RNG-Vdaka ti,za cas a rady,ktore nam venujes!

RNG

Lucka, pravdepodobne najskor nejake zdrave oleje.
Zmes rybacieho, lanoveho a borakoveho je aj na nervovu sustavu, aj na regeneraciu vseobecne.
Potom nejake tzv. zelene doplnky; spirulina, chlorella,razna ci jacmenna trava, kelp.
Obcas cistenie crevnej flory- tak raz do tyzdna psylium a probiotika.
Selen a vitamin C a E.

Na co som tu skoro zabudol je cistenie zil, tento damoklov mec nasej civilizacie, ktory padne na vyse polovicu ludi. Na to je osveceny a lacny prostriedok, cisty lecitin(granulat).
Nie v oleji ci cokolade rozpusteny,ten je nasyteny tukom a nemoze uz viac tukovych nanosov rozpustit.
1 lyzica pre kazdeho raz tyzdenne. Na cistenie zil treba dostatocne velke hladiny v krvi, preto malicke a caste davky nemaju velky efekt.
Lecitin sa vyborne rozpusta vo vriacich polievkach omackach. Nezmeni vobec chut.
Najucinnejsi je v zeleninivych polievkach, tj takych co nemaju ziadny tuk, aby sa nemohol nasytit lecitin skor, nez sa dostane do zil
Inac menej masa, viacej zelenin, hlavne farebnych(karotenoidy, antioxidanty mineraly a celuloza na cistenie traviaceho traktu)
Vyhybat sa hydrogenizovanym(chemicky znicenym tzv, stabilizovanym) olejom, vyprazanym jedlam(to nie je jednoduche ja ich zboznujem, ale su velmi nezdrave-trans fats, cize prehriate znicene tuky su velmi skodlive)

Obmedzit konzervovane jedla, tam je plno chemie. Radsej varit z cerstvych surovin. Ja viem, zaberie to plno casu, ale je to zdravsie.

ryba60

RNG,ďakujem, za odpoved v teme:chlamydie u muzov. Pozrite si ju aj vy, koho zaujima uživanie doplnkov výživy, ako doplnkova liečba.

luckaa

ahoj RNG aj ja ta trosku pootravujem :)

co by si odporucil na udrzanie zdravia...? nic na konkretnu chorobu. dakujem a mohlo by to byt aj v dostupnej cene a aky mas nazor na melasu?

RNG

Agina:Nie . Ale je to vyborny typ na zdroj kokosoveho oleja. Ja som sice doviezol nejake vzorky extra virgin, ale ho nemam este schvaleny.
Aj ja som nasiel pod tymi slovami firmu Biosen, maju velmi dobry popis vyhod pouzivania kokosoveho oleja a znesitelnu cenu.
Takze ked odporucam kokosovy olej na rozne problemy(kandidaza, antiviralny doplnok, kozne problemy) je tam zdroj po ruke

agina

Ta cajovna Na Vrsku je tvoja???? Lebo ked dam do vyhladavaca kokosovy olej,potravinove doplnky ako radis, vyhodilo mi preve toto.

agina

RNG pri tvojich vedomostiach a prirodnych prostriedkoch, ktore dufam skusas aj sam na sebe, budes zit snad 120 rokov......

RNG

mari, inac ja mam brata vo Svajciarsku, v Schaffhausene. Ten si nosi z mojej predajne cele baliky domov. Pre vsetkych kamaratov a susedov. Medzinarodne postovne v Europe je ale velmi vysoke, takze az na vynimky v rodine, posiela obchod zatial len na dobierku na Slovensku, aj to sme zacali len teraz.