Vitamin D a problemy

katinaa20

Tralalalaaa ako ti pisem ja s nim mam skusenost pri oboch detoch. Kamosky tiez davaju tieto kvapky svojim detom a ani jedna sme s nicim nemali problem. Ale tak je to tvoj nazor :)
Len ja nechapem preco by som mala davat kopu penazi za nejake ine decko, ked toto mi doktorka predpise, je hradeny poistovnou a najma nam zabezpeci to co je podstatne. Zabezpeci prevenciu pred krivicou a tiez nam zabezpecil, ze fontanela sa mi rychlejsie a bez problemov zrastla u oboch drobcov ;)

Kin

Máš mierny deficit či ešte horšie ako mierny? Kúp si taký ktorý má nad 2000 jednotiek, ak máš najhorší deficit a ak máš mierny skús 2000 jednotkový. Zo začiatku si dávaj denne, potom skús obdeň. A o tri mesiace si daj kontrolu krvi či Tí to stačí. Nech človek zbytočne nevyhadzuje.

Jedz ho po jedle ktorý má v sebe tuk, lebo vit. Ď je rozpustný v tukoch. Aby Ti ho telo vstrebalo.
Cez zimu si zvyš teda dávku, lebo sa Ti nebude tvoriť zo slnka. ... :)

Tralalalaaa

Vigantol určite nie, predpisujú ho lekari, lebo je jediný hradený zdravotnou poistovnou, ale väčšina deti z neho má krce, zadaj si do Googlu a najdes o tom veľa diskusii. Treba si kúpiť komerčne decko

Tralalalaaa

Vigantol určite nie, predpisujú ho lekari, lebo je jediný hradený zdravotnou poistovnou, ale väčšina deti z neho má krce, zadaj si do Googlu a najdes o tom veľa diskusii. Treba si kúpiť komerčne decko

katinaa20

Naco takto zbytocne kade jako spekulovat, podla mna najvhodnejsi je Vigantol, s tym mame aj my doma dobru skusenost, kedze som ho davala obom detom a tiez je fajn, ze ho lekari predpisuju. Predsa len vedia preco to robia :)

Tomas 12354

Tradicne odporucam probyotika z lekarne, kyslu kapustu a dva decy mrkvoveho dzusu kazdy druhy den. Pomaha na vsetky problemi.

tomas==

Ahoj, určite by som ti odporúčal užívať viac vitamínu D, aj v tabletkách, hlavne cez zimné mesiace kedy je slnka menej. Ja mám dobré skúsenosti hlavne s týmto www.pilulka.sk Vždy objednávam cez internet, majú to tam omnoho lacnejšie. Ak chceš ušetriť ešte viac, pozri túto stránku: www.kodino.com Majú tam zľavové kupóny a kódy do e-shopov.

betuska22

to si pís, že hej, vitamín D má veľký vplyv hlavne na kosti a zuby ale aj na imunitný systém. Ak máš problém so zubami, môže to byť i tým. Skús začať s doplňovaním. Generica ma super kvapky i tablety.

Sonie

Neviem či máš vyšetrenú štítnu žľazu. Ak máš zníženú hladinu, treba začať užívať Vigantol, pretože ti hrozí osteoporóza, ale daj sa najprv vyšetriť, neviem koľko máš rokov.