mas nieco atypicke, tak cloveku moc pomoci nie je.

Na gastre som tiez ako na klaviri, to odkedy mi total zlyhal zaludok, skoro rok som mala denne bolesti zaludka, vtedy som to naozaj uz chcela vzdat, bolo to hrozne. Pomohli mi na to az striedave hladovky, vobec nie to, ako mi stale hovorili na gastre, ze jest stale po malickych davkach, zakazdym aj jedna lyzica jedla mi robila stavy na umretie, mna napr aj z cistej vody neskutocne palila zaha. Bolo to hrozne obdobie a nastastie, travenie uz mam celkom premakane. Tu mi ale pomohla liecitelka, lebo kym na gastre mi bola zistena len alergia na kazein (a rozne zapaly, to som bola na gastroskopii), liecitelka mi odporucila ine potravove testy na intolerancie a tam mi toho vyslo tak neskutocne vela, ze som rozmyslala, co vlastne budem jest. Teraz mam taku dietu nastavenu, ze bezlepkovu, bezmliecnu, minimum rafinovaneho cukru, vlastne ziaden, ak neratam ten, ktory je v cokolade, aj to len taku horku 70% a viac, ale ja musim aj s vlakninou opatrne, takze raw strava pre mna neprichadza do uvahy. A mam plno malych intolerancii, ze vajcia, kvasnice atd. ale tieto uz skoro ani nemam, tam mi pomohlo po vyse rocnej prisnej diete pomaly ich zaradovat.

Imunitu mam inak taku nizku, ze niekto niekde kychne a ten bacil zarucene na mna skoci. Teraz som tiez na PN so silnou chripkou (to mi robil lekar CRP, ci to je bakterialneho povodu, kedze som tento rok tiez uz ale 6 atb vybrala), skoro kazdy mesiac mam tento rok nejaku chromtu, uz som vravela, ze si asi kupim rusku a tak budem chodit do prace.

No a teda za tie roky som brala aj kvantum roznych doplnkov (pozor,ked budes aktualne brat nieco od lekara, hociaky liek, nikdy si nedavaj ziadne doplnky, okrem probiotik na noc, naozaj nemozes vediet ako mozu spolu ucinkovat, doplnky maju tiez silne ucinne latky, takze to fakt neriskuj a hlavne, ak tvoj lekar nevie co vsetko beries, nemoze tusit o roznych interakciach), skoro vsetko co kedy odporucal RNG z tejto stranky, enzymy mi pomahali vobec travit potravu ked som mala to travenie uplne zlyhane, dopracovala som sa na vahu okolo 40 kg, vyzerala aj citila som sa strasne. Teraz aspon to travenie mam celkom slusne, aj probiotika uzivam pravidelne, vzdy na noc, aby mali priestor sa namnozit, takze nastastie, aspon gynekologicke problemy som nikdy nemala, ze mykozy alebo tak, kedze probio su jedna z mojich dlhorocnych musthave.

A k tej kurkume, to mam poslednu vychytavku, ale vo forme kurkuminu, co je vlastne ucinna latka z kurkumy, tiez to objednavam z iherb a ano, kurkumin mi vyrazne pomaha, len par mesiacov som to zaradila a to mi drzi vela veci pod kontrolou, kedze to je silno protizapalove. Napr. ked nasadim kurkumin, konecne sa mi tak zufalo netoci hlava, ako ked ho neuzivam, tiez bolesti brucha, zaludka skoro ziadne, kozu mam peknu bez vyrazok, bolesti dutin mam pod kontrolou (kvoli dutinam som ho aj nasadila, k orl tiez chodim ako na klavir tento rok), akurat mam pocit, ze z neho chudnem co ja teda rozhodne nepotrebujem. Ale niekto to uvita urcite :D

Ale dufam, ze jedneho dna sa zobudim a budem uplne zdrava, ja vramci moznosti robim pre to vsetko, aj sportujem, ak som na tom nie prilis zle, otuzujem, ak relativne vladzem, tak aj cestujem. Mrzi ma, ze kvoli chorobe som musela nechat jednu skolu, ktora ma neskutocne bavila a zial, da sa studovat len dennou formou, tak aj keby som sa teraz rozhodla vratit do skoly, tak len externe (a ta moja sa neda tak studovat), ved kto by ma zivil :D Aj toto ma roky stvalo, ze vseliaki okolo mna, co jedine co ich bavilo bolo ist chlastat su zdravi a nic nerobia, len sa nudia a flakaju a ja som mala plno zaujmov, vseliake projekty a tak a zrovna ja som tak ochorela ze som musela vsetko nechat a vobec byt rada, ze rano vladzem vstat z postele. Ale uz mi to nie je luto, asi to je karma alebo co, nevenujem tomu uz energiu a to mi tiez pomaha, zmenit nastavenie v hlave.
Tak ti drzim paste, snad sa das skor dokopy ako ja :-)

Kycera

Weve,
ako Ti napísal Lion: s imunitou Ti pomôžu tie tri imunopreparáty, kt. prepisuje len IMUNOLÓG, za predpokladu, že sa u Teba potvrdí imunodeficit, poruchy regulácie imunity,... Podľa výsledkov Ti vyberie aj konkrétny liek. Immodin sú tiež injekcie a ceno sú približne na rovnakej úrovni s Imunorom. Najdrahšie sú injekcie Polyoxidonium.

Weve

@ chorucky-pacient
Lenže mne sa toto všetko začalo robiť zo dňa na deň..., už to trvá 3 mesiac, prešla som si už skoro všetkými chorobami. A najhoršie je to že teraz sa to zhoršuje.
A brzdí mám to úplne vo všetkom, nemôžem sa ani normálne učiť, keďže som strašne unavená a je mi zle. Vôbec mi nechutí jest. proste to je strašne čo sa mi robí.
V noci sa mi nedà zaspať, a potom to všetko dobieham doobedu, je mi good 2,3 hodinky a potom je to už úplná katastrofa.
Mne najviac pomohla kurkuma, (som si spravila cestoviny, pridala to tam), a môžem povedať že sa mi "trošku POLEPŠILO", ale potom som dostala zimnicu, čo má 2 hodiny triaslo a bolo mi zle. Nechápem čo sa to somnou robí, nikdy som takéto problémy nemala.