Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako schudnut poradte

senay

nemusí to vyhovovat kazdemu, no dve moje kamosky nezavisle od seba schudli s keto diet, mozno poznas.papas najprv nejake sackove produkty-kase,omelety, napoje. a postupne pridavas normalnu stravu. kila idu dolu velmi rychlo. samozrejme po skonceni kury nemozes nabehnut sa stary sposob zivota, prejedanie sa, cokoladky, cipsy. idealne zacat potom aj s pohybom nejakym. my chodievame na zumbu a pravidelne cez vikendy na turu.

Santana17

Veľmi dôležitý je pravidelný pohyb, nie ale maximálny výkon

+ stravu racionalizovať. Nemusí to znamenať nič radikálne, treba sa ale podľa denného režimu prispôsobiť posledné jedlo. Ak chodíte spať okolo 10tej, tak ľahká, ale plnohodnotná večera okolo 7 a potom už nič.

Cukry a primerane sladké potraviny nemusia byť zásadný problém, ale tiež ich je treba množstvom a časovo obmedziť, max do 3tej.

Stravu je potrebné vyvážiť, návodov sú milióny. Je dobré sledovať hodnoty ako kalorické, ale aj výživu. Dobré sú stránky ako evyziva.sk (tam sú aj články) alebo www.kaloricketabulky.cz (tabuľkový systém).

Andreakovacova

ahojte,som úplne normálna žena,ktorá sa celý život trápila diétami a jojo efektami po nich,,chcela by som vám priblížit spôsob akým sa to poodarilo konecne mne..asi pred rokom mi známa odporučila jednu skupinu na facebooku,ktora sa venuje poradenstvu v oblasti zdravej výživy a chudnutia.Zo zaciatku som bola veľmi skeptická a produkty sa mi zdali drahé,ale na naliehanie mojej známej(ktorá v tom čase schudla 8 kil),som si povedala,že už som skúsila všetko,tak prečo nie aj toto.Na môj obrovský údiv som začala krásne chudnúť,cítila som sa skvelo a dokonca sa mi zlepšila pleť.No ostávala som veľmi opatrná a čakala čo prinesú daľšie týždne a mesiace.Výsledok?Základný program som ukončila pred dvoma mesiacmi,teraz už len udržiavam hmotnosť,znížil sa mi krvný tlak a vyzerám o desať rokov mladšie:)))

Cítim povinnosť sa týmto skvelým ľudom odvdačiť a takisto pomôcť tým,ktorý blúdia v nekonečnom kruhu diéta-jojo efekt
Ich skupina má názov chudnutie zdravo a efektívne na facebooku
Viem,že veľa z vás si bude myslieť,že robím reklamu,ale ja som na to hrdá,lebo takéto niečo si reklamu zaslúži

Katka333

Skús si nahradiť sladké nejakou inou potravinou a pôjde to samo :) v stave keď som potrebovala masakerne schudnúť som stavila na ketofit.sk ale je to indivindi :)

Gima

Superportraviny na chudnutie: Tieto určite vyskúšajte!
Superportraviny na chudnutie: Tieto určite vyskúšajte!

galérie
Súvisiace články

Vaše skúsenosti: Diéty, čo neklamú a naozaj zaberú
Chudnutie podľa znamení: Čo na vás najlepšie zaberá?
Štartujeme diétu: 3x ako na to, aby chudnutie fungovalo
Tekutá strava pomôže: Urobte si 1-dňový detox
Khloe Kardashian – zhodila 15 kíl a všade sa chváli

Viac pohybu a úprava jedálnička sú základom, ak chcete schudnúť. Aby ste si vedeli jednoduchšie vybrať potraviny, ktoré sú pri chudnutí najvhodnejšie ku konzumácii, nechajte sa inšpirovať našou ponukou.

Šošovica
Šošovica patrí medzi najvhodnejšie potraviny patriace k zdravému chudnutiu. Považuje sa za nízkotučnú a nízkokalorickú strukovinu, ktorá sa vrelo odporúča pri odtučňovacích kúrach. Šošovica nemá vysoký glykemický index, takže po jej konzumácii môžete ďalej pracovať alebo sa zabávať bez toho, aby ste po obede cítili únavu. Keďže špeciálne šošovica (aj cícer) majú index sýtosti takmer na najvyššej možnej miere, ich konzumácia zanecháva pocit príjemnej a hlavne úplnej sýtosti minimálne 2 hodiny. Vďaka lecitínu šošovica prispieva k zlepšovaniu kondície, čo je na udržanie štíhlej línie nevyhnutné. Jej výhodou pri chudnutí je aj skutočnosť, že obsahuje nestráviteľný škrob, ktorý prispieva k negatívnej kalorickej bilancii jedla. Keď zjete jedlo na šošovicovom základe, nemali by ste pribrať.

Mandle
Väčšina z nás konzumuje mandle ako príležitostnú pochúťku pri telke, ale vedeli ste, že pomáhajú aj pri chudnutí? Hoci sú kalorické, viaceré vedecké štúdie potvrdili, že v bežnom množstve nespôsobujú prírastok na hmotnosti. Práve naopak, kvôli vysokému obsahu zdravých tukov v boji s nadváhou pomáhajú. Dokážu človeka výborne zasýtiť, dodávajú telu potrebné živiny a znižujú hladinu cholesterolu v krvi. Dokonca dokážu znížiť glykemický index predchádzajúcej potraviny. Vláknina, ktorú mandle obsahujú, sa vie postarať o zdravé trávenie, pomalé stúpanie hladiny inzulínu v krvi, a tým aj znížené ukladanie tukov v bunkách.

