kedy mat deti

maria44

angel demon konecne normalny nazor.. moja znama ma 3 dospelych synov a v 43 ke sa jej uplne nahodou podarila zdrava krasna dcera... kto ma problemy tak ten nebude mat zdrave dieta ci v mladosti ci neskor...

nina7777

podla mna byvanie a zabezpecenie sa je uplny zaklad tym ktory zdedili nehnutelnost v mladosti alebo im ma kto pomoct sa lahko moralizuje kedy mat dieta ale clovek ktoremu nema kto pomoct a musi si zobrat hypoteku na 20-30 rokov hovori inac... podla mna je ovela lepsie mat deti ked uz mam svoj byt /dom nez si urobit decko len preto ze mam 20 a byvat bud u svokrovcov kde to spoluzitie nebude na 90% klapat alebo v podnajme s ktoreho ma moze niekto vyhodit kedy sa mu zachce.. keby nato ludia mali podmienky mali by deti aj skor ale zial na tomto dementnom slovensku to kazdy oddaluje koli tomu ze chce mat nejake zabezpecenie dostudovat a mat stabilnu robotu predtym... urobit si dieta a nemat podmienky je najvacsie sprostost vela ludi ju spravi a potom decka trpia v zlych podmienkach ....

ANGEL-DEMON

to su iba nazory.. priroda to jasne zariadila.. zena moze mat deti pokial nemá menopauzu... cize logicky ked v 40 ma prve dieta tak je to OK...
ak by to OK nebolo priroda by to zariadila tak ze uz 30 rocná bude v prechode..

0vecka

podla mna je nasa spolocnost zle postavena... malo by to byt ako v USA tam si narobia deti este v normalnom veku a kariera sa buduje az neskor.. jasne ze ani tam to neni ruzove ale ovela lepsie oproti napr nemecku tam rodia o 4 roky skor. To su ale ludia, ak sa eeste zvysi tlak tak je celkom mozne ze sa bude rodit bezne prve decko v 40tke. a dozit sa vnucat bude rarita.

inak kazdy si tu moze vypisovat ze sa treba najprv zabezpecit ale co ma dieta z toho ze jeho rodicia byvaju v rodinnom dome a nie na ubytovni ked je to mongoloid?

pomocnica

openeyes- ona to myslela tak, že si zober, máš decko v 36, decko má 10 rokov a ty mášš už 46, tak si už na rodiča 10 orčného decka starí, keď niektorí majú takých dedkov. :o
A to je každého osobné rozhodnutie, ale ja si myslím, že okolo tej 23-25 by prvé dieťa už mohlo byť. :)

openeyes

lulu ty budes mat raz tiez po 30tke potom ked ti niekto povie ze si prestarla neviem ako sa budes tvarit,. Urcite si jedna s tych mladych zien co o zivote vedia hovno sudim z tvojich slov nestaraj sa o to kedy bude kto mat dieta kazdy ho bude mat vtedy ked nato ma podmienky . Podla mna je ovela lepsie ked ma niekto dieta v 30 a ma k tomu vsetko co potrebuje ako ked ho ma 20tke musia ho zivit rodicia lebo nema este ani svoj byt a tlacia sa vsetci v jednom byte . Super predstava a uzasna nezodpovednost

ciarka12

deti treba mat vtedy ked mas kde byvat si zabezpecena a mas partnera ktory sa o ne spolu s tebou bude starat... cize sklbit to vsetko neni dnes jednoduche preto to vela ludi odklada na 30tku a vyssie..

Pavol 33

zdieľam názory ľudí podomnou, staraj sa o seba a nie do život druhých, každého je to vec kedy deti mať bude a či vôbec bude. Teba by asi zlynčovali teraz ženy v poľsku keby čítali tvoju tému :DDDD
a nazývať ľudí po 30 dedkami a babkami je trochu mimo zdravého rozumu nemyslíš? Ty máš koľko decák? 5? A vydávala si sa už v 20?
ja osobne deti mať netúžim a dúfam že si raz nájdem mne podobnú partnerku ktorá má rovnaký vkus ? :D

Loptosko

Mám niečo po štyridsiatke a mám dospelé deti.Z manželkou žijeme spolu viac ako dvadsať rokov.Jedno dieta staršie už býva sama a má vlastnú domácnosť.Ked sme sa brali bolo samozrejme vela neprajníkov. Že preco hned svadba užívajte si .....Ale mi sme chceli byť spolu. a dalo sa to len tak že bude svatba.Svatba bude len keď nevesta otehotnie.Viacej ako pol roka zme sa snažili aby vtedy ešte frajerka otehotnela.Podotýkam chodili sme spolu už dva roky .Od prvého stretnutia sme si rozumeli .Od prveho stretnuti sme si skákali do reči čo kto povie toľko sme si mali čo povedať.Teraz prežívame druhú mladosť.život nebol vždy ľahký ale stálo to za to.Poviem vám som dvadsať rokov v manželstve a prešli sme si veľa skúškami. ale stálo to za to.Že sme vínimka nie mám známich sú podobne mladý a tiež majú velke deti.Mládež clovek v 40-ke si vie lepšie užiť život.Samozrejme situácia by bola iná ak by to nevyšlo.Ale vyšlo to a preto to píšem aby som sa podelil nie o názor ale o vlastnú skúsenosť.Ale poznám aj bežne prípady ked napr.Grilovali sme na dovolenke a stretli sme sa tam z rodiny mladši párik od nás maju okolo 35 a33 rokov na mna a manželku by ste povedali asi rovnako lebo mlado vizeráme a. "mladý"že vám je dobre keď nemusíte behať za detmi môžete si užívať!Vy ste si užívali do 30-tky doma pri rodičoch......Trošku vám závidím deti mi strašne rýchlo vyrástli -to pri starostiach s nimi ide ako voda .Niekedy by som sa rád vrátil ked boli deti male.Toto je druhá stránka veci _treba priznať.Ale keď si spomeniem že nikto z rodičov nám ani trochu nepomohol ale že ani trochu skôr....ale to je na novu temu tak som rád že som tam. Kde som .Ja budem deťom pomáhať vždy budem stáť pri nich nech sa deje čokoľvek!!!!Poznám prípad mladý rodičia majú okolo 30 nevládzu behať za detmi to mi zme sa inak obracali......Na záver poviem že nie vždy sa dá vybrať si kedy vstupime do rodičovstva.Niekto sa môže cítit aj v dvadsiatke aniekto sa nebude nikdy.Ale viem že mladosť je aj na to dobrá že človek skôr ohne chrbát a zariskuje keď je človek vyzretý sú niektoré rozhodnutia pre neho ťažšie lebo väčšie ego,niečo ste už dosiahli atď.Ale z velkou mocou prichádza aj velká zodpovednosť.O. vsťahoch by som vedel rozprávať veľa lebo ľahko sa radí ale oveľa ťažšie sa žije život!!!

ANGEL-DEMON

poznam dotycnu ktora uz v 23 stihla 2 deti, kazde od ineho chlapa... a ma sakra stastie ze ma dobrych rodicov a surodencov uz osamostatnenych ze ma kde aj s tymi detmi spat, maju 5 a 3 roky,...
a dotycnej teraz hrabká na gebulku, deti zakvaci rodicom ktori nie su zdravotne OK na krk... a ona sa ide ozierat po diskotekach....kazdy vikend... to je fakt príkladná matka..! ale hlavne ze zakladatelka temy spokojná lebo dotycna uz v 20 rodila...