Otazka na zeny...

Príspevok v téme: Otazka na zeny...
0vecka

...ako by ste zareagovali ak by otec vasho dietata kratko po narodeni pozadoval test otcovstva s tvrdenim ze pocul o tom ako sa obcas vymeni dieta v porodnici a pride sa na to az o par rokov ak vobec. Test by zorganizoval sam a dieta by kvoli nemu nemuselo nikam chodit (vyter z ust doma). A ako by ste zareagovali ak by tento test urobil za vasim chrbtom???

Biela Kobra

Ovecka. Ver mi, že v mojom veku už nepotrebujem k životu nevyhnutne zmeniť svoj doterajší názor na manželskú vernosť a úctu k partnerovi. A to ani vtedy, ak použiješ argumenty, že som neempatická alebo psychopatická. Ja, chvalabohu, v tvojom svete nežijem. Nepoznám ťa. Nesúdim teba ani tvoju partnerku. Nečastujem ťa prívlastkami, na ktoré nemám právo, pretože nemám ani šajnu, čo si ty alebo ona zač. Ja som si vybrala som partnera, ktorému môžem veriť. A on môže veriť mne, napriek nie ľahkým chvíľam, ktoré sme spoločne prežili. Ak sa ty chceš prispôsobiť tým horším stránkam ľudskej spoločnosti a bojovať s nimi týmito zbraňami, je to tvoje tvoja cesta. Ja si lepšie vyberám a pokiaľ je to možné, prispôsobujem ľudí okolo seba a oni mňa, aby som nemusela bojovať spôsobmi, ktoré sa mi nepáčia.

adr1a

Anjelik. Ja s tvojimi pocitovo labilnymi, haluzacky kvetnatymi, obcas prazdnymi frazami ai ai tiez nemusim suhlasit ci uz tu, alebo v inych temach prispevkoch, ale prehliadam ta, neberiem ta do ust. Chcem o to iste poziadat aj teba) Je lepsie takto radsej realne zit fungovat nez len naprazdno "filozofovat". Lebo potom su to len prazdne reci o nicom.
Nejdem sa tu vsak teraz hrat o slovicka. Ovecka chcel pocut nazory zien. Vyjadrujem sa teda k teme, ktoru som pred rokmi musela aj profesionalne riesit takze viem o nej dost faktov ai, kolko tychto realnych pripadov skutocne aj existuje. Nekomentujem tu inych prispievatelov lebo kazdy sme geneticky rozumovo duchovne emocionalne, vyvojovo rastom napredovanim, IQ EQ socialne kulturne, ci formovane rozdielnou vychovou podmienkami ai ai - inde. 100 ludi 100 nazorov ci rozdielnych skusenosti. Lebo nazory skusenosti obzory odzite prax fakty, uhol pohladu ai ai ma predsa len kazdy z nas ine.

0vecka

anjelik * to vlastnictvo "toho nieco medzi nohami" tu skor propaguje druha strana... ja si na to narok nerobim ale ak sa mam starat o nejake dieta tak xcem vediet ci je naozaj moje... mam na to narok imho aj moralny a aj pravny...

imho moralne je si vychovavat vlastne deti a nezavesit ich na krk niekomu kto o tom nema tusenie..

0vecka

Biela Kobra kde som pisal ze niekto ma alebo nema pravdu? toto je tema kde ide vylozene o to kto to ma ako rad... neni tu spravna alebo nespravna odpoved a mesacny princ neni psychopat lebo by sa kvoli tomu s najvecsou pravdepodobnostou nikdy nerozisiel... ak ti pride normalne sa po niecom takomto s niekym rozist tak ti to neberiem je to tvoje pravo ale imho by si tiez nebola psychicky v poriadku....

anjelik *

Každý rieši problémy,adekvátne stupňu jeho pochopenia a vývoja. A tak bytosť, hlboko závislá na duši a tele druhého, bude riešiť problémy, súvisiace so zabezpečením len a len tela. Preto je pre ňu potom prirodzené, dookola sa uisťovať, že telo toho druhého je len a len jeho a aj dieťa, počaté z tohoto tela je len a len jeho. Lebo, a v tom sa adria veľmi mýliš, nie v múdrosti, ale naopak, v tuposti ducha sa domnieva, že ten druhý je jeho majetkom. Zakrýva sa to rečami o láske k vnútru partnera, ale reálne ide o obyčajný kupecký prepočet, má dať, dal. Kde sa spíše zmluva o tom, že telo druhého a najmä, tá najchutnejšia časť, medzi nohami, je moja a len moja. :o)
Je viac ako naivné sa domnievať, že hodnotou je majetok, ale to bytosť pochopí, až keď bude zomierať a vtedy si uvedomí, že nič z toho si neodnáša so sebou. Iba to, čo pochopila, vytvorila vlastným úsilím v procese poznávania a zamýšľania sa. Kde konkrétne sa v tomto procese objavuju testy DNA a uisťovanie sa o tom, že moje peniaze pôjdu mojim deťom? Panebože, veď vaše dieťa nikdy nie je vaše..len ste mu vytvorili telo a to je všetko..to vás nerobí oprávneným vlastniť ho. Dieťa predsa nie je vec a váš partner detto. Láska nepotrebuje dôkazy, ale prejavy. Kultivované a láskyplné. :o)

