Otazka na zeny...

Príspevok v téme: Otazka na zeny...
0vecka

...ako by ste zareagovali ak by otec vasho dietata kratko po narodeni pozadoval test otcovstva s tvrdenim ze pocul o tom ako sa obcas vymeni dieta v porodnici a pride sa na to az o par rokov ak vobec. Test by zorganizoval sam a dieta by kvoli nemu nemuselo nikam chodit (vyter z ust doma). A ako by ste zareagovali ak by tento test urobil za vasim chrbtom???

Messje

No chlapci...
Ja sa moc do tejto debaty nezapojim ale coyam vas a neda mi napisat
Ovecka,to co si napisal ze chces vediet co kupujes...ma rozosmialo
Ty si si nevybral zenu na trhu s ktorou si predtym mal pomer a aj ini a teraz chces zistit ci to dieta bude tvoje.
Mne keby to chlap povedal ze chce testy a mal by vyhovorku ze sa stava ze v nemocniciach vymenia...no...skor by som si myslela ze neveri ze on je otcom a neveri mne.To keby mal kazdy takto premyslat,tak aj v obchode by som si pytala papiere o tom ci zviera ktoreho maso kupujem bolo zdrave a taktiez ako bola jedna tema zalozena...pytat si potvrdenie od partnera ci nie je hiv pozitivny,a aj Filip dal dobry priklad.Ja ked som porodila som sa pytala kolko chlapcov sa narodilo v ten den.
A presne...ako mozem ja vediet potom kolko deti beha po svete od partnera...To uz dovera neexistuje vo vztahoch,ci?Neverim ze pises o kamaratovi,sorry.Cakate babo a tak nad tym premyslas ty.

Filip TT

Ovecka sa mi zda, ze sa ta trochu dotklo, ked som pouzil taky priklad, ze budes kontrolovat vrecka navstevam. Postavilo ta to do divneho svetla. Ale to je presne ten pocit, s ktorym sa musi vyrovnat tvoja partnerka, ci uz robi sceny alebo nie.

0vecka

Filip TT problem je ze ty sa na veci pozeras len zo svojho pohladu...to vidim aj v inych temach. Proste ty mas jednu formu vztahu imho tu nie najstupidnejsiu ale ani nie celkom rozumnu a ak to niekto vidi inak tak hned zacnes rypat. Ak mam do niecoho investovat svoje tazko zarobene paniaze tak chcem vediet co kupujem. Takisto idem kupovat nove auto a to co ty po mne chces je poslat tam zenu lebo jej doverujem a nech si ona vyberie a ja to zaplatim bez toho aby som sa na nom povozil. Preto si myslim ze je moja poziadavka uplne logicka a analogia s vreckami je velmi nepresna kedze sa tam zasahuje do sukromia navyse ani nemam doma nic cenne co by sa dalo takto ukradnut a 90% ludi tiez nie.

Filip TT

Ovecka pozri. keby som bol u vas na navsteve a ty by sa ma pred odchodom poziadal, aby som ukazal vrecka, ci si nejakou blbou nahodou nieco neodnasam, tiez by som ti bez komentara a bez scen ukazal vrecka. Ale rozmyslel by som si, ci k vam este niekedy chcem prist.

Ale koniec koncov je to vasa vec, ako to medzi vami funguje. Mozno sa da aj takto - s dokazmi a potvrdeniami.

0vecka

fcera sme sa o tom bavili a ziadne cirkusy neboli... inak to s tym podobanim sa je imho slaby argument...po prve si nemyslim ze sa to dieta musi vzdy podobat na otca. a po druhe co ked si narazila nejakeho podobneho? mozno bol podobny fyzicky ale dusevne uplne ini a preto si to chcela odskusat. Inak su dost caste pripady ked sa deti nepodobaju ani na jedneo z rodicov.

inak nejake presne statistiky na to niesu ale zevraj je to okolo 3-5% co mi pride strasne vela..

a fakt sa tu jedno velke peniaze co som si pozeral na nete ak by som sa teraz rozviedol musel by som dokopy zaplatit iba na vyzivnom asi 200 000 EUR. inak ten zakon je fakt streleny. Nepoviem ak by bol otec neznamy ale fakt v pripade mojho kolegu vedeli kto je otec... urcite musia byt aj pripady ked sa zenska necha nabuchat dva roky to taha s inym potom sa rozvedie a vrati k biologickemu otcovi a ten druhy chudak plati alimenty....

ale pacia sa mi tie argumenty ze dovera atd... Lebo podla mna je to stupidita... ak by neboli DNA testy dostupne kazdemu a stali by fakt ze vela tak nepoviem ale ak by na mna moja vytiahla ze dovera bla bla neopovaz sa tak by som do toho isiel 100% ... inak malokedy pocujem niekoho kto neklame toto pouzivat. Staci si pozriet ako argumentuju politici napr aj Prochazka... nesklamem doveru volicov atd...

