Bulimia ma ZNICILA

Príspevok v téme: Bulimia ma ZNICILA
znicena2017

Kde zacat, som v tom uz asi 4roky? Na zaciatku slo o schudnutie, neskor sa ozvalo vyhladovane telo a bola som v tom. Zacala ZRAT ako take zvieratko piate cez deviate mysliac ze laxativny caj mi pomoze. Som obycajna klamarka,doma klamem tvarim sa ze jem "zdravo"snazim sa aj taky styl dodrziavat, lenze akonahle najdem doma sladkosti + som sama doma tak je to moj koniec sveta, trepem do seba vsetko! Chlieb,maslo,cestoviny,kolace,ovocie,jogurty,med,ovsenu kasu,maso cokolvek naco si mozog zmysli..a potom vzdy pride vytriezvenie a je mi zle a klamem a vyhovaram sa preco nejdem tam a tam.. ako sa z tohto dostat bez toho aby o tom vedeli rodicia? V skratke zhrniem moj stav; 20 rocna krava,ktora sa neznasa, prekvapujuc studuje lekarnictvo a popritom stiha revat na skusky a prejedat sa(momentalne skuskove takze prejedanie na dennom poriadku), vyska 166 vaha 62,moc to na mne nevidno ze tymto trpim ale mna to ZOZIERA ZVNUTRA pretoze vacsinu casu stravim prezieranim a potom rozmyslanim a potom nic nestiham a klamem! :-( som zo seba nestastna NEDOKAZEM o tom nikomu povedat ale uz nrviem co mam robit :-( kebyze to niekomu poviem som strasne sklamanie pre rodinu, hanba, spina vsetko negativne neznasam sa ale chcem uz vystupit z tohto kolotoca lenze neviem ako!! :(

klimta.

Ahoj " zničená" :)
V prvom rade som na Teba veľmi hrdá, že si to povedala doma rodičom.. ak Ti o tom nie je nepríjemné rozprávať, mohla by si napísať, ako zareagovali? Rovnako aké rady Ti dal odborník?
Celkom by ma to zaujímalo :).. ak Ti to nie je príjemné, samozrejme tomu rozumiem, nič sa nedeje :)

Som na fóre po veľmi (veeeľmi) dlhom čase :) a Tvoj príspevok je presne, ako by som ho písala ja pred niekoľkými rokmi.
Ak študuješ medicínu, tak je naozaj najvyšší čas prestať :) ( dobrá rada nad zlato, však? :D) ..

Už máš určite odpozorované, čo u Teba prežieranie spúšťa.. predpokladám, že sladkosti všeobecne..
Veľa ľudí radí jesť dajme tomu čokoládu po malých sústach, najlepšie kocku, alebo tabličku..mne sa to nikdy nepodarilo ..:D.. keď som ju otvorila (jedno, či to bola milka 150 g tyčinka, alebo 100-300 g čokoláda) padla celá..
Preto by som Ti poradila.. úplne na čokoládu a všetky sladkosti, ktoré to v Tebe spúšťajú zabudni... na prvý pohľad drastické, možno sa do mňa niekto pustí s tým, že sa tomu nemožeš vyhýbať celý život...ehmm.. MOŽEŠ :D.. ľudia si zo zdravotných dovodov musia zvyknúť na iné..omnoho horšie obmedzenia v ramci stravy, takže si myslím, že čokoláda je to najmenej ..

Ja som sa s tým rozhodla prestať pred približne piatimi rokmi, možem s čistým svedomím povedať, že úspešne :) .
Sladkosti som vynechala úplne - všetky horalky, milky, chocapic :D..a ostatné blbosti, ktoré by som v rozumných dávkach určite nemohla zjesť ani teraz som úplne odignorovala ..nahradila som to banánmi a ovocím vo všeobecnosti. Presvedčila som samú seba, že keď sa prežeriem ovocím a zeleninou, je to pre moje telo prospešná dávka energie a neuškodí mi :) ..

Aby som Ťa ostala do obrazu.. rozhodla som sa s tým prestať po stašnom záchvate prežratia sa, keď som doma okolo jedenátstej večer dostala v izbe doslova hysterický záchvat, pretože som to všetko, čo som zjedla, nevedela zo seba dostať von.. vtedy som si tak nejak uvedomila banálnosť toho, čo riešim.. že miesto toho, aby som využívala čas efektívne, som zavretá v izbe a revem, že nemožem grcať..

Samozrejme celková zmena zmýšlania nenastala lusknutím prsta, ale po tomto večere som sa rozhodla, že s podobným životným štýlom končím a beriem to ako svoje najlepšie životné rozhodnutie..

