parazity

Príspevok v téme: parazity
Pia6

ja mam taku otazocku, mam parazity, uz som zacala proti nim bojovat, ale bojim sa ze ich vynicim len v creve. ked ma napriklad svrbia usi, znamena to ze ich mam aj tam rozlezene? ako sa ich zbavit v inych castiach tela ?
a este by som chcela vediet, ci ma vobec vyznam uzivat vitaminy a doplnky lebo si myslim,ze aj tak to vsetko parazity zjedia a organizmus z toho nic nema...
ma niekto z vas skusenost? mal niekto parazity a zbavil sa ich? ako? poradte prosim

netreba

Pia6, odnes vzorku do labáku ako ti radí Biela Kobra a budeš vedieť na čom si. Inak s tou kúrou ma nenapadá žiaden argument, prečo by ti to mohlo ublížiť, čo sa týka výroby toho ricínového oleja, tak po dosušení rastliny sa semená vylúpu a za studena vylisujú. Obsahujú až 50 % oleja a tiež jedovatý alkaloid ricín, ktorý sa stane neškodným po prevarení oleja s vodou. V liečebnej praxi sa ricínový olej používa ako mierne preháňadlo. www.ludoveliecitelstvo.sk.
S tým cesnakom opatrne, lebo má dosť agresívne účinky.

Biela Kobra

No, IMHO by bolo lepšie, keby si šla na najprv na tú mikrobiológiu, ale myslím, že normálny vet by sa možno aj zasmial, ale zobral by to športovo. Keď to robí na počkanie psom a mačkám... Samozrejme, lieky na odčervenie pre psa by som nebrala. Lieky ti už poradia v lekárni, keď povieš, proti akému parazitovi to má byť. Najskôr ti dajú ten Vermox. A nemáš sa čo hanbiť, veď to nie je tvoja chyba.

Pia6

ja som vam ozaj velmi vdacna za vsetky informacie!! su to pre mna vsetko nove veci...
Biela kobra, to mi veterinar spravi, ked mu poviem ze chcem koprologické vyšetrenie? pytam sa pre istotu, lebo sa hanbim, bojim, cojaviem co, aby ma nevysmial... mas s tym skusenost? znamena to, ze on mi to spravi a vie mi dat na to aj liek? taky ako aj mojmu psovi asi, to mi nemoze uskodit? boze, ozaj to vyskusam, len mi prosim este napis, velmi vam vsetkym dakujem! ty si biela kobra mala tiez parazity? je to na zblaznenie, vsetko ma uz svrbi, cim viac na to myslim... do usi som si prave dala cesnak, lebo si myslim, ze ked to aj zacnem oralne riesit, vsetkym moznym, tie parazity v uchu si to ani nevsimnu... tam na ne treba ist inak.

Biela Kobra

Pia, neexperimentuj, kým nevieš, aké máš parazity. Keď ťa doktori odbili, choď za ľubovoľným veterinárom a zaplať si koprologické vyšetrenie. Niektorí ti to spravia na počkanie, pretože to robia denne. Alebo choď ako samoplátca do najbližšej nemocnice na oddelenie mikrobiológie a daj si spraviť rozbor stolice. V lekárni na to dostaneš sterilnú umelohmotnú skúmavku so špajdličkou, treba si urobiť výter s konečníka, najlepšie po stolici, skúmavku uzavrieš a zanesieš na mikrobiológiu. K veterinárovi ti stačí kúsok hovienka na toaletnom papieri hermeticky uzavretý v hocijakej čistej fľaštičke, ale nemalo by to dlho stáť v teple ani na vzduchu. To vyšetrenie nestojí veľa. Až keď budeš vedieť, na čom si, začni s liečbou, lebo sa zbytočne dokatuješ.

Pia6

Velmi vam dakujem!!
Biela kobra neviem ake mam, nasla som to v stolici, doktori ma odbili s tym, ze ludia parazity nemaju. Tak sa musim liecit sama. No neviem ci ich nie je viac druhov...
Sadp vidno, ze sa vyznas... Ako sa ti ich podarilo zbavit??
Ja teda zajtra skusim tu kuru s konakom (alebo moze byt aj iny alkohol?) a vecer pred si dam guttalax. Je to ok? Alebo musi byt ten ricinovy olej? Lebo ved ricin je velmi skodlivy co ja viem, neexistuje ine prehanadlo?? Kolko si si ho ty dal?
Skusim aj ten vermox, i ked pochybujem ze mi ho bez receptu daju. Ale pokusim sa. Dakujem za radu.
A v uchu?? Uz som rozmyslala ze si tam natlacim cesnak, do ucha...ze ich tak vypudim...
Inak, ako si zistil kde ich mas? Ako zistim ci ich mam na nejakych inych vnutornych organoch???

