Vírus, oslabená imunita - viedli až k vážnym problémom.

Príspevok v téme: Vírus, oslabená imunita - viedli až k vážnym problémom.
Weve

Dobrý deň prajem všetkým!
Už si neviem sama poradiť, čo robiť lekári sa toho vzdávajú pretože nevidia nikde príčinu... Tak som sa rozhodla že môj problém zverejním sem a vopred Ďakujem za všetky rady!
Dúfam že sa nájde niekto kto to fočíta až do konca. :)
•Takže všetko začalo koncom leta, v auguste keď som ešte brigádovala na recepcii a bola v kontakte s ľuďmi ... myslím si že tam som mohla niečo od niekoho chytiť.
•Fungovala som normálne, pracovala ale začalo mi byť divne. Také niečo ako keď chytíte vírus ktorý za 2,3 dni prejde. Lenže mne bolo len mäkko na žalúdku,pocit plného žalúdka, napínanie na vracanie, s tým sa spojovala už aj bolesť hlavi, čo má odstavilo až tak že som sa nedokázala na nič sústrediť a bola som viac podráždená. (Čo je normálne keď sa cítite úplne na nič a je Vám zle) takto to prebiehalo týždeň dva najhoršie to bolo okolo obeda a pokračovalo to v priebehu dňa, takže o 7,8 som už ležala v posteli. Čo je pre mňa nezvyk. Môj organizmus bol už natoľko odlabený že to prešlo do chrípky.
•Zapálené hrdlo, teploty, triašky/zimnice počas 3 týždňov na antibiotikách ktoré mi vôbec nezaberali to som bola non stop v posteli. Až to prešlo ku silnej angíne (s teplotami,), ktorá sa riešila naďalej antibiotikami už myslím 4-tými v poradí, ( keďže výsledky z krvi, moču, a z výterov som mala v poriadku)
• Došlo to až do takej fázy že sa mi vzadu na pravej strane v krku niečo vyhodilo(skončila som na pohotovosti, a lekárka má ubezpečila že to je len afta, dala mi riboflavín (nejaké vitamíny) a s vysokými teplotami, zimnicami poslala domov že to prejde)
•v následujúce dni som prestala jesť, po trosickach som pila, nemohla som nič prehltnúť až som stratila reč...bolesti v krku boli neopísateľné ... (neprajem nikomu aby také niečo zažil.) No ja som bola tvrdohlavá a nechcela ísť k lekárovi že to prejde ... veď je to len obyčajná angína .
•Nakoniec má už k nemu donútili ísť, a on má okamžite vypísal do nemocnice na krčné že to bude treba riešiť operačné pretože by som sa mohla zadusiť, alebo dostať otravu krvi. (Ja som si len pomyslela hej jasne, veď pojdem tam dajú mi infuzky, a tak aspoň mi to skôr prejde.)
• No na krčnom boli zhrozený z toho čo videli, ja som už mala zimnice triašky k tomu silné bolesti (bolo to hrozné), prišla som tam naobed a o 2 má už operovali pretože nemohli ďalej čakať.
•Takže nakoniec mi vybrali mandle, z "afty" ako povedali lekári tam bol "absces s hnisom" takže mi to všetko vyčistili a mne konečne ponoperácii odľahlo že snáď to už bude dobré
•Lenže po operácii boli ďalšie ťažkosti, teploty, CRP-120,k tomu som dostala menzes a silné bolesti, ale vôbec som nekrvácala (vedela som že to nie je v poriadku). Takže má pustili domov zasa z dvoma antibiotikami, (augumentín, dalacin), a od bolesti som dostávala almiral
#keď sa to konečne doliečilo, dostala som silné bolesti obličiek (v záchvatoch), chvalabohu to Čadom prešlo a ostalo už len pobolievanie a bolestí podbruška, a ťažkosti pri močení ( gynekologička mi nasadila polygynax, chlorimazolum), ktorý našťastie zabral lenže pichanie v ľavej časti vaječníka a pocit ako by mi tam niečo chodilo), Tak som absolvovala ultrazvuk, ( bola som na tom že, to bude v pohode pretože zač. Septembra bol v poriadku.), ale nestalo sa tak !!!
•Cysta s rozmermi 4,6*4,7 na ľavom vaječniku, lekári sami nevedeli určiť presne, ( boli si neistý), ale kým som sa dostala k primárovi, v priebehu týždňa som dostala silne krvácanie, bolesti, chvalabohu to bol menzes, a pri kontrole som tam už nič nemala Chvalabohu!! Ďalšiu operáciu by som už nezvládla!
•Lenže ťažkosti ktoré som spomínala na začiatku (nevolnost, zimnice, s tým spojená nechuť do jedla, ospalosť, slabosť atd.), pretrvávajú doteraz
• A práve teraz prekonávam ďalšiu angínu, povyhadzovali sa mi vzadu na jazyku a po stranách, take pupienky, malé vriedíky ( je to dosť nepríjemne), trvá to len týždeň a ak by to neprešlo chystám sa navštíviť krčného
• A k tomu všetkému, som zo spodu chytila dosť veľkú mykózu, nemôžem si ani sadnúť, je to bolestivé a nepríjemne, no liečbu mám nasadenú Chvalabohu !
• Takže ak ste niekto dočítali môj príbeh až sem, prosím vyjadrite sa k tomu všetkému, a prosím Vás o rady, Čo mám ďalej robit, už 2 mesiac som na peenke, a tým pádom že som študentka na strednej si to už ďalej nemôžem dovoliť. No nikto z lekárov mi nevie pomôcť, nevyšetrujú z čoho by to všetko mohlo byt a z čoho mi je vlastne takto zle niekde tá príčina musí byt! A ja sa už vážne zacinam obávať o svoje zdravie, ešte k tomu keď nie je v správnych rukách.
Za každú odpoveď Ďakujem.

