Kamarát s výhodami? mali ste?

Príspevok v téme: Kamarát s výhodami? mali ste?
Xissomna

Mali ste? ako ste dopadli? zo všetkých strán počúvam ako jeden z nás skončí smutný... je to dlhoročný kamarát má 20 ja 19 .. čím to trvá dlhšie začínam uvažovať či to je ten správny smer..ja som sa rozišla s priateľom po 4rokoch a pár mesiacov na to som začala s kamarátov spávať, vlastne neni to ani tak o sexe veľa krát príde ku mne a len sa rozprávame,ležíme,smejeme pár krát sme u seba aj prespali.

Mesačný princ

Asi sme sa nepochopili. Priateľstvo s výhodami nemôže existovať bez lásky.

Ak sa niečo také deje, tak to nie je priateľstvo s výhodami, ale živé sexuálne hračky!

Tak výhody určite nevidím.

Ja sem ešte potom napíšem ale ak v takomto ,,vzťahu,, nie sú zastúpené hlbšie emócie, tak o čom to je? Obaja predsa niečo dávajú.

Milan3000

Adra, ty si proste nechceš pripustiť že sú aj ženy ktoré majú kamarátstva s výhodami iba kvôli sexu a nie je to o obchode že muž má sex a žena má z toho na oplátku niečo iné. Ja osobne som dostal takéto návrhy od 2 žien a to sme sa poznali len veľmi krátko. Skús prehodnotiť pohľad na vec, že v dnešnej dobe dokážu aj ženy mať sex bez lásky a užiť si ho.

Marunka

Ja s tebou A_dr1a súhlasím :)
Tiež nie som na tieto výhodné kamarátstva a viem to bez toho, aby som čosi také vyskúšala :D Čož je pre niekoho zvláštne a mohol by mi niekto aj oponovať, že kým neskúsim, tak nemôžem vedieť, ale....jednoducho cítim, že by mi to len ublížilo.
Tak tak, ja si myslím, že nech je žena ako koľvek úžasne nastavená a presvedčená o tom, že jej takýto vzťah neublíži a zvládne to udržať v istej rovine, tak časom sa aj tak naviaže...Môžem sa mýliť, ale mám kamošky, čo to zažili a ukončili to práve kvôli tomu, že tam prišlo "čosi viac". Aj tu píše jedna slečna, že musela takéto kamarátstvo s výhodami radšej ukončiť, lebo jej do toho prišli hlbšie city...

Bohužiaľ, súhlasím aj s tým, čo píšeš o tej spoločnosti a o tom, aké deti potom z takých vzťahov "vychádzajú" do sveta. Neisté, prázdne...kdesi som čítala, že dieťaťu nemožno dať to, čo sami v sebe nemáme, že si to "nevycucá" len tak z prsta. Asi bude na tom trošku pravdy, ale nechcem príliš zovšeobecňovať :)

a_dr1a

Mesacny. Odpoved k Marunke sedi aj na teba. Lebo verim hl.serioznym vyskumom odbornikov, ktore sa k tomuto robili, nez dakej pochybnej osobe/osobam, ktora povie, ze to vyhody pre nu ma.
A treba rozlisovat zeny a muzi. To ze vy mate penis a my posvu ci prsia, je to najmenej v com su rozdiely v medzipohlaviach

