RNG-Vdaka ti,za cas a rady,ktore nam venujes!

alti

V tejto faze, ked je alergia na slnko jasna, odporucam naozaj antihistaminika - napr. Zyrtec/ekvivalent Zodac/. Dcerka by sa mala zdrziavat v chladku, aj tam slniecko bude opalovat. A po vyjdeni z mora /predpokladam, ze je pri mori/, by sa mala k voli upokojeniu pokozky osprchovat sladkou vodou. Tato alergia jej uz zrejme zostane, bude musiet byt opatrna pri vybere pripravkov na opalovanie.

RNG

Moderne kremy na opalovanie maju v sebe privela syntetik a naviac, ked su nesmyvatelne, zapchavaju pory, clovek sa nemoze potit a dostane hrby potniciek(drobne cervene bodky), co moze prerast az na prudku alergiu
Treba pouzivat len jedle oleje na kozu, uvedeny cisty kokosovy je naviac liek a vyziva koze-prestupuje cez kozu a doslova vyzivuje podkozne vazivo.
Hojive je aloe, takze kombinacia kokosoveho oleja, aloe(ciste) a vitaminu E by jej to mali pomerne rychlo vyhojit.
Zialbohu moze chodit na slnko len plne zahalena s velkym klobukom, pokial sa jej plet nevycisti, inac riskuje seriozne problemy.

mh

Včera som sa Ta pýtala na jeden problém ktorý ma veľmi trápi a dnes sa mi pridal další.Dcéra je na dovolenke a vyhodila sa jej alergia na slnko, aspoň si to myslí. Začalo sa to červenými vyrážkami v okolí krku tak si tam kúpila kremíkový krém Synopren(niekto jej to odporučil) , ktorý jej asi nepomohol, lebo to už má aj na rukách. Naša lekárka jej odporučila panthenolový krém a poprípade ALERID alebo ZODAC. Nikdy predtým alergiu nemala a aj teraz si brala krém s vysokým faktorom 3O, aspoň sme si mysleli že je pre ňu dosť vysoký. Známi s ktorými tam je tieto prípravky tam majú ale Ty v jednej rubrike doporučuješ okrem iného aj kokosový olej mám jej povedať že si má zohnať tam v lekárni ešte aj to? Má byť na dovolenke ešte týždeň,a bola by som rada keby sa jej tie príznaky zmiernili.Ďakujem

Alternativa

A ja mam o gerpovej stave informaciu, ze obsahuje latky, ktore blokuju vstrebavanie latok do tela. Aj preto by sa lieky nemali zapijat grepovou stavou.

RNG

Z toho ale aj jasne vyplyva, ze lubovnik znizuje koncentracie roznych syntetickych chemickych farmaceutik a inych zamoreni tela.
Ak beriete synteticke farmaceutika, musite sa vyhybat mnohym jedlam, ktore by mohli mat interakciu s nimi.
Najhorsi je grapefruit dzus. Obsahuje totiz latky, ktore zastavia na 24 hodin vytvaranie niektorych enzymov v peceni, ktore normalne rozbijaju rozne latky, ktore telo povazuje za skodlive a chce sa ich zbavit.
Tak sa mozete predavkovat mnohymi psychotonikami, ktore ked sa pravidelne hladina neznizi enzymami,, nahromadia sa az do kriticky skodlivej davky.Ta je zrejme prilis blizko odporucenej davky.

kiki

www.apotheka.sk Pri dlhodobom užívaní Ľubovníka s inými liekmi hrozí vznik vzájomných interakcií. Ľubovník bodkovaný znižuje koncentráciu cyklosporínu, amitriptylínu, digoxinu, warfarinu, theophylinu, simvastatínu a antiepileptík. Pri užívaní antikoncepcie môžu prípravky s Ľubovníkom bodkovaným viesť k poruchám v účinku antikoncepcie. Ak sa používa súčasne s inými antidepresívami ( selektívne inhibítory serotonínu, aj MAO), môže vzniknúť serotonínový syndróm, ktorý sa prejavuje triaškou, zmätenosťou, hypertenziou. Pacienti by nemali konzumovať potraviny s vysokým obsahom tyramínu ( syr, červené víno, pivo), lebo hrozí nebezpečenstvo hypertenznej krízy. Z hore uvedených vyplýva, že ak užívate prípravok s obsahom Ľubovníka bodkovaného, mali by ste informovať o tom lekára, aj lekárnika.

RNG

Salome, proti depresiam je dobry vytazok sz lubovnika bodkovaneho alebo aspon silny caj
Lubovnik je znamy aku hypericum perforatum alebo St John's Wort
Moja zena(niekedy aj ja) ked mam "vyskocit z koze" si zoberiem 2 az 4 kapsule(0.3% hypericin)
Inac ked mas tlak stale a nevies ani poriadne spavat, ber 2x50 mg 5-HTP na zvysenie hladiny serotoninu(hormon na ukludnenie a spokojnost, tiez na dobry spanok)Neuspava.

RNG

Keby boli v tvojej normalnej potrave, nemusela by si ich doplnovat. Kedze nie su, tak si ich musis doplnovat na zvysenie imunity.
Takze otazka je podobna tejto, dokedy mam jest chlieb alepo pit vodu...

Doplnky vyzivy nie su lieky! Je to len to, co nam vo vyzive chyba a pre to sa musi doplnit, inac mame nedostatok

Osobne beriem selen, zmes mineralov na kosti(tam je aj zinok) obcas zinok osobitne(epidemie), vitamin C a E, a zmes potrebnych olejov(lanovy, rybaci borakovy)