Weve

Hela777
Ďakujem za radu, určite skúsim. Máme to aj doma takže to určite začnem brať a pridám to aj k mojej strave.
Takisto aj kurkumu, ktorá je dobrá na časté zápaly.

Weve

Rene1337
Ďakujem za pochopenie, je to presne ako si povedal ..... Dnes mi bolo dokonca už tak zle že má rodina dotiahla ku lekárovi. Tak má aspoň vypísal na imunológiu ale bol veľmi nepríjemný. Krvné testy som si od sestričky vypýtala sama, aj na infekčné ochorenia a pod.
A rozhodla som sa že kartu si vezmem čo najskor prec.
Zatiaľ sa snažím si pomôcť sama, hlavne stravou. Aj keď posledné dni mám take že nedostanem do seba úplne nič lebo má z toho len naťahuje.
Ale snáď to nejako prejde, a ak by mi už bolo naďalej takto zle. Veď ja cez deň nemôžem normalne fungovať. Len s prekonaním,..., a Ajtak pól dňa potom prespim, celé sa mi to už nezdá. A zacinam sa báť že to bude niečo vážnejšie.

Hela777

A prečo si si neskúsila ešte doplniť beta glucan? Veď to je prvé, čo by mi napadlo a vždy mi pomôže doplnenie tohto, keď sa cítim ako ty. Nájdeš ho v hlive ustricovitej, ale musela by si jej zjesť denne fakt veľa kíl. Najviac sa beta glucan dokonca nachádza v jej nožičkách a tie sa ani nejedia, takže skús radšej výživový doplnok. Ja kupujem od značky Natures, majú ich veľmi veľa, určite si vyberieš podľa potreby. Držím palce, nech ti to prejde!

Rene1337

Nemyslim si ze ide na to zle clovek sa odburava od lekara a ked lekar je neschopny zobrat zaklany krvny obraz tak ako dalej. Odporucenie chod cez centralny prijem. Vysvetli im situaciu. Povedz im ze priatel ma mononukleozu aj chlamydie ci si to nemohla dostat aj ty vynajdi sa trochu naberu ti testy musia ked obvodakom sa neda ratat lebo je neschopny. Jednoducho si vymysli volaco na centralnom aby mali podozrenie nasmeruj ich a oni uz podla toho zoberu krvne vysetrenia hlavne infekcne s tym naberu aj aslo crp atd. Podla krvneho infekcneho ti zoberu je toho dost len dalej podla toho ti viem pomoct. Takto je to tapanie symptomi su vela krat podobne. Utekaj tam dnes a uz dneska mozes mat vysledky cez centralny su do par hodin kvoli komplikaciam. Necakaj na dalsiu sekundarnu chorobu a dalsie atb. Zdravotny system je nastaveny na liecenie nie vyliecenie aby clovek zufali beha od lekara k lekarovy doprosuje sa zakladnych vysetreni cakanie arogancia cest vynimkam. Probiotika uzivaj vecer s jablkom nech sa ti obnovi crevna fl.
Rano najlepsie viacej zeleninove stavy ako ovocne. Ovocne obsahuju vela prirodzeneho cukru. A tak isto je lepsie ked kupis z trhu domace sezonne ovocie a zeleninu. Lebo ovoc a zel. V obchodoch su kvalitou podpriemerne Musis sama sa zariadit lebo potom zacnu pozerat na teba jak hypochodna a zhadzovat je najlepsie na psychiku lenze s chorobou ide dole vsetko. Ja preto na tvojom mieste by som to obysiel takto. Si slaba vycerpana vytiahnuta po tolkych chorobach. Sal nieco cez krk dychat nosom najlepsie teraz jak sa ochladilo co najteplejsi vzduch.

