prirodna kozmetika

marianenka

Ono to má aj širší zmysel by som povedala.Niektoré značky totiž ktoré myslia trochu viac na prírodu napríklad netestuju kozmetiku na zvieratach.Maju na to prisne kontroly certifikaty,tak isto existuju certifikaty na to či sú prírodné ingrediencie z bio polnohospodarstva certifikaty na prirodné zloženie..niekto toto rieši proste..taka je doba a ty tu môžeš básniť o kyslíku aj rok a tým ktorí to chcú riešiť je to ukradnuté koľko kyslíka sa spáli..ja viem jedno..ked som začala používať určitú značku(nejdem menovať) ktorá mala prírodné zloženie certifikovane moj problém so silne alergickou a podráždenou pleťou..zmizol.A poznám kopu takých ludí.Výsledky..ľudí zaujímajú výsledky..riešenie ich problému..nie kyslík ktorý aspoň tu na Slovensku zatiaľ problém nie je

Chemik34

Vierunka, vies kolko skodlivych, az toxickych zlucenin vytvoria napr. sopky a nielen tie pozemske ale aj podmorske? Zem je obrovska s obrovskym potencialom samocistenia. Vzdy si sama najde sposob. Pozri poviem ti priklad. V 18. storoci, ked prvykrat merali zlozenie vzduchu, tak namerali 21% kyslika. Vies o tom, ze jedno lietadlo pri prelete cez ocean spali tolko kyslika, ako vyprodukuje 10 hektarovy les za 1 rok? Za hodinu spali tolko kyslika, kolko vydycha 1 milion ludi? A tych lietadiel lietaju dennevtidice vo dne v noci. Jazdia tu miliony aut, kamionov, obrovskych lodi, vlakov, ktore palia kyslik, je nas 7x viac ako v r. 1900 a dychame viac kyslika, mame kopu zavodov... a vies kolko je kyslika? Stale 21%, nemeni sa to, preco? Lebo Zem ma svoje mechanizmy. My zijeme ovela dlhsie obklopeni udajnymi umelinami ako nasi predkovia v case, ked tu bola udajne zdrava priroda a nik nepouzival "umeliny". Ved by sme sa mali dozit menej ako oni, lebo mame nezdrave zivotne prostredie... Cize nerieste chemiu, urcite vam neskodi ovela viac ako tie prirodne produkty o ktorych aj tak houby viete, ako sa v skutocnosti vyrabaju.

Vlastina 75

Mňa dcéra nahovorila tiež na anemarie borlind a veeeľmi som spokojná..ja už som bola fakt zúfalá zo všetkého som sa vyhádzala zo všetkého podráždená pleť ..o make upe som mohla tak snívať.Toto je prvé čo mi robí fakt dobre a práveže sa mi pleť zlepšila..mam radu pre citlivú alergickú pleť zz senzitiv.A vraj je to nejak prírodnejšie alebo čo..ale nemyslím že až tak..skôr sú tam kvalitné výťažky ktoré ukľudnia

Defcon

Vierunka, ale v prirodnej kozmetike sa tiez nepouzivaju prirodne ingrediencie bez predchadzajuceho fabrickeho spracovania....

Vierunka

ja si ale chemik24 nemyslím že napríklad konzervanty plasty a podobné umelo vyrobené zlúčeniny sa nachádzajú v prírode..polotovary na ich výrobu možno áno ale už samotná zlúčenina určite nie...to by sme potom neriešili že sáčok sa v prírode nikdy nerozloží...či azda áno?

Defcon

Chemik, ja si myslim, ze mimozemskeho povodu su tunajsie prispievajuce dievcata.Lebo tolko hluposti nemoze mat pozemstan. Na jednej strane kvakaju nieco o prirodnej kozmetike a na druhej strane sa idu potrhat za umelymi multivitanmi a wobenzymom. Take zvlastne, plakat , ze syntetickym mydlom sa neumyju, ale zrat synteticke vitaminy je ok. Ja by som to robil naopak , radsej sa umeliny len dotknut, ale radsej ju nejest....-)))

Chemik34

Vsetko na svete je prirodne, lebo to pochadza zo zivej, ci nezivej prirody alebo si snad myslis, ze nejaka firma si dovaza ingrediencie na vyrobu kozmetiky z inej planety...?

Ottinger

Natura siberica okolo prirodnej kozmetiky ani nebežala..sú tam akurat tak výťažky z prirody..to je tak všetko.Prirodnou ju robi možno nazov..ale ten bol samozrejme myslený koli tým výťažkom..prd vedia ešte aj tí čo ju predávajú sa mi zdá :D

Talinnka

Ak by si chcela vyskusat nieco nove a s certifikatom, vyskusaj sibircanku. Odlisuje sa od dobre znamej na nasom trhu natura sibercica, ale natura siberica ma velmi velkeportfolio. V sibircanke sa predava hlavne altajska kozmetika zo zapadnej Sibiri s velmi specifickymi ingredientami ako zensen, mumio, prirodne vytazky sibirskych rastlin a mnohe druhe. najdes ich tu: sibircanka.sk

Katrina 58

Ja som sa napriklad dostala k dobrej kozmetike cez nalepku prirodna...koli vraskam zrelej citlivejšej pleti a pod. som hladala niečo čo funguje a na pocudovanie rady kozmetiky od ANNEMARIE BÖRLIND mi fakt zaberajú..pleť je vyživenejšia a fakt napnutejšia..konkretne to bola línia NATUROYALE ale aj system absolute je podobne.Ja som stopercent spokojna lebo som zas objavila niečo čo funguje ..a vobec neni pre mna podstatne či je prirodna neprirodna alebo napoly prirodna..proste mi pomohla :)