Vitamin D a problemy

tifaniass

Sporenta hej...Aj pri starsich ludoch...Ale myslim, ze vela zavisi aj od toho ci sa im daval tento vitamin ked boli mladi, ked boli deti...Ono to vsetko jedno s druhym suvisi...
Vierocka uz som sa neraz spalila...Ale omylom a teda prijemne to nebolo...Ja mam taky respekt, ze az...:D

vierocka66

nechápem ani jak môže niekto byť dlho na slnku, aj dospelý človek až tak, že sa spáli a myslí si, že je to OK :-X

dia58dia

Mamita ano, ale toto su zase veci, co sa tykaju z velkej miery nas, dospelakov a nie malych deti, tie by som do solarka nepustila ani len nahodou. Male dieta nemoze byt ani v lete nejako vystavene slnku, nejako aby bolo velmi na nom, pretoze by mu to viacej mohlo uskodit a nie pomoct :/

Janamicha123

Sporenta nielen predpisat, ale fajn je to, ze netreba ani doplacat, co vlastne podla mna aj hovori o tom ake je to podstatne to davat.
Addia prehnane opalovanie to ano, akurat som bola cez vikend s kamaratkou, co zacala chodit do solarka asi pred mesiacom a je to na nej vidiet, ze je hneda, akoze na tom by nebolo nic zle keby to nevyzeralo tak neprirodzene a keby nam to neskodilo :/

dinda12

addia to sme si myslím, že viacerí mysleli, že stačí sa opaľovať, aj deti dávať na slniečko a že problém s nedostatkom tohto vitamínu bude vyriešený, len to neni tak ani len náhodou..keby bolo všetko tak jednoduché ako si predstavujeme, to by bolo žúžo.. :)

sporenta

oliver nielen ty si toto myslíš...ale aj ja som rovnakého názoru...lebo déčko má vplyv na kopu vecí a to už od malička pri deťoch...a jeho dôležitosť pri vyššom veku tiež nie je zanedbateľná...a je fajn, že lekári môžu déčko ešte aj predpísať...

neya

SPILBA ANI JA BY SOM SA NECHCELA, DIETA MA BYT ZDRAVE A JA TEDA PRE TO UROBIM VSETKO CO BY BOLO V MOJICH SILACH A MYSLIM, ZE TOTO MOZEM HOVORIT ZA KAZDU JEDNU MAMINKU ;)

addia

To jednoznačne áno, keď s vitamínom D, respektíve s jeho získavaním to nie je vôbec také jednoduché akoby sa mohlo zdať.
A prehnané opaľovanie môže spôsobiť kadejaké problémy. Ako sa hovorí všetkého veľa škodí.