Takže, milý Ovečka, odpoveď na tvoju otázku, smerovanú ku mne ako k žene. Považovala by som to za úplne choré, toto žiadať..lebo veď si si ma ako svoju manželku, partnerku, vybral a tak by si mal vedieť, s kým si to dieťa splodil. Ak nedôveruješ vlastnej voľbe, obávam sa, že je to tvoj problém, s tým ja ťažko niečo urobím. Svojim spôsobom je to od teba tvrdá manipulácia a nedôvera k partnerke..to láska nie je. :o)

Filip TT

Tak asi da sa postavit vztah na dovere a da sa postavit na potvrdeniach.
Kazdy si moze vybrat co mu vyhovuje. Problem nastane len vtedy, ked jeden chce doveru a druhy potvrdenia.

adr1a

Opakujem sa, ale newa. Kto je nevinny - nema co skryvat/nema sa coho bat.
Vari sa da bat pravdy?
Takze ak som verna cestna ai vo vztahu, nech si da urobit partner aj 10x DNA test. Lebo aj tak viem ze dieta je iba jeho a nie niekoho ineho. Nebudem sa preto bat vysledkov. Jednoduche a proste.
Chcel by to? Nemam problem vyhoviet mu. Lebo zas ja nabuduce budem chciet nieco ine od neho a potom zas on vyhovie mne. Akcia reakcia. Vydaj prijem. Nezistnost nadhlad pochopenie tolerancia spolupraca.
Zial realita je taka, ze nevery a podvadzania boli su aj budu.
Mozno prave taki co si myslia ze ich sa to netyka/im sa to nemoze nikdy stat - tak su najviac podvadzani ci klamani. Lebo ked o tom este neviete to neznamena, ze sa to nedeje a nemohlo sa vam to nikdy stat.
Este neviete co sa vam vyskytne v rodine, ci vasim deckam. Alebo vam samotnym) Statistika fakty cisla vsak nepustia. Takze takychto lavobockov je viac nez dost vsade okolo nas. Ak by ste vy mali taketo nieco v rodine tak na to budete inak pozerat. Mat rad je nieco ine. To dieta za nic nemoze. Ale dnes je doba ze clovek ekon.zvlada 1-2deti ak im chce dopriat Vsetko. Spokojny radostny zivot, komfort skoly univerzity vylety kruzky dovolenky handry obuv tech.vymozenosti zdravie kvalitnu stravu ai ai. Lebo nebude mat niekto na vlastne dieta no bude dotovat zivit cudzie? Ak je to jeho vlastne rozhodnutie volba - ok (ak deti mat nemoze nechce ai). No nie ak je toto vsetko dosiahnute cez klamsto podvod loz chrapunstvo. Takze nie je jedno ak niekto ma cudzie kukucky vo svojom hniezde. Jedno to bude akurat tak niekomu kto je tak Prosty ci Sprosty alebo ma Holu ric. Kto nic nema - nema totiz ani co stratit)

Messje

Naco potom ludia idu do vztahov ked sa prirovnavaju ku horsim.Ak sa chcem mat dobre,porovnavam sa k lepsim nie k horsim.Ja tu tiez ciyam temy o neverach.Ale tak isto aj temy,kde ludia vedia byt verni,boli a su.Tak preco mam tvrdit ze su ludia co aj podvadzaju?Ja budem tvrdit ze su ludia co su aj verni.To by som potom do vztahu nikdy nesla.Naco aj?Ked by som videla len to zle lebo o tom ludia pisu a nie to dobre lebo o tom ludia pisu.

Moireal

Adria, a co ma byt, ze maju ludia aj ini nazor? Kazdy ma pravo na vlastny a to by sa malo respektovat. To, ze ty si to zazila inak, este neznamena, ze to ini museli zazit tak isto. Verim,ze su aj pary ktore ziju monogamne a vyhovuje im to tak. Patrim k takym aj ja. Nepodvadza kazdy. :)))