Vírus, oslabená imunita - viedli až k vážnym problémom.

Príspevok v téme: Vírus, oslabená imunita - viedli až k vážnym problémom.
Weve

Dobrý deň prajem všetkým!
Už si neviem sama poradiť, čo robiť lekári sa toho vzdávajú pretože nevidia nikde príčinu... Tak som sa rozhodla že môj problém zverejním sem a vopred Ďakujem za všetky rady!
Dúfam že sa nájde niekto kto to fočíta až do konca. :)
•Takže všetko začalo koncom leta, v auguste keď som ešte brigádovala na recepcii a bola v kontakte s ľuďmi ... myslím si že tam som mohla niečo od niekoho chytiť.
•Fungovala som normálne, pracovala ale začalo mi byť divne. Také niečo ako keď chytíte vírus ktorý za 2,3 dni prejde. Lenže mne bolo len mäkko na žalúdku,pocit plného žalúdka, napínanie na vracanie, s tým sa spojovala už aj bolesť hlavi, čo má odstavilo až tak že som sa nedokázala na nič sústrediť a bola som viac podráždená. (Čo je normálne keď sa cítite úplne na nič a je Vám zle) takto to prebiehalo týždeň dva najhoršie to bolo okolo obeda a pokračovalo to v priebehu dňa, takže o 7,8 som už ležala v posteli. Čo je pre mňa nezvyk. Môj organizmus bol už natoľko odlabený že to prešlo do chrípky.
•Zapálené hrdlo, teploty, triašky/zimnice počas 3 týždňov na antibiotikách ktoré mi vôbec nezaberali to som bola non stop v posteli. Až to prešlo ku silnej angíne (s teplotami,), ktorá sa riešila naďalej antibiotikami už myslím 4-tými v poradí, ( keďže výsledky z krvi, moču, a z výterov som mala v poriadku)
• Došlo to až do takej fázy že sa mi vzadu na pravej strane v krku niečo vyhodilo(skončila som na pohotovosti, a lekárka má ubezpečila že to je len afta, dala mi riboflavín (nejaké vitamíny) a s vysokými teplotami, zimnicami poslala domov že to prejde)
•v následujúce dni som prestala jesť, po trosickach som pila, nemohla som nič prehltnúť až som stratila reč...bolesti v krku boli neopísateľné ... (neprajem nikomu aby také niečo zažil.) No ja som bola tvrdohlavá a nechcela ísť k lekárovi že to prejde ... veď je to len obyčajná angína .
•Nakoniec má už k nemu donútili ísť, a on má okamžite vypísal do nemocnice na krčné že to bude treba riešiť operačné pretože by som sa mohla zadusiť, alebo dostať otravu krvi. (Ja som si len pomyslela hej jasne, veď pojdem tam dajú mi infuzky, a tak aspoň mi to skôr prejde.)
• No na krčnom boli zhrozený z toho čo videli, ja som už mala zimnice triašky k tomu silné bolesti (bolo to hrozné), prišla som tam naobed a o 2 má už operovali pretože nemohli ďalej čakať.
•Takže nakoniec mi vybrali mandle, z "afty" ako povedali lekári tam bol "absces s hnisom" takže mi to všetko vyčistili a mne konečne ponoperácii odľahlo že snáď to už bude dobré
•Lenže po operácii boli ďalšie ťažkosti, teploty, CRP-120,k tomu som dostala menzes a silné bolesti, ale vôbec som nekrvácala (vedela som že to nie je v poriadku). Takže má pustili domov zasa z dvoma antibiotikami, (augumentín, dalacin), a od bolesti som dostávala almiral
#keď sa to konečne doliečilo, dostala som silné bolesti obličiek (v záchvatoch), chvalabohu to Čadom prešlo a ostalo už len pobolievanie a bolestí podbruška, a ťažkosti pri močení ( gynekologička mi nasadila polygynax, chlorimazolum), ktorý našťastie zabral lenže pichanie v ľavej časti vaječníka a pocit ako by mi tam niečo chodilo), Tak som absolvovala ultrazvuk, ( bola som na tom že, to bude v pohode pretože zač. Septembra bol v poriadku.), ale nestalo sa tak !!!
•Cysta s rozmermi 4,6*4,7 na ľavom vaječniku, lekári sami nevedeli určiť presne, ( boli si neistý), ale kým som sa dostala k primárovi, v priebehu týždňa som dostala silne krvácanie, bolesti, chvalabohu to bol menzes, a pri kontrole som tam už nič nemala Chvalabohu!! Ďalšiu operáciu by som už nezvládla!
•Lenže ťažkosti ktoré som spomínala na začiatku (nevolnost, zimnice, s tým spojená nechuť do jedla, ospalosť, slabosť atd.), pretrvávajú doteraz
• A práve teraz prekonávam ďalšiu angínu, povyhadzovali sa mi vzadu na jazyku a po stranách, take pupienky, malé vriedíky ( je to dosť nepríjemne), trvá to len týždeň a ak by to neprešlo chystám sa navštíviť krčného
• A k tomu všetkému, som zo spodu chytila dosť veľkú mykózu, nemôžem si ani sadnúť, je to bolestivé a nepríjemne, no liečbu mám nasadenú Chvalabohu !
• Takže ak ste niekto dočítali môj príbeh až sem, prosím vyjadrite sa k tomu všetkému, a prosím Vás o rady, Čo mám ďalej robit, už 2 mesiac som na peenke, a tým pádom že som študentka na strednej si to už ďalej nemôžem dovoliť. No nikto z lekárov mi nevie pomôcť, nevyšetrujú z čoho by to všetko mohlo byt a z čoho mi je vlastne takto zle niekde tá príčina musí byt! A ja sa už vážne zacinam obávať o svoje zdravie, ešte k tomu keď nie je v správnych rukách.
Za každú odpoveď Ďakujem.

