Otazka na zeny...

Príspevok v téme: Otazka na zeny...
0vecka

...ako by ste zareagovali ak by otec vasho dietata kratko po narodeni pozadoval test otcovstva s tvrdenim ze pocul o tom ako sa obcas vymeni dieta v porodnici a pride sa na to az o par rokov ak vobec. Test by zorganizoval sam a dieta by kvoli nemu nemuselo nikam chodit (vyter z ust doma). A ako by ste zareagovali ak by tento test urobil za vasim chrbtom???

0vecka

Biela Kobra co je na tom pragmaticke alebo nepragmaticke.. niekto si svoje sukromie strazi a niekto s tym problem nema ... imho pre psychicke zdravie je lepsie nepotlacat emocie a obavy...

akoze vies mi nejako vysvtlit preco je to nerozumne?

Biela Kobra

Ešte jedna vec je tu zaujímavá. Normálne by som od pragmaticky uvažujúceho chlapa nečakala, že bude takto verejne a čím ďalej, tým viac do hĺbky prepierať svoje špinavé prádlo a obzvlášť poukazovať na fakt, že mu partnerka môže byť neverná. Svet je fascinujúci.

0vecka

Filip TT mozno mas pravdu ... ale skor z inej strany... necudoval by som sa zene ak to dlhsie nefunguje ze to zo zufalstva skusi s inym aby bol "pokoj"... ale ak by to stalo napr 10k tak by som do toho nesiel... 150 je ale taka suma aku bezne clovek minie napr na veceru alebo vylet niekam proste nieje to suma ktora by mi chybala a preto mi pride rozumne to spravit...

uz davnejsie som cital o amikovi ktori mal tri deti a sused bol neplodny tak mu akoze isiel pomoct a dostal za to 4000$ akurat ze sa to dlho nedarilo a nakoniec zistil ze deti mat nemoze. Zena si ich spravila s inym aby mali a ten sused ho potom zazaloval a chcel tych 4000$ naspet...proste toto sa mozno nie bezne ale stava sa to... a ciastocne tym zenam aj rozumiem... pride mi to dost logicke...

0vecka

anjelik * ty mas taku super vlastnost sa povysovat subtilnym sposobom nad inych... takisto ako ty pises ze ja som bezradny ja mozem povedat ze ty nie si schopna si informacie logicky zaradit a preto sa utiekas k ezoterike kde na vysvetlenie hocicoho nemesis podat ziadne vyroky ktore sa daju potvrdit alebo vyvratit a tak tu melies 2 hodiny a nikto ti nemoze povedat ze je to blbost kedze nic pouzitelne nepovies... proste nechapem to tvoje sebavedomie

Filip TT

Podla môjho skromného názoru tému vyriešila Sejla. Treba prihliadať aj na osobnosť žiadateľa dôkazu. Láska je naozaj o riziku, keď človek staví veľmi veľa na jednu kartu - teda na jedného človeka. Keď ho ten človek sklame, príde o kus života, zlomí mu to srdce, môže prísť aj o zdravie a o peniaze.

Ja si myslím, že je to OK že to tak má byť, že ja vložím veľkú dôveru do toho druhého a on do mňa. Hrajeme proste obaja vysokú hru a ani na to nemyslíme, pretože myslíme hlvane na toho druhého, nie na seba.

Niekto ale môže naozaj mať psychický problém niesť hocijaké riziko. Ako píše Sejla, môže to byť autistický sklon, keď človek potrebuje mať všetko v známom poriadku a v známej istote. Keď človek žije s takým človekom a vidí, že vo všetkom postupuje takto, tak pochopí že ani on samotný nie je výnimka a prijme, že sa to vzťahuje aj na neho a musí tú istotu poskytnúť.

Podľa mňa Ovečkova partnerka Ovečku už pozná dobre a táto požiadavka ju asi neprekvapila. Takže z toho nevyvodzuje, že vzťah má krízu dôvery ale vníma to ako súčasť Ovečkovho prejavu, ktorý jej ako hovorí Sejla v iných veciach imponuje.

Aby som to zhrnul - mne by sa to netolerovalo a bolo by to tak správne a Ovečkovi sa to toleruje a tiež je to správne.

Ovečka, ty si možno zneistený aj tým, že ste mali problém s počatím, teraz sa to podarilo a ty rozmýšľaš ako je to možné...

Sejla

0vecka, ja som to s tymi autistickymi zvykmi myslela s nadsazkou. Urcite nemas ziadnu formu autizmu, asi ani nejaku vyraznu neurodiverzitu, ale nespoliehas sa na svoje city, ci intuiciu, ci druhych ludi, hlavne pokial ide o nieco dolezite. Ja si tiez myslim, ze ludia radi prehanaju, co sa tyka medziludskych vztahov, ale to je taka norma, ze ked potom ty povies narovinu, ze podvod by ta sral iba trosku, ale nerobil by si z toho dramu a vlastne s tym ratas, tak nebudu rozumiet, preco sa trochu nevyventilujes, nevyjadris spontannejsie. Taketo stoisticke postoje ludi dost seru.

