Urad prace

Príspevok v téme: Urad prace
Pracovnikuradu

Skúste mi prosím poradiť čo si mám ztoho vybrať.Na nimi ponúkanú prácu som nevravel nič. Platí vôbec tento dokument ak je zle vypísaný zamestnávatelom ? Mimochodom náš zaujímavý rozhovor aj ten medzi ňou a sbs - károm ktorý jej radil čo tam napísať mám nahraný v dobrej kvalite, je neuveritelný až smiešny. To čoje za personalistku keď jej radí sbs - kár a nevie korektne vypísať papiere. Čo si mám ztoho teda vybrať ? Že nesplňam požiadavky alebo jej rozhodnutie že nemám záujem o možné miesto ako sa mám proti tomu brániť ? Ako nato asi zareagujú na úrade práce ? Ďakujem za rady.

andreag44

ja som sa dala dobrovolne vyradit z uradu prace a robotu som si nasla sama.... bola to katastrofa nosila som same odporucania uplne odveci dokonca ma na miesto zdravotnej sestry poslali :D ... jedine ak sa stane situacia ze vas poslu do takého hrozného podniku tak jedine potvrdenie od lekara vas pred vyradenim moze zachranit....

igortn

to co sa deje teraz na uradoch je katastrofa....ci mas vs ,ss ,zs vsetkych tlacia na nabory do vyroby na 3-4 smeny... kto to nevezme toho vyradia.... zo Slovenska fakt utekat... ja som ani nepoberal od uradu ziadne peniaze ani cent sa stale mi davali taketo odporucania...

Mesačný princ

cicamica42 - veď to je úplne top :) Vieš aké veľké prachy by som z toho vytĺkol? :) Veď ak máš zdravotný problém, tak je to ich zodpovednosť, že ju tam poslali, ona má doklady :) By som povedal, že ma to bolí, že sa mi zhoršil zdravotný stav a cvakali by doživotné následky :)

cicamica42

tieto odporucania od uradu prace su fakt na hlavu... mna s vs poslali robit do 4 smennej firmy na vyrobu stavebneho materialu lebo som tam bola zaevidovana 2 mesiace :-) esteze som si nasla inu pracu :-) najviac sa mi paci ze je na nich napisane vraj ponuka vhodneho zamestnania a ludi posiela uplne mimo svoj odbor.... nielen ja som sa nato stazovala... kamaratku co ma umely klb poslali tiez na 12 hodinovu pracu v stoji....

up

Ja mam este horsiu skusenost z upsvar, mne od polovice decembra minuleho roka schvalili ciastocny invalidny dochodok , je to uz 5 mesiac co cakam a nic sa nedeje , som evidovany na upsvar a poberal som hmotnu nudzu na ktorej som stale ale , od 1 fenruara 2017 mi ju zrusili ze vraj uz som invalid a nemam narok, nedostal som ani id ani podporu som uz 2 mesiace bez akehokolvek prijmu a to som na hmotnej nudzi vraj,, stale cakam na upsvar sa vyhovaraju ze oni si musia vyrovnat ucty zo soc poistovnov ze mi dali 1 mesiac davku navyse a preto mam vydrzat skusku kolko vydrzim bez liekov kedze som ZTP invalid odkazany na lieky , a kolko vydrzim bez jedla a prostriedkov . Aj Stalin by im mohol zavidiet aky su ludsky zhovievavy a obetavi. deje sa na svere Slovenska a vraj zijeme v 3 tisicroci,

Jaja15

Balenoni neviem či si bol niekedy evidovaný na UP, ale asi nie...ak ti UP ponúkne prácu a odmietneš ju, tak ťa automaticky vyradia....netýka sa to len dlhodobo nezamestnaných, ak majú voľné miesto na pozícii kde si robil, tak miesto ti môžu ponúknuť aj hneď...moja skúsenosť je taká, že prvé mesiace ti dajú pokoj, musíš nosiť len potvrdenia že si hľadáš prácu....samozrejme záleží aj od vzdelania a práce ktorú si robil - ak niekto robil dlhé roky učiteľa, nepošlú ho na pohovor do výroby(aspom nie prvé mesiace nezamestnanosti)...ale ak ideš na akýkoľvek pohovor a nechceš aby ťa prijali(na nanútený pohovor), tak vieš ovplivniť či ťa budú chcieť alebo nie....môžeš byť arogantný na personalistku, môžeš ju tam "baliť", robiť zo seba blbca , ale nesmieš povedať že nemáš o tú prácu záujem....akonáhle ti to napíše do papierov, tak ťa z UP vyradia...rovnako je rozdiel či ešte poberáš dávku v nezamestnanosti alebo si len evidovaný...