a_dr1a

Marunka) Tiez taketo nieco sledujem vokol seba, o com pises aj ty. Ale zas pre mna toto nie je. Ja sa netajim tym, ze som sex.zalozena, ale zas mat kvoli tomu vztah ci taketo nieco??
To radsej mat zasobu erotickych pomocok od roznych druhov velkosti programov ci uz vibratorov, a inych erotickych hraciek. Na tie sa clovek citovo nenaviaze neupne, ak sa pokazia-tak sa vyhodia a nahradia novymi (co u ludi ak nejde o prazdne citove trosky nie je zas celkom mozne), ak dojdu baterky kupia sa nove, neprenasaju sa tym pohlavne ai choroby, zaroven je to skvela antikoncepcia, su k dispozicii kedykolvek okamzite a nonstop len co sa cloveku zaziada, vydrzia kolko len dlho a dla chuti (rychlejsie pomalsie intenzita) chces, ai ai.
A pisala si dalej, ze ist s niekym von ai. Vsak to chodia ludia bezne aj tak. A skor s kamoskami/kamosmi, priatelmi rodinou. Proste s kym si vyhovujes sedis rozumies. Alebo sama/sam. Ja nonstop lietam a je jedno ci ide o umenie kulturu sport dovolenky masaze wellness kavy drinky restiky ai zazitky. Tu je skor rozdiel, ak na to dotycna/dotycny nema prostriedky ai. Lebo niektore zeny to mozu robit zas aj kvoli tymto roznym benefitom vyhodam ale zas nech sa muzi nepaprcia, lebo ak by sli na privat bordel ai, tak tam by calovali pekne krasne aj tak (a ovela vyssie vacsie) love. Takze toto je aj tak vsetko iba obchod, ma dat/dal, akcia vyvola reakciu.
Marunka. Vsetko je pravda co pises, a hlavne ten zaver. No je to skor na plac. Lebo potom to vsade vyzera ako vyzera. Ze vokol nas uz ani nie su Ludia, ale skor zumpy stoky citove prazdne trosky (na pohlavi nezalezi) a je to medzi ludmi a v tychto dnesnych kvazi vztahoch take ake je. A hlavne aj uroven "deti" co sa z tychto dnesnych vztahoch akoze rodia, lebo podla mna takato "spodina" tzv. magori ani normalne deti nemozu mat, ale zas pre dalsie fungovanie buducnosti v spolocnosti je to ako lacna pracovna sila a stado masa...OK
No k tomuto chcem iba povedat tolko, ze sa uz robilo dost vela serioznych psychologickych sociologickych vyskumov a tie jednoznacne dokazali, ze pre zeny su tieto tzv. kamaratstva s "vyhodami" hl. nevyhodami. Takze kym take nieco zacnu zeny praktizovat, mali by si uvedomovat predom aj znacne rizika, ktore im z toho vyplyvaju. Lebo ten nazov pre zeny nesedi neplati, skor pre muzov

Mesačný princ

a_dr1a - nezdúvam sa :D Ješitný som, ale bohužiaľ tentokrát si to netrafila :D

Napísal som to preto, pretože by to bolo zdĺhavé a mojej formulácii viet veľmi veľa ľudí nerozumie. Neviem dobre vyjadriť čo myslím a potom vzniká nedorozumenie. A ty a mnohí ľudia sú v tejto téme nastavení inak a aj keby som tu použil vyjadrovacie schopnosti Anjelika* alebo kohokoľvek iného, koho formulácie sú často zrozumiteľnejšie, tak by ste mali to prednastavenie úplne rovnaké.

Dala si na záver tej otázky smajlíka ,,:D,, čiže máš pocit, že pre ženu z takéhoto vzťahu nevyplývajú žiadne výhody a aj keby som ti napísal, že vyplývajú aj tak si nastavená na to, že ,,NIE,,

a nabudúce dávaj pozor na zrkadlo a neprojektuj si čo vôbec nie je pravdou. Vôbec som to nemyslel tak, ako si to pochopila.

a_dr1a

Mesacny, nebud uz tolko jesitny. Zato ze som ti minule napisala co som napisala, tak sa nemusis zduvat teraz na mna v kazdej teme. Tiez som si teraz k tejto tvojej reakcii mohla pichnut kopnut ai ale nevolim tuto cestu. Ja mam tvoje nazory myslienky rada, ale zas ked sa obcas nezhodneme, tak sa raddej prehliadajme)

Marunka

A_dr1a, dobrá otázka :D
Myslím, že "výhoda" pre obe strany je byť s niekym, keď sa mi chce, mať sex kedy chcem, tráviť čas s niekym kedy chcem, ale pritom sa neviazať a vlastne s tým človekom byť a zároveň nebyť :D Niekto to považuje za prechodné obdobie pred vzťahom. Sledujem, že ľudia vo vzťahoch majú pocit, že majú straaaaašne veľa povinností voči partnerovi. Že strácajú súkromie, majú kadejaké pravidlá, zákony čo sa smie a či nie...vo vzťahu s kamarátom s výhodami jednoducho neriešiš nič. A keď príde niekto lepší, tak presedláš :) Ja to teda takto vnímam