anjelik *

Tomu, čo ty prezentuješ svojimi vyhláseniami, sa vraví, súcit do výšky vlastných záujmov. :o) Potom je naozaj ťažké ti vysvetliť, že prečo to iní vidia inak. A prečo aj tá vlna *kritiky*.
Pokiaľ sám niečo podobné nezažiješ, pravdepodobne nie je šanca, aby si tomu porozumel. Pre teba je naozaj najvhodnejšie, obklopovať sa podobne zmýšľajúcim bytosťami, v širšom zábere sa strácaš, si bezradný a ako sám píšeš, *nechápeš*. Tvojou istotou sa potom stávajú exaktné vedy a dokazovanie. Prajem ti pekný deň a aj to, aby testy vyšli správne a ty si mohol bez obáv vychovávať a milovať vlastné dieťatko. :o)

0vecka

Sejla nj ja by som nepovedal ze autisticky ale akoze asi mas pravdu ze to ide takym podobnym smerom... skor si myslim ze mam rad vo veciach poriadok a nemam rad take tie neexaktne vyjadrenia. Napr ak mi niekto povie ze je nieco pekne tak mi to velmi nepovie. Akurat mi to povie ze sa mu to paci ale konkretne k danemu objektu mi to nepovie nic. Ak mi ale posle fotku alebo napise ze sa robil prieskum medzi 10 000 nahodnymi a 98% sa to pacilo tak mi to povie o danom objekte ovela viac.

Ale nemyslim si ze je to autizmus. Co sa napr vtahov tyka tak s ludmi ktorych lepsie poznam napr rodina kolegovia atd nemam ziadne konflikty. Konflikty mavam vecsinou s cudzimi ludmi robosmi podomovym predajom nahodnymi okoloiducimi ktory ma chcu odrbat atd. Si myslim ze autista to asi ani nerozlisuje ale ja rozlisujem ze ci je to niekto koho uz v zivote neuvidim a nema zmysel sa namahat a mat s nim dobre vztahy alebo niekto koho bude vidavat pravidelne.

Inak nechapem tu vlnu kritiku ktora sa tu vzniesla a fakt na tom trvam ze rozist sa kvoli takemu niecomu na minutu mi pride patologicke. O tom by imho vztahy byt nemali ze niekto xce nieco co sa mi nepaci tak ho hned poslem kade lahsie. Ono tu vladne taka predstava ze vztahy by sa mali opravovat a nie hned rusit ale praveze toto je v priamom rozpore a tiez v rozpore s tym ze partnera nevlastnime.

inak to je dalsia vec vela ludi ked dava taketo vyjadrenia-okamzite by som sa s nim/nou rozisiel tak to absolutne nemyslia vazne. Ak by sa niekto spytal zien ktore nedostali facku od partnera ci by sa s nim rozisli tak vecsina povie ano ale nerozide sa skoro ziadna...

0vecka

Sejla nj ja by som nepovedal ze autisticky ale akoze asi mas pravdu ze to ide takym podobnym smerom... skor si myslim ze mam rad vo veciach poriadok a nemam rad take tie neexaktne vyjadrenia. Napr ak mi niekto povie ze je nieco pekne tak mi to velmi nepovie. Akurat mi to povie ze sa mu to paci ale konkretne k danemu objektu mi to nepovie nic. Ak mi ale posle fotku alebo napise ze sa robil prieskum medzi 10 000 nahodnymi a 98% sa to pacilo tak mi to povie o danom objekte ovela viac.

Ale nemyslim si ze je to autizmus. Co sa napr vtahov tyka tak s ludmi ktorych lepsie poznam napr rodina kolegovia atd nemam ziadne konflikty. Konflikty mavam vecsinou s cudzimi ludmi robosmi podomovym predajom nahodnymi okoloiducimi ktory ma chcu odrbat atd. Si myslim ze autista to asi ani nerozlisuje ale ja rozlisujem ze ci je to niekto koho uz v zivote neuvidim a nema zmysel sa namahat a mat s nim dobre vztahy alebo niekto koho bude vidavat pravidelne.

Inak nechapem tu vlnu kritiku ktora sa tu vzniesla a fakt na tom trvam ze rozist sa kvoli takemu niecomu na minutu mi pride patologicke. O tom by imho vztahy byt nemali ze niekto xce nieco co sa mi nepaci tak ho hned poslem kade lahsie. Ono tu vladne taka predstava ze vztahy by sa mali opravovat a nie hned rusit ale praveze toto je v priamom rozpore a tiez v rozpore s tym ze partnera nevlastnime.

inak to je dalsia vec vela ludi ked dava taketo vyjadrenia-okamzite by som sa s nim/nou rozisiel tak to absolutne nemyslia vazne. Ak by sa niekto spytal zien ktore nedostali facku od partnera ci by sa s nim rozisli tak vecsina povie ano ale nerozide sa skoro ziadna...

Sejla

0vecka, vidim, ze si si to uz poriesil, tak ja ti gratulujem k potomkovi. Teda... vlastne este nie, daj vediet ako to dopadlo s tymi testami :D
Aby som sa aj vyjadrila k otazke, tak vsetko zalezi od mnohych faktorov - ako by som reagovala, ale byt tvojou zenou, tak je tu predpoklad, ze viem, ze ty si proste takyto a nevadi mi to. Ty ku vsetkemu, vratane vztahov pristupujes pragmaticky, odosobnene, mozno na vkus vacsiny ludi chladne, ale tvoja zena si ta takehoto zobrala, takze zjavne si zvykla, alebo jej to od zaciatku imponovalo. Nebrala by som to od teba asi priliz osobne z odstupom par minut, pretoze ty mas podla mna len take trochu autisticke zvyky, chces mat 100 percentnu istotu, ukludni ta to. Hlavne ak aj osobne poznas cloveka, ktoremu sa stalo, co si popisoval.