Svokra- nenavist

Príspevok v téme: Svokra- nenavist
avka

Ahojte, potrebujem sa vyrozpravat. Zial uz nejakych 10 rokov sa neviem zbavit svokry v hlave a stale sa to stupnuje a stupnute. Nie je den, co by som na nu nemyslela , ze aka je nechutna aj fyzicky aj mentalne, plne ju neznasam, jej nulove hygienicke navyky, to ako rozprava, gestikuluje, dava rady, jej artikulacia je neznesitelna! Tvari sa pritom ako najdokonalejsia zena na svete, ako najlepsia babka, kucharka, proste vela veci mi na nej vadi, hlavne jej vyzor a vadi mi to ako si strasne veri, hocikedy sa pochvali a nuti nas, aby sme ju chvalili tiez. Totalne sa mi hnusi a mam chut jej to povedat do oci, aby to vedela, ale samozrejme to nemozem, lebo by som rozbila rodinu. Takze som ticho a zo zaciatku som sa tvarila, ze ju mam rada, no teraz som uz neutralna, nedavam radsej ziadne city najavo. No a moj problem spociva v tom, ze je to podla mna uz na psychiatra toto, ako taka nejaka porucha, ze stale na nu myslim, obmedzuje ma to v osobnom zivote, najradsej by som si vymazala hlavu, aby sa mi jej obraz nevracal spat, aby som na nu uz nemyslela. Pride mi to ako kompulzivna porucha a zivim v sebe nenavist k nej. Prosim o nejake rady, viem ze je to banalita, ale ja uz neviem ako dalej, lebo uz ani s manzelom to nie je uplne v poriadku a pritom chcem byt stastna, no neviem sa ju naucit mat rada, nedokazem to :-/

Bel

Jedine co plati je ze mlady maju byvat sami.Nech to stoji co chce,aj ked sa zadlzis na 30r. Hovorim z vlastnej skusenosti. Som vydata 6r a prve 3 roky sme s muzom byvali u svokrovcov...ale kazdy jeden den som tam preplakala. Svokor je anjel,proste dobry clovek,ale svokra je baba jaga s chvostom...Kazdy den si nasla nieco aby sa do mna navazala,dirigovala,urazala mna aj moju rodinu.Vykrikovala veci typu "co idem robit s jej chlebom" (aj ked sme stravu kupovali striedavo), "ako si dovolujem zapnut jej pracku" a pod. Toto robila aj ked som uz bola tehotna..Mam epilepsiu a mala som v tehotenstve 3epi zachvaty, no svokru to nezastavilo. Nic jej nebolo svate ani len kvoli bábu mi nedala pokoj.Malicka je chvala Bohu zdrava a teraz uz byvame vo svojom, ale svokra sa mi hnusi.Teraz sa mi tlaci do domu a k malej ale ja ju nemozem ani citit za to ako sa ku mne chovala.K svokrovcom nechodim kvoli nej, svokor hocikedy pride a pomahame si, porozpravame sa..on je v pohode.
Kym sme s muzom spolu chodili,vsetko bolo fajn aj svokra bola v pohode,ale ked sme sa vzali a na zaciatku byvali u jeho rodicov-svokra sa uplne obratila. Mozno budem za zlu, ale nechcem aby chodila k mojim detom.Ona bola ta co ma urazala,spravala sa ku mne ako k handre, ja som jej nic nespravila.Sama si vybrala ake vztahy budu medzi nami.Preto si myslim ze zit so svokrou je chyba.Ona sa vzdy bude nad Vami povysovat lebo ste pre nu mlada,hlupa,neskusena a nic neviete...iba ona vie. Baby,nech to stoji co to stoji zariadte sa tak aby ste byvali sami, aby ste nemuseli kvoli sprostej svokre trpiet.

soffa

podla mna nie ste dievcata vyrovnane sami so sebou.Ak sa vam nepaci chodte prec,byvat zadarmo to hej,prisposobit sa nie.ja som tiez mlada zena,ale nikdy by som nezila s niekym v domacnosti,ani s rodicmi ani so svokrovcami.Moj byt moje pravidla.Takze mame s rodicmi a svokrovcami nadstandartne vztahy.

