kedy mat deti

Mikaeela

Lenze keby nas nasi rodicia mali po tridsiatke alebo 35 neviem ci by sme ich este mali teraz ked sme dospely a o vnucatach ani nehovorim.

nina7777

angel demon jedina vie o com je zivot a vidim ze jedina ma tu normalny nazor... porovnavat dnesok a to ako sa zilo niekedy davno je neporovnatelne... druhym sa lahko radi ze kedy mat decka je to kazdeho osobne rozhodnutie kedy kolko a ci vobec... ja hovorim jedno.. ak clovek nema nato aby mal dieta radsej nech si ho ani nerobi... sama som zila vo velmi blbych podmienkach lebo mama ma mala za mlada ale do uplne nevhodnych podmienok... nebudem hovorit blizsie nechce sa mi to tu rozoberat.... ale fandim inteligentnym buducim rodicom co naozaj zabezpecia rodinu predtym nez maju deti aby im nic nechybalo...tak by to malo byt...

ANGEL-DEMON

tak ako píše nina.... kedysi sa lahko rodilo... ked fungovali fabriky, polnohospodárske druzstvá kde uz od 18 pracovali, ludia mali ucnovky 3 rocky a mali stabilnu prácu.. ostavali druzstevne byty, zelezniciarske byty...atd.. hypoteky pre mladych -novomanzelov vyhodne... vsetko sa dalo... aj dom postavit nebol problem, vsade boli znamosti vsetko sa dalo... ludia si pomohli....
nasi mali mama 20 a otec 27 ked ma mali... a mali uz postavený dom...
otec robil na druzstve brával nadcasy- v noci chodil orat,kosiť.. vtedy sa dalo zarobit... dnes sa neoplati tahat nadcasy,(ale musí človek) lebo napriklad 10 hodin nadcasov tyzdenne v jednej práci nezaplatia cloveku tak ako mu zaplatia v druhej praci za 10 hod. tyzdenne... ked chce mat 100€ navyse musi mat 2 zamestnania...no proste celé zle!
a dnes ma čo 27 ročný muz? nerozmysla nad setrenim penazi, radsej si vsetko nazvyme to "užije" ze ma 27 a take niečo ako "vkladna knizka" nepozna... zije s rodicmi , zije z vyplaty do vyplaty... chyba je aj v ludoch... lebo napriklad ked ja som pracovala za 260€ a platim za byt so vsetkym 220€ a vedela som vyzit... niekto ma zdedený byt kde plati "iba" 150€ mesačne, zarába 500€ v čistom a ma problem vyzit do dalsej vyplaty a kedze vychadza na vikend , ze musi cakat na nu 3 dni uz si musi pozicat od kamarata,kamosky (konkretny pripad aktualne,.. moj kolega)

didiika

Tiez si myslim ze je lepsie mat deti do tridsat,samozrejme ak par nie je na tom financne najhorsie.Lenze z mojho okolia poznam pary ktore sa spolu tahaju uz roky maju nasetrene ale aj tak schvalne odkladaju deti az na 35.Zvyknu si na zivot ze ja a ty a nechce sa im potom vclenit medzi seby potomka a neskor sa aj rozidu lebo sa jeden druheho prejedia a v stastnom pripade maju to jedno dieta lebo viac bud nestihnu lebo uz sa citia stare na rodenie.Peniaze nie su vsetko a biologicke hodiny su biologicke hodiny,to je fakt.Po 35 su predcasne porody,castejsie vrodene chyby atd.,ale to je jedno,hlavne ze mam na konte milion a karieru a deti nech sa potom trapia.

ANGEL-DEMON

0vecka.... si pekne mimo..kedze heroin nebol stvorený prírodou!
ale živý tvor áno... ked boh rozdával logiku tebe sa už asi neušlo ze...??

Zeaha

Nech si hovori každy kto chce čo chce určite nieje normalne mat prve dieta v 40.Tu nejde oto dieta len porodit..O dieta sa treba aj starat minimalne 20rokov..Neviem aky vztah si vytvoria 55ročna žena a jej 15 ročne dieta..Každy je rozumovo inde

0vecka

aha takze statistiky defektov ti nic nehovoria? a to ze najviac dementov sa rodi starym skatuliam je vlastne iba nahoda?

0vecka

nina7777 a v dementnom nemecku preco rodia este neskor ako v dementnom slovensku? tu ma kazdy vlastne byvanie aj nezamestani...