vzťahy - ja .- partner - svokra a nekonečný kolotoč

Príspevok v téme: vzťahy - ja .- partner - svokra a nekonečný kolotoč
porážamaznej

Ahojte,

chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. dostala som sa do jednej veľmi nepríjemnej a zložitej situácie - ja - partner - svokra.

pokúsim sa to skrátiť. sme spolu už 9 rokov (nie sme manželia), bývame v jednej dedine a v podstate každý doma, presúvame sa medzi dvomi domácnosťami. mňa to však už omrzelo a tak som vyplatila surodencov a prerobila som poschodie u rodičov na 3 izbový krásny byt. takže máme konečne svoje miesto. predpokladala som, tak ako všetci okolo mňa, že sa ku mne nasťahuje. samozrejme jeho ego utrpelo tým, že ja som bola tá, ktorá vyriešila bývanie, on mal inú predstavu a bla bla, jeho predstavy boli predstavami aj po 8mich rokoch a mňa už nebavilo čakať. budem mať 28 rokov a som dosť stará na to, aby som si viedla svoju domácnosť. lenže teraz mám problém, že partner odomňa vyžaduje, aby som trávila 3 - 4 noci týždenne u svokrovcov, v jeho detskej izbe 3 x 3 metre ( svokra mi za náš cvzťah narobila veľmi veľa zlého, iná žena by s ňou možno ani neprehovorila), kde nám svokra vojde o jedenástej 5 krát niečo povedať bez zaklopania. skrátka nulové súkromie. úprimne mi to začína tak neskutočne liezť na nervi, že už neviem ako z toho von. nie je to na hlavu, že keď máme svoju domácnosť, aby sme takto fungovali? navyše ich rodina je rozvrátená, svokra so svokrom sú na nože, každý deň hádky a iné zlé veci. na jednej strane chápem že mu je ľúto mamy, lebo od seba všetkých odohnala keď bola zlá, ale na druhej strane si hovorím prečo ja mám stále niekomu ofukovať zadok za jeho chyby v zivote. chcem normálne fungovať, bez toho aby mi svokra chodila za riťou a hneď vyzvedala čo robim, čo idem robiť, čo hovorím, kam idem, prečo tam idem, ako to robim a nech to tak nerobim a podobne.

AKO MU TO MAM VYSVETLIT, že mi jeho mama lezie na nervi tak, že som schopna ho kvoli tomu opustit? keď načnem túto tému, je to vždy hádka ako vyšitá a on somnou o tom nechce veľmi hovoriť.

Ďakujem za Váš názor.

Mesačný princ

Nakoniec sa asi všetci zhodneme, len to každý poňal inak. Veď ja som nikdy netvrdil, že nemáte pravdu. Napísal som len svoj pohľad a svoju vlastnú skúsenosť. Máte pravdu všetci, uznávam. Lenže ako to vyriešia oni, to nevie nikto a ani ja

neviem11111

"aj" drahsie pozemky sa daju najst vsade. no daju sa najst aj lacnejsie, ked clovek nema 100 tisic tak si moze kupit pozemok za 50 tisic, za 70 tisic.

neviem11111

messje ma pravdu, tymi podmienkami som ja samozrejme myslela aj toto (atmosfera, hadky, alkohol), nie len rozlohu a vybavenie atd.

Messje

Jedno vam vsetkym uniká
Zakladatelka aj napriek vsetkym ponizovaniam a situacii aka v rodine je,chodila stale ku nim.Respektovala jeho mamu.Situacia hadok,alkoholu,odoberania sukromia ked aj v malej izbicke uz ale prekvapkala pohar.Ona si vybudovala vlastnymi ci uz rukami alebo rozumom hniezdecko za vlastne peniaze.Kym on si len minal na dovolenky a uzivanie si..Tak ak mam plany do buducna musim z niecoho ubrat.On to neurobil.Ona ano.Tych niekolko rokov drzala s partnerom aj napriek situacii aka v rodine u neho graduje.Koho by to tam bavilo?Mna nie.Neverim podla toho ako pise,ze ak by bola u neho dobra rodinna atmosfera,odmietala by tam chodit.Ja by som tam nepachla.Nenavidim alkoholikov a ludi ktori riesia svoje problemy aj napriek tomu ze som u niekoho na navsteve.Chce mat pocit domova a ten u nich nie je.

neviem11111

pointa ostava ta, ze zrejme sa ich predstavy o spolocnom zivote a buducnosti nezhoduju a tu vidim najvacsi problem, pretoze ona uz niekde peniaze uz niekde investovala a nema k nim naspat ako prist aby ich dali do niecoho spolocneho. jedine predat rodicovsky dom a kupit z penazi jeden maly dom/byt jej rodicom a druhy im.

Mesačný princ

riešenie nejestvuje bez financií. Ak by ich mali tak si kúpia niekde dom s pozemkom a môžu to skúsiť.

neviem11111

neviem co znamena docasne riesenie. ale ked mu nevyhovuje byvat v priestore, ktory vie poskytnut ona (a ktory ma urcite lepsie podmienky ako priestory,ktore ma k dispozicii on), tak by mal navrhnut nejake riesenie. neviem v akej dedine moze stat pozemok 100tisic eur, pretoze aj v dedinach hned pri bratislave su pozemky lacnejsie. a ju uz nebavilo byvat v 28 rokoch v detskej izbe, tak si svoj dospelacky domov vybudovala a dala do neho peniaze. predat to moze tazko, kedze je to v dome rodicov. nebolo to dobre rozhodnutie, no uz sa tak stalo (vravela, ze ked boli rozideni), tak treba hladat riesenie a to riesenie nie je prespavat v jeho detskej izbe polovicu tyzdna.

Mesačný princ

nejde o priestor ale o porozumenie medzi ľuďmi a o toleranciu.

Aj 3x3 metre môžu byť v konečnom dôsledku lepším riešením ako tých 130 m, len záleží od ľudí, ktorí sa na tom priestore stretnú

Mesačný princ

Presne, je to patová situácia. je jedno či majú priestor oddelený jednou stenou alebo bývajú vo vedľajšom dome. Vždy tu budú rodičia a budú sa starať. Nikdy to nič dobré neprinesie. A dočasné riešenie je dokedy dočasné? 10 -20 -30 rokov?