Messje

Mimi
To ze si investovala,bolo tvoje rozhodnutie lebo si to robila pre seba.Oni to nepotrebovali.Aj ked si myslis ze to bolo treba,oni by bez toho prezili dalsie roky.To co si investovala ste mohli spojit s hypotekou a mat byvanie sami.Takto sa budes len trapit.

mimikkkkaa

Ok,chapem ta...ona tiez bola len nevestou co sa pristahovala...no ja som dala pomaly viac do domu na prerabanie ,ako ona...co nikomu nevycitam je to pre nas vsetkych.Respektujem ju,vela krat ma urazila ale v ramci slusnosti som si zahryzla do jazyka...clovek musi nieco take najprv zazit,inak by som sa aj ja na to kukala z obidvoch stran...tam je este vela veci...z rodiny co ju asi poznacili a preto sa tak sprava aj ja mam kadeco z minulosti cez co sa nemozem dostat...neviem asi sa nejak povzniest ,len v danom momente...?a to nie je lahke ,len tak odist,priatelov rodny dom uz vyplateni surodenci...jeho sen,mame sa postarat...atd...

Messje

Mimi
Skus sa vzit do situacie...
Mas syna,vychovavas ho ako najlepsie vies,dlho,roky.A zrazu pride nova zena,ktora pride do tvojho domu,pouziva tvoje lyzicky,tvoje stolicky,hrnce,tvoju toaletu,sprchu...robi inaksie polievku,umyva inaksie podlahu,pouziva na prach inu handru...ona si mysli,ze je to dobre.Ale to aj ty.
Preto vznikaju problemy spolocnych domácností.

Messje

A to su tie spolocne byvania s druhou generaciou.Ked u niekoho byvam,musim respektovat jeho pravidla.Aj ked nie su spravne,ale su jeho a nemozem ich ja menit.Mladi maju byvat zvlast tak ci tak.Su vynimky,ale nikomu sa nepaci,ked mu diriguje a beha oo dome,ktory si sam ci uz postavil alebo kupil.
Bud sa prisposobit a byt spokojny,ze mam strechu nad hlavou a nemusim platit za drahe najmy alebo si radsej zaplatim a mam pokoj.V kazdom pripade zurit na cloveka v koho dome byvam,je odvaha.Nemusis tam byť !!!

mimikkkkaa

Je pravda,ze najlepsie je sa porozpravat...neraz som sa so svorkou aj chcela porozpravat,ale ona ,ze je dobra svokra...ze si nemysli ,ze robi nieco zle.Nevravim sestra ma super svokru rozumeju si no krasa.A moja svokra mala svokru...co ju psychicky nicila...urazala...a neviem ci jej dusa ostale pri tej mojej...lebo ja mozem byt mila aj trosku taka ze si poviem svoje...i tak sa bude spravat povysenecky...ja neviem...tiez ma ubíja situacia tu...mame sa brat s priatelom...neviem som taka na nic ,byvame spolu,spolocna kuchyna vsetko.Aj ked vravim,ze je to o nieco lepsie ako bolo..ale stale dava najavo,ze ona vie lepsie...neviem si snou ,len tak pokecat...snazim sa aj ...:/ je to na prt,nemam ani slov

stastnamimi

za to aky mate vztah so svokrovcami si z velkej casti mozete urcite aj samy ;) a nech mi nikto netvrdi ze nie..

Messje

Ludia co nenavidite svojich svokrovcov,alebo kohokolvek,nemyslite si,ze vy ste perfektni.Kazdy je citlivy na svoje dieta,ale pestovat v sebe nenavist len preto,ze svokra ohovata alebo si neumyje ruky...Vysvetlite polovickam,ze sa tam necitite dobre,ale nebrante kvoli vasej nenavisti stretavaniu deti so starymi rodicmi.Aj vy budete raz stari a neviete ake budete mat vy maniere. Vyhybajte sa teda ludim ktori vam vadia ale nesnazte sa prerusit kontakt kvoli vasim emociam s rodinou.
Nikdy neviete,kedy ich budete potrebovat.
Nie vsetci svokrovci su dokonali...nieco mi vadi....vysvetlim to manzelovi ale doslova nenavidiet kvoli takym prkotinam...
Rodic,ktory nepije,netyra mna a moje dieta fyzicky ci psychicky (do toho nepocitam ohovaranie a neumyvanie sa),neobera ma o financie na jeho uchylky alebo koníčky. ..nemoze byt az tak zly.Je to len vo vasej hlave,v ktorej si pestujete nenavist a sledujete kazdicky pohyb.Nie je aj toto diagnoza?

stastna125

mozno keby si sa nada s nimi porozpravala ako si ty zivot predstavujes tak by to pochopili. Ale v mnohych pripadoch zlyhava prave komunikacia.