Chilli papričky
Za absolútnych lídrov medzi prírodnými spaľovačmi tukov sú považované nie každým obľubované štipľavé chilli papričky. Vďaka svojmu zloženiu vedia tuky odbúrať až o 25 % účinnejšie! Vďaka látke nazvanej kapsaicín majú vysokú schopnosť spaľovať prebytočný tuk, ktorý premieňajú na energiu. Kapsaicín dokáže aj odbúravať uložené tukové zásoby a znižovať príjem kalórií do tela. Výskumy potvrdili, že jedinci, ktorí pravidelne konzumujú kapsaicín, sú v priemere o 8 % chudší ako ostatní, pretože látky v chilli spôsobujú oxidáciu tukových tkanív, a tak výrazne urýchlia trávenie a zrýchlia metabolizmus.

5 potravín, ktoré vás zbavia pocitu hladu

Tekvica a baklažán
Tekvica, ktorá obsahuje minimum sodíka a soli, je výborným pomocníkom na schudnutie. Obsahuje veľké množstvo tekutín a bráni zadržiavaniu vody v organizme. Uľahčuje vylučovanie škodlivín a tukov, a tým zmierňuje celulitídu. Jej výživné hodnoty sú zanedbateľné, len 15 kcal/100 g. Tekvica poskytuje pocit priemerného nasýtenia s nulovými glykemickými hodnotami a je ľahko stráviteľná. Neobsahuje žiadny cukor, takže nezvyšuje jeho množstvo v krvi, čím tiež zabraňuje ukladaniu kalórií. Spolu s baklažánom sa radia k „spaľovacím" potravinám, pretože nemajú skoro žiadnu energetickú hodnotu a svojím zložením zvyšujú účinky diéty.

Ananás
Aby sme nezabudli aj na ovocie, fantastickým pomocníkom pri chudnutí je ananás. Patrí medzi najväčších spaľovačov tukov spomedzi ovocia. Obsahuje vzácne enzýmy, ktoré dokázateľne zabraňujú ukladaniu tuku tele. Okrem toho je zdrojom 16 minerálov, stopových prvkov a vitamínov A, B, C a E. Ananás zvyknú „naordinovať" ku konzumácii všetci renomovaní fittness tréneri. Najväčšou „bombou", ktorú obsahuje, je enzým bromelín. Ten okrem iného zlepšuje trávenie, urýchľuje spaľovanie tukov a detoxikuje organizmus.

Želáme teda dobrú a zároveň chudnúcu chuť!

Gima

Stredomorská (krétska) diéta

Krétska diéta je plná olív, chleba a vína. Vedci sú presvedčení, že tento spôsob stravovania je cestou k dlhovekosti.

V porovnaní s ostatnými národmi vraj majú Kréťania najnižšie percento smrtí v dôsledku srdcovocievnych chorôb a niekto-
rých foriem rakoviny. Navyše, je plná dobrého jedla, jednoduchá, ale noblesná.

Krétska diéta v praxi:

Základom diéty je olivový olej, ktorý nahrádza ostatné tuky v potrave a tvorí jednu tretinu všetkých kalórií, ktoré človek prijme. Podáva sa v surovom stave. Dôležitá je aj jeho kvalita, panenský alebo extra panenský olivový olej je bohatý na nenasýtené tuky, ktoré sú výborným prírodným antioxidantom, teda prostriedkom boja proti rakovine.
Krétska diéta je tiež veľmi bohatá na chlieb, obsahuje až trikrát viac chleba ako prijímame my. Ide však iba o celozrnný chlieb. Do stravy pridávajte čo najviac zdrojov z rastlín: ovocie, zeleninu, chlieb, strukoviny, orechy a semiačka. Denne by ste mali zjesť 7 – 10 porcií zeleniny.
Hydina a ryby tvoria len malú časť menu. Červené mäso by ste do stravy mali zahrnúť len jedenkrát do týždňa.
Sladké nie je povolené, nahrádzajte ho však ovocím.
Zamerajte sa na síce malé porcie, ale kvalitného jedla. Odporučená kalorická dávka je 1 800 – 2 000 kalórií, z čoho 20 - 25 % prijímajte ráno, 45 - 50 % na obed a okolo 30 % večer.
Červené víno je dovolené pri hlavnom jedle, denná dávka by však nemala byť vyššia ako jeden až dva poháre pre muža alebo jeden pohár pre ženu. Pite veľa vody, bylinkových čajov alebo riedených ovocných džúsov.
Limitujte tiež syry, jogurty a týždenne by ste mali zjesť maximálne 4 vajcia.

blueberryNN

"Len neviem sa zbavit sladkosti." - tu je tvoj problem, mozes mi 100% verit, ze len co zmiernis spotrebu sladkeho, pojde to dole automaticky aj keby si nechcela. A nic ine nepotrebujes, aby si vysledky videla. Pises o tom cviceni, to ta len podpori, takze urcite sa hyb, super. A za ziadnych okolnosti sa nepustaj do nejakych pripravkov alebo tabletiek ako piperine, chran si peniazky radsej na kvalitnu stravu :).

Simona123x

Ja na chudnutie používam semiačka Chia. Tu www.krez.sk predávajú veľmi kvalitné. Ak chceš tak tu www.krez.sk si môžeš naštudovať viac o negatívach a pozitívach semiačka Chia.

munz

len žiadny piperne, sú to zbytočne vyhodené peniaze, ako píše peter0000, je to super zárobok pre firmy, aj sem chodia predajcovia pchat ho do každej témy o chudnutí