kedy mat deti

Pauulla

Nella a ty mas rodicou?ak hej tak kolko rokou su ti po ruke?Asi by sa radi dozili aj vnukou a boli po ruke dlhsie ako 20 rokov.

a_dr1a

Zita. Urcite by ich nevymenili. To je jasne. Keby prislo k najhorsiemu, samozrejme, ze by som sa o ich deti v pohode postarala aj ja. Aj tak s nimi (detmi) travim vela casu, venujem sa im, aj ma same vyhladavaju ked som doma. Ja vlastne deti nemam. Nikdy som necitila daky ten tikot biolog. hodin. Tiez mam mozno vsetko to, ako aj ty co pises, az na tie deti. Ale necitim sa bez nich nenaplnene, nestastne, prip. menejcenne. Isto nie. A ak maju prist vstupit do mojho zivota tak pridu vstupia, ak nie, tak nie. V pohode. A neraz mnohi chcu to co aj nemaju. Tiez niekedy pocujem hlasky, ze tebe je hej, zbalis sa zo dna na den a cestujes dovolenkujes, ides kam chces uzivas si doprajes si ai. Ja to takto neberiem. Keby mala deti tak viem ze zivot by sa mi tocil hlavne okolo nich rodiny muza. Ked nemam tak sa toci inak) Ale to neznamena, ze zivot s detmi ci bez nich je horsi ci lepsi, stastnejsi ci beznadejny zly. Vsetko je o nastaveni, prezivani citeni, uhol pohladu.

NellaElla

A Jatt má pravdu, je to tak že po 30tke klesá schopnosť otehotnieť, no keď sa na to raz žena necíti, nemusí mať výčitky a byť hneď divná. Sú aj také ktoré to ľutujú no na druhej strane dnes už existujú rôzne spôsoby ako tomu dopomôcť. Podľa mňa netreba odsudzovať ani tie ktoré sa rozhodnú mať deti skôr ani tie ktoré ich nechcú vôbec.

NellaElla

Ono je to všetko vec priorít, veľa žien považuje za najdôležitejšie a nutné priviesť na svet potomka. Tie ostatné nechcú prežiť celý život varením neustálim upratovaním a motaním sa v domácnosti okolo deciek. A za to nemusia byť lenivé. Ja napríklad každý deň varím a pri upratovaní si nesmierne oddýchnem, no milujem svoj kľud. Že si môžem spraviť čas sama na seba a na priateľa kedy len chcem. Deti chcem, ale tiež nie skôr ako v 29 -30. Lebo je pravda že o deti odrastú, ale treba im byť poruke najbližších 20 rokov. A áno pes mi zatiaľ stačí, pretože nereve, môžem popri ňom chodiť do práce a prechádzka s ním je pre mňa relax a šťastie.

lulluu

Ja nemam vysoku skolu,mozno preto som sla na matersku skor,ale dnesne mlade dievcata si robia povecsine vysoke,koncia stredne skoly ako devetnastrocne ,plus pet sest rokov studia,tak sa im materstvo posuva na neskor.To je pochopitelne.Ale ak by som mohla odporucit vsetkym zenam tak je lepsie stihnut deti do 30,ale to je iby moj nazor ktorym nechcem nikoho urazitPrajem vsetkym maminkam do20,nad20,nad30,nad40 vsetko dobre a dakujem za nazory vam vsetkym.

Jatt

Žena je na vrchole plodnosti vo veku cca 20 rokov, kedy žena disponuje najväčším množstvom vajíčok. Od tohto veku sa počet vajíčok pomaly znižuje, pričom k zrýchleniu tohto procesu dochádza po 35. roku života. U mužom v rovnakom veku dochádza k postupnému ubúdaniu množstva a zhoršovania kvality spermií. V praxi to znamená, že s pribúdajúcim vekom klesá efektivita našej snahy o splodenie potomka. Smutný fakt.

zita 05

Vieš, žiť len tak-tak sa dá z 500 eur, ale aj z 2500 eur. Záleží iba na prioritách. Keby som ja čakala na to, kedy budem mať všetko, deti by som ešte asi stále nemala. Dnes si už totiž tiež neviem dosť dobre predstaviť, ako som to vtedy zvládala. Ale keď sa chce...

Ale Ty už o mne veľa vieš, ja viem o tvojich známych, ale čo Ty?

a_dr1a

Zita. Brat ma uz odrastene vacsie deti. Obe pojdu uz coskoro na VS a s tym spojene vydavky. Plus ze to bude v zahranici. Obaja slusne zarabaju, nadpriemer a zeby mali nadbytok, sa neda povedat. Ale tak detom nikdy nic nechybalo, ziju si OK ako rodina.
A zas co sestra ma teraz maleho a aj kamosky, tak je to len-len, ze fin.vychadzaju (a to uz zarabali robili pred otehotnenim).
Niektore kamosky co vidim, tak kupuju vyhradne iba cez rozne burzy sekace pomahaju im rodicia, daruju im veci znamy kamosky, proste maju to fin.o dost tazsie.