Cliattsi

Rene1337-chcem sa.ta.opytat jednu vec,co si ma.prekvapil/a. Ze probiotika z lekarni su mrtve. Tak potom ake.treba.kupovat, aby boli kvalitne? Diky

Cliattsi

Ahoj wewe. Pokial si pamaram, ty si sem.uz minule pisala.
Budem strucny
Ja predpokladM, ze ide o virus. Pravdepodobne EBV. Pozri si prosim na nete - MONOLAURIN. Neviem, či u nás zoženieš. Pozri na iherbe. To doslova znici virus EBV,a o tom mnohi nasi lekari ani len netusia. Odporucal to aj RNG
Ďalej - lipoz. cit. C - LYPRICEL - min 4 gramy vit. C denne. tiez na iherbe. Velmi dolezite stoji 30 eur. O nieco menej kvalitny by si mohla zohnat aj v nasich lekarnach.

A este - a to som si neni isty, ci mozes urobit teraz ked si chora - ALE JA BY SOM DO TOHO ISIEL - DETOX PEČENE. KUP SI SEMENA PESTRECA MARIANSKEHO, KTORE NIE SU ROZDRVENE V LEKARNI. MÔŽEŠ AJ HNEĎ ZAJTRA. ROZDRV 1 POL. LYŽICU NA DROBNÝ PRÁŠOK. UŽÍVAJ MIN. 2 KRAT DENNE..VYPI ASPON 2.5 LITRA VODY DENNE. A strava - zelenina a pod. Uvidis, nemala by si byt tolko vycerpana. A objednaj si to co som pisal vyssie. Mohlo by to zabrat. AK TI MOJE RADY POMOZU.- DAJ MI PROSIM VEDIET NA MAIL.cliattsi@azet.sk. Dakujem

chorucky-pacient

pozri si na nete(odporucam zdroje v anglictine, ak ovladas) ohladom candidy, mozno to mas tiez.

ja som sa liecil na helicobaktera a nic mi nezaberalo - takze gastroenetolog na mne vyskusal x antibiotik.
nakoniec som zacal mat podobne priznaky ako ty a lekari mi tiez hovoria, ze vsetko mam v poriadku. avsak zistil som, ze moj stav je zavisli na jedle. po niektorych jedlach mi je hrozne, inokedy mi je lepsie.

tiez mavam pocity na zvracanie a najhorsie je, ze niekedy v noci spim len 2 hodiny, co sa mi neda za/spat.

teda sedi na mna vela priznakov candidy a tak som skusal odporucanu liecbu.
mavam teraz zapchu, takze jedavam vela kvasenej kapusty namiesto probiotik - ta mi pomaha aj s tou zapchou.
na priznaky(zapcha, tocenie hlavy, nechut, pocit na zvracanie, nespavost) mi najviac pomohlo psyllium na noc a strasne silny matovy caj. to psyllium mi pomala predpokladam z toho dovodu, ze vstrebava toxiny, ktore vyprodukuju zle bakterie.
teraz uz je mi trochu lepsi, ale trvalo mi to 3/4 roka, kym sa mi stav mierne zlepsil.
este nie som uplne zdravy, lebo mam podozrenie na leaky gut diagnozu, nakolko mi zle travi a s tym sa mi zatial nedari nic spravit.

Weve

@Kycera
Ahoj, chcem sa spýtať na tie injekcie čo si spomínal.
Kto by mi ich mal predpísať ? Imunológ, či ošetrujúci lekár ? Poprípade máš s nimi osobnú skúsenosť ?

