Skočila som z 5 poschodia

Jurofik

Vies, takto ti len poviem, ze si skočila je ok, skrat moze mat uplne kazdy clovek, záleží na mnoho faktoroch. Ze si skočila zle je este furt celkom ok, kedze si prežila, bolo to upozornenie pre teba z hora. Ale uz vidiet z tohto celého teraz, ako nedakujes, ze žiješ, ale robis totálnu paniku, ze ti nebude 100% fungovať noha ako zdrava, nuž tak co ti na to poradit? Budes mat ďalšie výčitky zo zle spáchanej samovraždy a je jasne, ze to spravíš znova ;-) Mala by si dakovat, ze si prežila, ale uz teraz tu neguješ stav, ktorý máš, a to si este neni ani vonku medzi ľudmi ...

Lenja134

Tak dúfam že to rozchodim
Mám skrátené svaly, veľmi ma boli koleno. A členok mi padá na jednu stranu, neviem ho udržať rovno. Už tri mesiace ležím..

philips

Vyšetrenie svalstva, ako reaguje. Máš k dispozícií lekárske správy?
Jediné, čo ťa bude obmedzovať si ty sama. Takže, budeš môcť lyžovať, ale nebude to dnes a ani zajtra. A zrejme to nebude ani úplne bez bolesti, avšak na Mount Everest už vyliezli aj ľudia bez nôh, tuším.

philips

Poškodené tkanivo už nikdy nie je nahradené 100% rovnocenným. Vziknú ti tam jazvy vyplnené nefunkčným tkanivom, šlachy sa môžu zle zrásť a skrátia sa. Od obmedzenia hybnosti až po chronické bolesti poškodených kĺbov. Pokiaľ je noha v nečinnosti atrofujú svaly, čo je síce reverzibilná zmena, ale nie je veľmi potešivá. Ono, na to, že budeš môcť niekedy behať maratón bez bolesti môžeš zabudnúť, avšak viac ako noha ťa bude obmedzovať tvoja myseľ, budeš musieť bojovať. Robili ti elektromyogram? Každopádne, držím palce.

philips

Neviem posúdiť nakoľko nepoznám rozsah poškodenia nervov, šliach, svalov a kostí, avšak ľudské telo má dobrú schopnosť regenerácie, takže je vysoko pravdepodobné, že nohu rozchodíš, avšak už nikdy nebude úplne taká, ako predtým. Všetko závisí od teba a tvojej ochoty podstupovať rehabilitáciu aj keď sa ti bude zdať, že to nemá zmysel.
Koľko máš rokov?

Lenja134

Ja som veľmi nešťastná. Stalo sa to v skrate. Silné zle lieky mi podávali. Chcem veľmi chodiť :(. Neodsudzuje ma, strašne mi ublížili. Môžem ich zažalovať. V toľkých bodoch pochybili