kedy mat deti

lulluu

Ja mam 38 a vacsie deti,nie som este babka.Samozrejme je to kazdeho vec kedy mat deti,len som chcela pocut nazor druhych.

zita 05

Ahoj, Adr1a, napísala som už vo svojom príspevku, že to bolo kedysi iné, preto nerozumiem...
Čo sa týka škôl, na deti som ostala pomerne skoro sama, aj napriek tomu mám dnes tri vysoké a dve atestácie. Viem, aj mne to znie neuveriteľne a možno pôsobím ako chvastúň, ale je to naozaj tak. Zároveň však musím povedať, že za veľmi veľa vďačím mojím rodičom, ktorí mi neuveriteľne pomáhali, obaja. Vždy som sa na nich mohla spoľahnúť, ale oni zasa vedeli, že ich ochotu nezneužívam. Vždy som všetko robila pre to, aby boli spokojné a šťastné moje deti, nikdy v tom nebol žiaden karierizmus, vždy v tom boli finančné a iné výhody. Keby som nemala deti, pochybujem, že by som dnes bola tam, kde som. Nemala by som dôvod makať na sebe, mne by stačilo fakt aj málo.
A poviem Ti úprimne, skutočne si nemyslím, že je veľa žien, ktoré netúžia po deťoch, veď je to predsa vec prírody.
A pokiaľ nie sú dvaja asociáli, ktorým je všetko jedno, tak by som to videla takto: kde sa zmestia dvaja, zmestí sa aj tretí, kde sa najedia dvaja, naje sa aj tretí a všetko ostatné je iba o ochote dať zo seba všetko, čo vo mne je.

a_dr1a

Zita. Zas nie je celkom fer porovnavat situaciu spred vyse 20r a aka je teraz. Mozno mas vysku ktora nevyzaduje dalsie atestacie vzdelavanie ai. Niekto si s 1VS vystaci az do dochodku, mozno len dake skolenia kurzy aby sa nepovedalo. V zdravotnictve je to ine. A zas ona pise, ze chce dieta, ale mat najskor kde a do coho ho priviest. Co porodi v utulku a tam ho bude vychovavat? Pred 20r boli aj ceny nehnutelnosti pozicky o inom nez su teraz. Asi ty si mala vtedy kde byvat. Vtedy je aj tuzba po detoch ina ked su priaznive a vyhovujuce podmienky. Ona s partnerom sa pretlkaju v podnajmoch ai.
A zas nie vsetky tuzia po detoch.

zita 05

Keďže som ročník mimo väčšiny diskutujúcich, do témy som ani nemala odvahu sa zapojiť, lebo viem, že dnes je všetko iné, ako keď som svoje deti plánovala ja. Rodila som v dvadsiatich piatich, to som už mala výšku za sebou a v tridsiatke, ale Nella Ella, ozaj ti stačí miesto dieťatka pes?? vydala som sa preto, lebo muža, za ktorého som sa vydávala som ľúbila. Veľmi som túžila mať s ním, a práve s ním dieťa. A ani mi nenapadlo uvažovať o tom, že si budem radšej užívať to, čo som dovtedy nemohla. Pre mňa bolo užívať si práve priviesť na svet plod našej lásky. A aj keď už dnes nežijem s bývalým manželom, neľutujem. Mám štyridsaťpäť, užívam si život a teším sa na vnúčatká. Kedy budeš mať vnúčatá ty?

NellaElla

Ahoj, súhlasím s príspevkami podomnou, no keďze aj ja patrím medzi tieto "babky" tak pridám aj vysvetlenie z vlastnej skúsenosti... Strednú som skončila v 19, takže v takom období sa o dieťati nedá vôbec uvažovať. Išla som ako väčšina mlsdých na vysokú školu, od mesta vzdialeného od rodičov o 200km. Vtedy som si začala užívať bývanie s kamarátkami, študentský život, diskotéky, popri tom som kde tu mala brigády. Škola ubehla ako voda, ja som sa počas nej vybúrila, užila si mladosť. Potom prišli štátnice a ja som zistila že škola na ktorú som chodila mi veľké uplatnenie ani nedáva, v podstate som ju študovala len pre ten titul- ako dnes mnohí mladí. Vždy ma zaujímali nemocnice, choroby no dlho som sa hladala a šla zlou cestou. Takže po ukončení bc štúdia 22rokov som šla už s dozretou hlavou na výšku ktorá ma skutočne bavila. Samozrejme brigády, veľa praxe, pre mňa ako laika náročné skúšky. Po dokopy 6 rokoch výšky som si hneď našla prácu, dieťa u mňa neprihádzalo do úvahy ani v 25 - ke hoci som mala priateľa. Onedlho budem mať 27, bývam s priateľom v podnájme a prvoradé pre nás je teraz zabezpečiť si vlastné bývanie, tak isto si konečne dačo dopriať, na čo pred tým neboli peniaze. O dieťati stále nesnívam, nakoľko sa stále zabieham v práci, zbieram tam nové skúsenosti a tak isto chcem mať niečo pred materskou odrobené a zarobené. Baví nás chodiť do prírody, túžbu starať sa o niekoho sme naplnili adopciou šteniatka ktoré berieme všade so sebou. Mám prácu ktorú milujem a chcem v nej byť dobrá čo vyžaduje roky praxe. Tak isto na materskú by som musela ísť hneď ako by mi lekár potvrdil tehotenstvo, nakoľko robím v rizikovom prostredí. Neviem si predstaviť zas ostať žiť na minime znova bez práce a starať sa o dieťa- však som akoby len teraz začala žiť....