Weve

@Kycera
Nie ani sa nechystám, už nič ďalšie do seba pchať nebudem. Dnes som bola na odber krvi- skoro úplne na všetko, 3 papiere mi tam vypísala. Tak si počkám na výsledky a hneď potom si idem preložiť kartu niekde inde. Pretože "nemenovaný" pán doktor, mi od septembra nevie dať rady a ako hovorí: @Rene
Ak by sa mi od začiatku snažil pomôcť, teda aspoň od tej operácie. Nemuselo to takto dopadnúť.
Sama teraz sama vidím aké stratené je naše zdravotníctvo, a kým sa človek dostane k vyšetreniu ktoré naozaj potrebuje vo najskor ubehne aj niekoľko týždňov, a mesiacov. Proste by sa s tým niečo malo robit, je to v katastrofálnom stave!

Lion4584

Jedina moznost je:

Imunor
Polyoxidoium injekcie
Immodin

Zadne picoviny ine nepomozu !!!!
Len polyox hybe z bunk imunitou, NK bunkami.

Rene1337

Ja hovorim ze podla testov urci dalej liecbu. Potrebuje zistit co to sposobuje,faktorov je vela imunita sama o sebe sa neznizuje iba tak. Faktory od nevyvazenej stravy , stresu, staci jeden inf. faktor ktory neni dostatocne prelieceny a tahat sa s vami moze v chronickom stadiu dlho. Wobenzym sa mi zda zbytocne drahy a ucinne enzymi zmes enzymov pankreatin, papain, bromelain, lipaza, amylaza, trypsin, chymotripsin, trihydrat rutozidu) davkovanie je tam podla mna priserne ako dochodca 30tbl v aktivnej faze pritom ine firmy maju tieto enzymi silnejsie a v jednotnych tabl. Ja osobne reagujem na to ze keby lekar urobil adekvatne testy hned na zaciatku tak by sa dalo predist takejto situaci ktore denno denne zazivaju pacienti v zdravotnictve. A ich tipovanie liekov na pacientoch sa mi zda absolutny hyenizmus. Vselijake idividua privazaju na centralny prijem a robia im drahe vysetrenia a mlademu pracujucemu cloveku maju problem nabrat obycajne crp a zapalove hodnoty casto krat sa choroba vyvynie sama alebo po case odzneje do chronickeho spiaceho modu.

Kycera

@ Rene,
dievča nemá "oslabenú imunitu", ale vážny problém s celulárnou imunitou, takže žiaden Isoprinosine nedostane, ten by jej nepomohol. Dostane iný imunostimulačný liek, kt. bude mať v zložení leukocyty.

@ Weve,
Ty si nájdi poriadneho a veľmi dobrého alergiológa/imunológa, kt. Ti spraví všetky potrebné vyšetrenia, aj testy na alergie. A Wobenzym zatiaľ neužívaj, môže Ti skresliť výsledky krvi, aj Tvoj stav zhoršiť.

Weve

Rene1337
Áno tá únava je najhoršia, doobedu sa to dá ešte zvládnuť. Ale poobede si musím aspoň na 2,3 hod. Ľahnúť ale aj napriek tomu som stále unavená. K tomu tá nechuť do jedla, na zvracanie... a potom príde na mňa dloba, slabota. Ale chvalabohu som ešte neodpadla aj keď k tomu v poslednom čase nechýba veľa.
Teplotu si meriam, ale väčšinu dňa mi je zima/ až triašky teplota. Okolo 35.
A wobenzyn sa mi chystá kúpiť mamka, keď vidí ako sa stále trápim. Lenže ja už ani nechcem do seba pchať ďalšie tabletky. Keď mi doteraz nič nepomàha.

Rene1337

Zmeraj si teplotu. Rano poobede a vecer ci nemas zvysenu.najlepsie klasickym teplomerom ortutovym digitalne su dost nepresne ked stoja. Augmentin je vlastne penicilin makrolidove atb predpokladam 1gramove a dalacin sa skor dava po resekciach zubov. Ale ked hovoris ze ti nebolo dobre ani po atb ktore ti neslapali. Nemusis sa bat aj ked sa citis pod psa chvilku volaco urobis a uz si musis ist lahnut vsak ? Zvacsene uzliny na krku pod usnymi lalokm Na mykozu su najlepsie enz. enzymova terapia (wobenzym podla mna zbytocne drahy ale pomaha po chorobych stavoch a na mykozu podla mna najlepsie. Zaklad je u teba zistit co ti presne je nemyslim si ze nic vazne to sa nemusis bat. Podla tych testov daj vediet. Ten imunolog si bere aj tak svoje vysetrenia povacsine dava isoprinosine alebo lieky na tento princip. Ak sa zisti oslabena imunita co je po prechodenyxh chorobach a nadmernom uzivani atb samozrejme. Hlavne bud v pohode aj ked sa to lahko hovori. Zatial jedz po malych castiach po troche. Zaludok musis mat asi aj za usami. Budes zdrava neboj sa uvidis.