Samotar

Príspevok v téme: Samotar
Nilon

Ajojte... som 30 rocny chlap... cely zivot na trapia ludia, ze ako mozu mat tolko kamaratov... ja som si za cely zivot nasiel mozno jedneho inak som sam... do spolocnosti sice moc nechodim ale mam pracu... a zco sa tyka mojich vztahov zo zenami ziadna nebola ani bozk nebol nikdy... mam strach zo sebavedomejsich muzov ako ja a zeny som nepritahoval nikdy... co mam robit aby som mal aspon kamarata muza sktorym si obcas co ja viem vyjdem na bajk?

Yak

Mesacny skusim inak vysvetlit. on pisal aj ze bol sikanovany. Tak mozno preto lebo je iny a podla jeho slov taky je asi po otcovi. Cize aby sme sa chapali, tak este raz, ja tvrdim ze byt iny Je ok ale kvoli zlej skusenosti sa mohol chalan takto nazvem to "zablokovat" alebo "zabrzdit" v istom smere, cize v socializovani sa. Cize jeho inakost nemusi spocivat v tom ze chce byt samotar ale ho urobila samotarom. Byt samotar moze byt ok ak je s tym clovek plne stotozneny ale aj on sam to za ok ASI nepovazuje ked zalozil tuto temu. Takze on sa nepyta ci je v poriadku byt samotar, ale ako si niekoho najst. To je jeho otazka. V tridsiatke....

A potom dalsia teraz uz moja otazka je kedy je v poriadku byt samotarom ? Ak sa s tym aj clovek zmiery, zmierenie je skor prijatie niecoho s cim nie som celkom spokojny ale ked to inak nejde nebojujem s tym a nejak si casom zvyknem. Ale narovinu, kto naozaj dokaze byt bez problemov taky samotar ?

Ked uz bavme sa konkretne a nie len tak vagne o "inakosti".

Yak

Mesacny clovek ktory je iny potrebuje najprv pochopit svoju inakost aby ju potom prijal. Takto sa len mota. A on sa mota. Ak by sa nemotal nepytal by sa v tridsiatke taketo otazky.

Yak

Adria. Odhliadnuc od cohokolvek co napisal a nejakeho preklepu mu stale ani v tej tridsiatke nejde do hlavy ako sa socializovat. Cize logicky ma nejaky problem v ktorom sa celkom neorientuje. A prave toto by mal riesit. Ci so psychologom alebo sam alebo s niekym inym. Za to sa nemusi hanbit.
Ale ani tu sa moc nezapaja takze

a_dr1a

Ahoj Yak. Nevyjadrujem sa az tak casto k nazorom ostatych ludi. Precitam, mozno podumam, zanalyzujem pomyslim si svoje. Ale neriesim. No ale k nazoru toho, co pisala kiddo chcem iba tolko, ze si nemyslim, ze je to tak ako pise. Myslim si, ze autor prispevku je ok zorientovany aj vie, kto a kym je, dokonca vie aj kde je sever) Tu ide o nieco uplne ine.
A keby ste mali pravdu, nebol by teraz tam kde je, nepresiel by taky kus cesty ako presiel, nebol by tym kym je dnes a ze je aj ok vysporiadany s tym, co bolo je aj bude

A niekto komentoval ten jeho pozdrav. K tomu len tolko, ze treba vediet rozlisovat medzi preklepom co aj preklep bol a za ktorym mozu byt rozne ine faktory (stres rychlost nepozornost dotykovka ai ai)

a_dr1a

Ahoj Yak. Nevyjadrujem sa az tak casto k nazorom ostatych ludi. Precitam, mozno podumam, zanalyzujem pomyslim si svoje. Ale neriesim. No ale k nazoru toho, co pisala kiddo chcem iba tolko, ze si nemyslim, ze je to tak ako pise. Myslim si, ze autor prispevku je ok zorientovany aj vie, kto a kym je, dokonca vie aj kde je sever) Tu ide o nieco uplne ine.
A keby ste mali pravdu, nebol by teraz tam kde je, nepresiel by taky kus cesty ako presiel, nebol by tym kym je dnes a ze je aj ok vysporiadany s tym, co bolo je aj bude

A niekto komentoval ten jeho pozdrav. K tomu len tolko, ze treba vediet rozlisovat medzi preklepom co aj preklep bol a za ktorym mozu byt rozne ine faktory (stres rychlost nepozornost dotykovka ai ai)

Mesačný princ

Yak - ja som to pochopil ale myslíš, že mu pomôže jeho ,,JA,, objaviť niekto iný (psychológ)?

A ešte jedna otázočka, čo ak vie presne kto je a aký je. Len sa to jednoducho v spoločnosti ,,nenosí,, a preto je sám. Veď logika nepustí - ak niekomu vadí spoločnosť ľudí a necíti sa dobre vo veľkej skupine ľudí, tak nemôže očakávať, že bude mať taký istý život ako tí, ktorí sú spoločenskí.

Detto záľuby, práca, partner...atď

Čo by mal hľadať človek, ktorý je iný? Podľa mňa by nemal hľadať nič, mal by len pochopiť, prijať, tešiť sa z toho aký je, prijať seba samého. On podľa mňa vie kto je a jediná skutočnosť ktorá mu vadí je, že nie je šťastný. Pretože ľudia vôkol neho ho berú ako podivína...?

ale, len uvažujem...

Yak

Mesacny ved on prisiel s tym ze ma problem. nikto tu nikoho nejde odsudzovat za inakost a nema za ciel niekoho zaradovat do radu aby sa nevymykal. ale aj ja aj kiddo mame proste pocit ze sa v sebe neorientuje, respektive ma problem sa nejak socializovat a pritom by chcel. takze ked sa v sebe zorientuje potom uz sa zariadi ako bude chciet a moct. vies aspon teda moja pointa je ze je dolezite porozumiet najprv sebe samemu. a ked je niekto so seba zmateny okolo tridsiatky to uz je take podozrivejsie.
chapes, cize, aspon z mojej strany tu nejde primarne o nejake odstranovanie inakosti. skor o pochopenie svojho problemu.