Ako schudnut poradte

KMradca

Urcite posledna rada v ramci prodietixu nie je odveci, co viem, je to jedna z najuspesnejsich diet, osobne skusenost nemam, no za pokus to stoji, na nete ludia tiez pisu, ze je to ok :)

KralSim

Skus pozriet nizkosacharidove diety, s postavou problem nema, ale kamaratka teraz urobila velku zmenu, myslim, ze sa to vola prodietix, ale nie som si ista.

EMA737

delenu stravu nedoporucujem ak nie si zvyknuta sportovat ja som pri delenej strave pribrala po kile na tyzden a skoro ma z toho drblo lebo som to držala presne ako bolo treba...jediné stravovanie kedy fakt schudnes a pomerne rychlo je ketofiťácka ketónová diéta tam je to veľmi v pohode

gastanko2016

mne sa najviac osvedčila delená strava. Schudla som s ňou cca 15 až 17 kíl za tri až štyri mesiace. A keď som prešla na normálnu stravu tak sa mi vrátili asi 2 kilá. Sladké som si dala, keď som mala chuť. Jasné, že nie celú čokoládu, ale malú tyčinku. Inak tá delená mi aj vyhovuje, lebo sa pri nej cítim dobre a nemám ani pálenie záhy ako keď kombinujem klasickú stravu. Takže teraz sa stravujem tak na polovicu delenou stravou, že mäso si dávam so zeleninou, ale chlieb si dám aj so syrom a šunkou.

Gima

Čajík, čo sploští bruško na počkanie!

Zázvor je známy predovšetkým ako pomocník pri trávení a na liečbu zápalov. Je však aj prospešný doplnok pri chudnutí, zameraný hlavne na zníženie brušného tuku. Tuk sa ukladá v oblasti brucha z rôznych dôvodov, vrátane prejedania sa, redukcie hormónov vekom, nedostatku pohybu a kvôli stresu.

Konzumácia zázvoru vám vyrieši každý z týchto problémov. Zázvor môže znížiť chuť do jedla svojimi regulačnými účinkami na hladinu krvného cukru a cholesterolu. Niekoľko plátkov čerstvého zázvoru v horúcej vode pred jedlom podporuje trávenie.

Redukcia kortizolu
Hormón kortizol hrá zásadnú úlohu pri nadmernom brušnom tuku a priberaní na váhe, pokiaľ žije človek pod chronickým stresom. Kortizol ako steroidný hormón je nevyhnutný pre energetickú reguláciu a mobilizáciu. Maximálne hladiny kortizolu máme vždy ráno a zmenšujú sa počas dňa.

Pri chronickom strese nastane zvyšovanie jeho tvorby a tuk sa presťahuje do viscerálnej oblasti brucha, kde dostáva aj zvýšený prívod krvi. A bruško je na svete! Zázvor patrí do skupiny bylín a korenia, ktoré sú považované za stimulanty, ktoré majú podobný účinok ako kofeín. Spotreba až 4 g alebo 2 lyžičky zázvoru denne zvyšujú metabolizmus a trávenie počas dňa. Pridajte k tomu trochu pohybu a spálite kalórie rovno z bruška.

Zázvorový čaj
Pite aspoň dve šálky zázvorového čaju každý deň a podporíte metabolizmus, stimulujete tým trávenie, znižuje tvorbu kortizolu a zvyšujete jeho energetickú účinnosť. Zázvorový čaj, spolu s ďalšími zmenami životného štýlu, ako je zvýšenie fyzického výkonu, vám pomôže mať plochejšie bruško.

Zázvor je vazodilatačný koreň, čo znamená, že zvyšuje priemer malých ciev a zlepšuje krvný obeh. Zvýšený prietok krvi a cirkulácie zvyčajne vedie k miernemu zvýšeniu telesnej teploty, tzv. termogénnemu účinku, ktorý podporuje metabolizmus a spáli aj viac kalórií.

Zázvor tiež podporuje tvorbu žlče a môže stimulovať tvorbu žalúdočných štiav. Má tiež protizápalové účinky. Zvyšuje metabolizmus až o 20 percent. Samozrejme, že každé zvýšenie metabolizmu vám pomôže schudnúť, vrátane odstránenia tuku, ale aeróbne cvičenie a zdravá strava sú stále najlepší spôsob, ako spaľovať tuk.

Jaja15

70% pri chudnutí robí strava, zvyšných 30% cvičenie....takže stravu upraviť musíš....najlepšie urobíš ak budeš používať zdravý sedliacky rozum, žiadne "zázračné diéty". Jesť 5x denne, vypiť aspom 2l vody(najlepšie čistej). Ak cvičíš, je to super, ale stále platí, že príjem nesmie byť väčší ako výdaj....sladkosti len výnimočne, račej si miesto toho daj ovocie. Zníž množstvo chleba a príloh(cestovina, ryža, zemiaky) a doplň tanier zeleninou - tá nemá skoro žiadne kalórie. Nevynechávaj žiadne jedlo, chytí ťa"vlčí hlad" a zješ čo uvidíš...Diéty ktoré sú založené na vynechaní určitej zložky jedla sú hlúposť, lebo ako náhle skončíš diétu a začneš sa stravovať normálne - príde jojo efekt. Strava racionálna - zdravá, žiadne vyprážané, klobásky, paštéky...Riaď sa tým že aspom 40% na tanieri má byť zeleniny, kus chudého mäsa a polovica prílohy. Ak raňajkuješ chlieb - nie 3 ks ale 1 krajec (najlepšie čierny)a doplň zeleninu. Ak niečomu neodoláš(napr.čokoláde) - žiadne výčitky, aj zajtra je deň....to ale neznamená že zješ celú čokoládu, len kúsok...

Mireya

Ja súhlasím, tiež sledujem evyziva.sk kvôli hodnotám vitamínov a minerálov. Hlavne horčík, zinok a železo sa pri diétach zanedbávajú.

Santana17

Ideálna diéta je vyvážená strava a pravidelný pohyb. Možno to nemá taký prudký efekt, ale je to dlhodobo jednoznačne najzdravšia a najúčinnejšia metóda.

Pri všetkých typoch "pseudodiét" je veľmi vysoká pravdepodobnosť bumerang efektu.

Najdôležitejšie je adaptovať komplet životný štýl.

gabona1

Ahoj, aj ja sa touto témou teraz dosť zaoberám. Momentálne držím cambridge diétu a po troch týždňoch mám 7 kíl dole. Som šťastná, že konečne niečo, čo fakt zabralo. Ale je to dosť náročné dodržiavať. Prvý týždeň bol najťažší, bola som aj hladná. Žalúdok si zvykol a teraz je to ok. Som odhodlaná pokračovať ešte aspoň mesiac. Vyskúšaj:-)