a_dr1a

Kalerab. Je to cele o tom, co pises. Je vela rodin, kde by mali radi este aspon 1 dalsie dieta, ale dnes maju rodiny problem utiahnut jedno dieta, hypoteky pozicky najmy seky, pravdaze okrem stravy oblecenia ai. A to este strach, aby sa nieco nestalo (umrtie choroba nezamestnanost neschopnost splacat hypo ci pozicky ai).
Vlady len horekuju ako starne populacia, nerodia sa deti, ale nic nerobia, aby sa situacia zlepsila zmenila. Potom je ozaj vyhodnejsie vymyslat a umelo tvorit utecenecke krizy migracnu politiku a takto si zabezpecovat "lacnu pracovnu silu". Otrokari & otroci) historia sa opakuje...
Ludia su uz davno otroci penazi a mamonu

kalerab 789

lulluu

pretoze to dnes logicky vychádza na tú 30tku, cize do 25 na výske a potom cca do 30 v robote aby sa zena pracovne zaclenila a potom 1 dieta, ktore rodicia ledva utiahnu, ale napr. za komancov bol priemerný vek prvo-rodicky 22 na sk, a na jednu zenu pripadalo priemerne 2/3 deti, cize chyba bude v tomto po-novembrovom rezime, rodinná,populacná ale aj hodnotová politika je velmi zle nastavená

ANGEL-DEMON

mikaella ... moji žijú napríklad,.. ale uprimne...? je to bohužial tak, že ja v tom rozdiel nevidím... od 20 žijem sama... ja rodicov nemám aj ked zijú...asi tak...deti v detskych domovoch maju tiez rodičov a čo maju z toho..?

a_dr1a

Riesit taketo somariny) Vsak je to predsa kazdeho osobna vec a rozhodnutie. Ide o zrelost nielen fyzicku, ale aj psychicku, ci ma clovek podmienky na rodinu a deti (byvanie praca financie ai). V rodine mame deti, k detom mam kladny vztah, rozumiem si s nimi maju ma radi, ale ja osobne dako nepocitujem potrebu a tuzbu mat deti. Asi som este nestretla muza, pri ktorom by som po nich zatuzila. Aj ked muzi s tym u mna problem nemaju. Ale je predsa na kazdej zene, paroch, ci deti mat chcu alebo nie. A zas vek sa stale predlzuje. Prv sa ludia dozivali 50-60tky. Dnes? Vsak vek sa stale viac predlzuje, ludstvo starne, lekarska starostlivost je vysoka, skor poznam vela starych mladikov/mladice a mladych ludi, co su ako zive zombie. Skor mi pride luto takych deti, co ich rodicia kotia ako na pase a nezaujima ich, kde ziju ako zivoria, ze im nedaju ani riadne jest pit satstvo obuv hygiena vzdelanie a kde je este ostatne....

vaporwave

Mikaeela - to co spominas je v podstate dost by som aj povedala ze podstatne, ja som prave takym potomkom, moj otec mal viac ako 40r ked som sa narodila a mama je od neho o skoro 10 rokov mladsia, v podstate v case ked si ma potomok riesit svoju vlastnu rodinu (teda ten ktory ma o nieco take zaujem) tu ma este o jednu starost viac a to starych ludi kt mozno uz potrebuju alebo budu potrebovat tiez jeho pomoc, lebo staroba, choroby a tak..no a ked to je este k tomu jedinacik, tak to velmi nie je vtipne ...

Pavol 33 - na akych miestach to hladas/alebo sa chystas hladat/ tu svoju potencialnu partnerku co nechce deti? :D ja viem o jednom webe co aj na toto je urceny ale zo sr tam vela ludi nie je..www.nokiddingcz.com