Inak neboj sa robiť veci, ktoré by ostatným (zdravým ľuďom) mohli byť smiešne.. nikomu o tom nemusíš povedať..
Myslím, že všetci, ktorí sme tým prešli, máme veľmi podobný, povedala by som až identický štýl rozmýšlania.. samozrejme že sa najlepšie zvracia, keď si sama doma... nebuď!!
Ja som sa tomu doslova vyhýbala asi tri mesiace, cez prázniny som všade chodila s rodičmi ako psík, potom som nastúpila na medicínu, bývala som na internáte v bunke, takže byť sama veľmi neprichádzalov úvahu..
Pred samotou som doslova utekala - chodila som sa učiť do roznych mestských , školských knižníc..len, aby som nebola sama..
Po troch mesiacoch všetci z bunky odišli domov.. dopadlo to samozrejme zvracaním..

Píšem to preto, aby ste nečakali, že sa vyliečite zo dňa na deň .. pochybenia prídu..možno viackrát.. doležité však je - berte to ako súčasť procesu!! .. ( samozrejme, že ma to vtedy hrozne skolilo- fakt, že som to nevydržala, ale povedala som si, že zvracať v priemere raz za dajme tomu tri mesiace je oproti nedávnej minulosti parádny výkon :)..) ..

Všetkým Vám posielam pozitívnu energiu a verím v každého jedného z Vás, že keď sa naozaj seriózne rozhodnete, že s tým skončíte, PODARÍ SA VÁM TO!

Znicena2017

Ahojte, tak priznala som sa doma bola som aj pri odbornikovi, ale zatial len raz..mam pocit ze mi skor povedal vsetko to co som za tie roky nastudovala na internete..takze neviem ci mi to nejak pomoze. Viem ze mi pomohlo to ze to vedia rodicia, aspon sa ma snazia kontrolovat, aby som pravidelne jedla, no napr dnes rano som sa s maminou pohadala kvoli blbosti a hned ako odisla tak som prejedla...uz som sa 8 dni drzala UKAZKOVO,pre mna to je rekord 8 dni bez prejedenia a jedenia 5x denne normalne porcie..no dnes som to pokaslala
A ano,chcem sa z toho dostat,neviem komu sa paci zacarovany bulimicky kruh..asi nikomu

A to ze trpia bulimiou aj chlapci som vazne nevedela..drz sa aj ty,zelam ti vela sily a trpezlivosti!!

Letta

Tak v prvom rade,vedela by si opísať, čo Ťa vôbec viedlo k chudnutiu takýmto spôsobom?Ale úprimne, poprosím. A ďalšia moja otázka, aj keď Ťa možno zaskočí je, že či sa chceš skutočne z toho dostať, uzdraviť sa a fungovať normálne?

Letta

Tak v prvom rade,vedela by si opísať, čo Ťa vôbec viedlo k chudnutiu takýmto spôsobom?Ale úprimne, poprosím. A ďalšia moja otázka, aj keď Ťa možno zaskočí je, že či sa chceš skutočne z toho dostať, uzdraviť sa a fungovať normálne?

Letta

Tak v prvom rade,vedela by si opísať, čo Ťa vôbec viedlo k chudnutiu takýmto spôsobom?Ale úprimne, poprosím. A ďalšia moja otázka, aj keď Ťa možno zaskočí je, že či sa chceš skutočne z toho dostať, uzdraviť sa a fungovať normálne?

Letta

Tak v prvom rade,vedela by si opísať, čo Ťa vôbec viedlo k chudnutiu takýmto spôsobom?Ale úprimne, poprosím. A ďalšia moja otázka, aj keď Ťa možno zaskočí je, že či sa chceš skutočne z toho dostať, uzdraviť sa a fungovať normálne?

Letta

Tak v prvom rade,vedela by si opísať, čo Ťa vôbec viedlo k chudnutiu takýmto spôsobom?Ale úprimne, poprosím. A ďalšia moja otázka, aj keď Ťa možno zaskočí je, že či sa chceš skutočne z toho dostať, uzdraviť sa a fungovať normálne?

Letta

Tak v prvom rade,vedela by si opísať, čo Ťa vôbec viedlo k chudnutiu takýmto spôsobom?Ale úprimne, poprosím. A ďalšia moja otázka, aj keď Ťa možno zaskočí je, že či sa chceš skutočne z toho dostať, uzdraviť sa a fungovať normálne?

Letta

Tak v prvom rade,vedela by si opísať, čo Ťa vôbec viedlo k chudnutiu takýmto spôsobom?Ale úprimne, poprosím. A ďalšia moja otázka, aj keď Ťa možno zaskočí je, že či sa chceš skutočne z toho dostať, uzdraviť sa a fungovať normálne?