Weve

Na zdravú stravu som sa dala už mesiac, dozadu, (zelenina, ovocie,cesnak,cybuľa,ryby,šaláty a podobne.) Probiotiká jem pravidelne, aj na imunitu. Ale výsledky zatiaľ nevidím.
Každý deň mi je mäkko od žalúdka, na zvracanie, keď vidím jedlo tak mi príde na zvracanie.
Cítim sa úplne zle, na nič ... a ku imunológovi by som rada išla. Lenže má tam bohužiaľ nemá kto vypísať, keďže pán doktor môj zdravotný stav neberie vážne a nerieši to. A ja si takto sama snažím pomôcť ako sa len dá, ale mne je denno-denne zle. A už nevladzem takto ďalej ...,

Kycera

Tvoj zdravotný stav si vyžaduje odborníka, špeciálne vyšetrenie a riadenú liečbu. Ako radí Jaja - smer IMUNOLÓG!!! Už si tam mala dávno byť! Ten Ti dá tiež "tabletky" ale také, kt. naštartujú Tvoju imunitu!

Jaja15

Zrátaj si koľko ATB si brala počas posledných troch mesiacov- 6?viac?+ďaľšie 2 druhy od gynekologičky? Imunitu máš uplne v prdeli. Na vírus pomôžu len antivirotiká(pri bežných ochoreniach napr.chrípka sa nedávajú), na baktérie sú ATB. Zdravý imunitný systém si vie poradiť aj s vírusmi aj s baktériami a aj parazitmi. Ak už trváš na ďaľších ATB, nech ti urobia rezistenciu na ATB. Pokiaľ si ale nezlepšíš imunitu, bude to bludný kruh. Pokiaľ nechceš zlepšiť prírodnými doplnkami, choď imunológovi - ale ten ti dá tiež len tabletky.

Jaja15

Ideš na to veľmi zle, nehľadaj konkrétny vírus, ak ti ho aj zistia bude to k ničomu. Znovu ti dajú len ATB a uplne si odrovnáš imunitu. Každý z nás má v sebe vírusy aj baktérie a aj parazity. Zdravý imunitný systém si s tým poradí. Zober si malé deti. Stále majú sople, kašeľ...ale nikdy sa to nerieši pokiaľ nemajú vysoké CRP- až vtedy im nasadia ATB. Prečo asi? Budujú a posilňujú si imunitu.....Baktérie ak a preliečiš ATB, môžu ti zostať usadené v slizniciach - hoci kontrolný odber je ok. Následne pri oslabení imunity sa ti zápal prejaví v tele inde - iným ochorením ako bolo pôvodne.....Daj si v prvom rade do poriadku imunitu, ATB sú u teba bludný kruh....

Weve

Rene1337
Ako hovoríš , u lekára som skoro každý týždeň pretože to je naozaj na nevydržanie. A pritom ja tam už idem len vtedy ak mi je naozaj zle pretože čakám nejakú pomoc. Lenže môj dospelý lekár to vôbec neberie vážne .... už som sa s ním viac krát aj pochytila, a teraz už rozmýšľam nad zmenou karty.
A áno vyžiadam si hlavne ten rozbor krvi, hlavne na infekčné, vírusové ochorenia parazity ... pretože si myslím žeby mohlo ísť o niečo také.
A ďakujem že si sa ozval :) dúfam že s tou mononukleozou nemáš pravdu ... myslím že to by mi už v krvi ukázalo

Rene1337

Mononukleoza hlavne ked sa o nej nevie sa taha aj mesiace a dlho po nej sa telo dava do kopy. Ukazuje sa az v protilatkach vela krat. Niekdo to prekona a ani nevie a niekoho to skona a pol roka. Je to individualne Oslabena imunita a antibiotika tam nehraju rolu davju sa iba na sekundarne infekcie. To ze mas zvysene hodnoty leukocytov znamena biele krvinky brania proti infektu. Nehaj si odobrat na ziadost lekara krvne testy. Nechapem ako mozes nemat v takychto stavoch infekcne testy. Podla nich sa vie dost necakaj na nikoho lekari ta odbiju a casto krat triafaju do prazdna. A vela krat predpisuju atb zbytocne. Aj ked stav sa ti zda ze ich potrebujr staci crp test ale aj na to je lakome nase zdravotnictvo.
Po castych uzivaniach atb treba doplnit probiotika povacsina ich neuziva ale su velmi dolezite. Samozrejme nie z lekarne to su mrtve probiotika.
Ziadaj lekara nech si naberu krv a urobia riadne vysetrenia. Dostavaju na to mesacny rozpocet neboj sa si otvorit usta nenehaj sa od. Zakladne vysetrenia a infekcne. Zatial pre seba mozes urobit vysadit cukor,muku,lepok, rano najlepsie zeleninove a ovcne stavy. Zmena zivotospravy je dolezita ci uz vseobecne alebo pri chorobe. Nachystaj sa ze budes v bludilom kolobehu a pomoct si mozes iba sama.