SadP

Ale videl som aj velke skrkavky v peceni, a mimo creva... normalne po tele, v tkanivach, atd... teda ze neboli v creve, ale "vedla" creva, aj na pitvach som to videl, ze boli "za" sliznicou zaludka, nie v zaludku... ktovie ako sa tam dostavaju, ci vyleze larva a ta sa vie zvacsit az na dospeleho, alebo vyleze priamo dospely z creva. Ale urcite viem, ze skrkavky mozu zamorit aj telo, organy, aj svaly... teda ze niesu len v creve. A nemyslim larvy, ale dospele, 30 cm velke. Videl som aj mrtve ryby, ako ich pitvali a boli normalne v tkanivach... teda okolo creva, zaludka... toto je horsie... z traviacej sustavy ich vyplachnes, ale z tela je ich problem dostat.

SadP

pardon, malo tam byt vypustia vela vajicok, nie larvy (ked ich zabijes). Teda vypustia vela vajicok a z tych sa potom mozu vyliahnut larvy a prekusat sa von a zamorit ta este viac, tento raz uz v tele, co je ovela horsie. ALe je to individualne, niektore parazity sa nemozu mnozit v tele, potrebuju ineho hostitela a niektore ano... minimalne ale mozu vypustit larvy, a tie migrovat... aj ked nemozu dokoncit cyklus, ked sa ti rozleze 1500 lariev po tele z creva, tiez to nieje bohvie co a moze to byt nebezpecne. Oni potom zomru alebo zacystuju sa, ked nevedia dokoncit vyvoj. Problem je, ze niekedy mozu sposobit neprijemne infekcne ochorenia v roznych castiach tela.

SadP

Niekedy je lepsie ich paralyzovat a vyplavit, inak ti hrozi, ze ich podrazdis a rozlezu sa.
Vola sa to piperizine. Alebo dynove semienka to robia. Lenze tych treba zjest aj 250g v troch davkach a najlepsie nic ine nejest. Potom to vyplavit niecim. Kym su paralyzovani. TEn konak a ricinovy olej, to je tiez taktika. Mozno by to islo aj naraz... opit ich, paralyzovat , dynovymi semienkami a piperizinom, a vyplavit... niekolko dni po sebe to robit...
Hrozi totiz ze sa rozlezu, ked ich drazdis... aj vermox to moze sposobit. Prave naopak, zle ti radi... ak ich mas malo, tak nevadi, ale ak ich mas vela, mebendazol je slaby a zabija ich pomerne pomaly... mozu sa rozliezt. Navyse, oplodnene samice ked zomru, vypustia vela lariev do creva kade-tade... a tie sa mozu prevrtat cez stenu a rozliezt po tele... a potom mozes mat vazne problemy... a z tela sa zabijaju tazsie... nez z creva.

Precitaj si toto, o mrliach. Je tam spominany aj mebendazol aj piperizine... ze neni dobre ich zabit, ked ich je vela, ale paralyzovat a vyplavit:
patient.info

en.wikipedia.org

"Mebendazole is used alone in those with mild to moderate infestations. It kills parasites relatively slowly, and in those with very heavy infestations, it can cause some parasites to migrate out of the digestive system, leading to appendicitis, bile duct problems, or intestinal perforation. To avoid this, heavily infested patients may be treated with piperazine, either before or instead of mebendazole. Piperazine paralyses the parasites, causing them to pass in the feces"

Cize, ak ich mas vela, najprv paralyzuj a vyplav co sa da, az potom pouzivaj "zabijaky".

Biela Kobra

Pia6, ale stále si nepovedala, aké parazity ti našli. Ak ti našli červy - mrle, pásomnicu, hlísty a pod., choď do lekárne a kúp si Vermox a jedz ho podľa návodu - je to voľnopredajný liek. www.adcc.sk

Ak ti našli v krvi baktérie alebo jednobunkové parazity, tak musíš ísť k k lekárovi, aby ti predpísal lieky, zrejme ti dá Entizol. Všetky tieto lieky sú ťažké na tráviacu sústavu, na pečeň, takže sa treba vystríhať alkoholu a piť veľa tekutín.

Na babské recepty sa vykašli, nepomôžeš si a môžeš si ešte aj ublížiť.