adr1a

Uprimne? Realita je kruta. Je vysoke percento muzov a rodin, kde vychovavaju lavobockov. Nejdem hladat statistiku ale je to fakt vysoke cislo! Takze dokazy cisla nepustia kde mnohe zeny s tou ich hrou na vernost?=nula bodov a by pohoreli. Proste su to herecky ako to aj neraz tvrdim)
Ale zas toto je jav pretrvavajuci uz cele starocia. Matka priroda je vsak mudra a poradila si aj v tomto pripade smere) prv neboli ziadne DNA testy ai. Preto to priroda zariadila tak - ze dieta do 1r sa skor ci neskor, no je to do toho jeho prveho roku isto, ze sa podoba na biologickeho otca (proste jeho pajtu rodinu, priamo na toho muza ci jeho pokrvne najblizsie pribuzenstvo. Myslim teraz fyzicka telesna podoba crty ai). A po tom 1r dieta je to uz taky mix oboch rodicov alebo sa zas podoba na matku a na jej pajtu rodinu. Takze 1r je rozhodujuci co sa tyka fyz/telesnej podoby podobnosti. No uz aj to sa snazili mnohe zeny oklamat vychcat matku prirodu a to tym-ze uz aj ked podvadzali svojich muzov partnerov, tak si hladali aspon typy muzov co boli co najviac podobni tym svojim partnerom (jasne ze tocim o podobe fyzickej telesnej nie o dusevnej ci vlastnostiach ai).
Takze vdaka za dnesne DNA testy.
Obzvlast tak blbe zakony ake na SK su. Ak do 2r ci ako to je nepodas na sud zapretie otcovstva tak ten muz je uz potom povinny cely zivot platit na to dieta ktore nieje jeho. Preto tie reci "matka je vzdy ista a otec neisty")) Takze ak nestihne v zakonnych lehotach zapriet otcovstvo ai, tak do dospelosti ci do skoncenia VS musi cvakat aj ked to dieta je cudzie a nie je jeho. Plus otazka dedicstva. Musi spisat zavet a tam toto vysvetlovat zdovodnovat ako blby lebo vsak "neexistuje" vydedit vylucit potomstvo z 1rady (deti). Takze to dieta by po nom este aj dedilo ako jeho vlastne deti potomstvo pribuzenstvo. Preto to vydedenie (plus notarsky ci prip. pred 2nez.svedkami to spisat no formal.spravne so vsetkymi nalezitostiami to musi byt spisane aby to nebolo prav.napadnutelne). Takze ide o tvrdy biznis ak si spocitate vsetky tie roky takmer do 30tky toho "dietata" plus tieto dedicske veci. Mohol by mat za to ten chlap uz aj novy dom byt ai))

A teraz prec od prava cisel a idem ku mne ako k zene. Dnes je doba, ze verit este niekomu je ako daka utopia. Mozno by ma to v prvy moment a chvilu zabolelo zarazilo nastvalo rozvasnilo)) -zeby som aj po nom nieco hodila ci ho ovalila po tej jeho gebule))) ai (vnutorne otazky typu: neveri mi? Nedoveruje? Mysli ze ho podvadzam? ma ma vari za daku K.. ai ai. Ale pochopila by som ho po case a po pominuti prvotnych vasni). A neskor by som bola mozno aj fakt rada, ze budem mat "dokaz" - ze som ho nesklamala neoklamala, bola som mu verna oddana ai ai. Potom by som si vsak toho blbca urcene jemu ako oslovenie ze mi "neveril" neodpustila))) ). No mam uz nieco odzite, skusenosti a hlavne uz dost poznam ludi takze ja toto (DNA testy) kvitujem schvalujem. Lebo dnes su zeny neraz ovela horsie krutejsie zakernejsie vychcanejsie odbrzdenejsie ai ako mnohi muzi. Skor akoby sa zeny menili na muzov a muzi zas na zeny (mnohe zeny pouzivaju slovnik 4cenovej, su tvrde bezcitne spravaju sa skor ako muzi, piju hresia nadavaju podvadzaju, fyzicky sa biju ai, su hnile, lenive, varit piect upratovat?-vysmeju vas a poslu niekam do jaskyne)), uz ani deti mat mnohe zeny dneska nechcu mat, sexuju ako stroje (bezcitne bezcielne, hlavne vsetko nezavazne, ci rozne dnes moderne kamaratstva s vyhodami), daka vernost pokora cnost slusnost zenskost ai im uz nic nehovori a zas muzi opak. Zzenstili, zaujmy ze varia pecu upratuju, slovnik ovela slusnejsi jemnejsi zzenstilejsi nez mnohe baby, ai ai, proste vsetko je dnes naopak a naruby))

Filip TT

Naklady nie su len tych 150 Eur. Do nakladov musis pripocitat aj tu otazku, kvoli ktorej si zalozil tuto temu - ako to ovplyvni vas vztah. Najpravdepodobnejsia moznost ako to dopadne totiz je, ze zistis, ze padlo naozaj cislo 3 a dlhe roky budes za to platit tym, ze budes zit v zhorsenom vztahu.

0vecka

Filip TT toto neni o dovere... je to jednoducha rovnica...

predstav si situaciu ze ti napr kamarat povie ze prave hodil kockou povedal by ze hodi cislo 3 a potom by povedal ze naozaj tam padlo cislo 3 a ty by si dostal moznost za jeden cent si to overit a v pripade ak by to nebolo 3 dostal by si million EUR. imho aj ked mu veris ze je to 3 stratit mozes extremne malo a zarobit extremne vela...

takisto ako ja mozem stratit 150 EUR ale ziskat mozno 20 rokov zivota a zopar 100 000 EUR...

Filip TT

Ovecka mas nejaky dobry dovod aby si nedoveroval partnerke? Lebo ked nemas, tak to znamena ze apriori nedoverujes jej charakteru. Toto bude pre nu o tom jasna sprava.