Cysta v obličke

RNG

Nuz ber napr pancreatine v enterickom obale, povedzme 8 gramov ekvivalent denne, ked mas extra zamorenie tela niecim. Ono by bolo dobre vediet cim, aby si na to mohol brqat nie zmes enzymov ale ten spravcny, ktory ti chyba, nuz ale to by si musel vediet rozbor toho, co sa ti v cystach hromadi. Pochybujem, ze najdes lekara, alebo laboratorium, co by ti to urcilo. Takze triafaj aspon naslepo. Ja osobne beriem napr pancreatin High potency 4x-500 mg(tj kazda kapsula obsahuje ekvivalent 2000 mg pancreatinu), od firmy NOW, ale ten nema entericke pokrytie, takze sa znici cast z neho v zaludku na travenie a kyselinami.
Entericky pokryty je napr vyrobok firmy Country Life, kde v 4 tabletach mas ekvivalent 5600 mg pancreatinu
Inaksie zdroje roznych nezivocisnych enzymov su sice drahsie, ale obsahuju aj take enzymi, co nenajdes v pancreatine. Dobry vyrobok je napr Digest Platinum firmy NOW. Tiez nie je enztericky pokryty, ale rastlinne a fungalne enzymi sa nenicia kyselinami a ked ich zoberies na prazdny zaludok, znacna cast z nich sa dostane do krvneho obehu a cisti telo.
Takze odoporucam striedat minimalne tieto dva.
Na tvorenie enzymovc v nasom vlastnom tele je potrebny jod, a toho mame zalostne malo a este aj to malo nam rabuju chlor, fluor a beram, ktorycy je v nasom proestredi, vo vode, v jedle a vzduchu coraz viac.
Preto v sulade s vyskumnikmi na jod,,mnohi lekari odporucaju si jad doplnovat a to nie v starych odporucenych dennych davkach z roku 1048, ale v mnohonasobne vacsich davkach. Viac o jode, vyskume okolo neho atd najdes v mojich inych prospevkoch, zadaj do google.sk moj nicok a slovo jod.

RNG

Tu je geneticky dovod na cysty vysvetleny ovela podrobnejsie.
en.wikipedia.org
To vsak neznamena, ze to nie je porucha tvorenia niektorych enzymov z genetickeho dovodu a preto sa tie smeticka v tele vytvaraju. Takze to ze je to komplikovane vysvetlovane z genetickej stranky neznamena, ze to nie je telesne smetisko a tie sa daju prislusnymi enzymami odstranit, ked lekari prestanu spekulovat o genetike, na co zatial nemaju ziadne nastroje na napravu, ale silnych enzymov je na doplnkovomm trhu hromada.
Staci len zistit, ake latky sa v tych roznych smetiskach nachadzaju a podla toho odporucit doplnkove enzymy, ktore ich odstrania.
Ja mam osobnu skusenost v rodine napr s "velmi vzacnou Wegenerovou granulomatozou", kde prakticky kazdy pacient na nu po case zomrie a ja som navrhol sestranicinmu synovi na to brat silne enzymy. Aj velke davky pancreatinu, aj velke davky inych rastlinnych a fungalnych enzymov) a zakazdym takto z toho este vysiel. Pritom este stale neviem, ake latky sa tam zhromazduju.
A tiez su to akesy granuly, podobne cystam, ale vystupujuce na povrch tela, tiez je to nejaka komplexna geneticka chyba, menuju na ne rozne chromozomy a podobne, ale jedna sa tak ci tak o nejake spiny/smeti pre telo, ktorych sa takto chce zbavit.

Lekari vseobecnew este o stovkach roznych enzymov(vlastne tisicoch)velmi malo vedia a kedze len zopar je ich vyrabanych ako lieciva, tak ich odporucaju velmi zriedkavo.
Wobenzyme je napr vyse 40 rokov stary a az v poslednych snad 10 rokov ho zacinaju odporucat na rozne cistenia tela, teda poriadne neskoro, popritom je to velmi slaba enzymaticka zmes, kde musis na ucinok brat aj vyse 30 tabliet denne, a ma dost malo zloziek, tj nevie mnohe zamorenia vobec adresovat.

Aby som to vysvetlil na priklade, ked napr niekomu z genetickej a inej poruchy napr narastie jedna noha o 5 cm kratsia ako druha a kriva a po case mu to znici aj chrbticu, nemusia lekarim spekulovat na operacii, genetike a podobne, staci mu vlozka do topanok na "doplnenie" dlzky nohy.

arman

Kludne sa vyjadri, k pricine vznikov cyst. Tu na toto forum prispieva tolko tupcov, a denne su tu desiatky dementnych prispevkov, takze komunita je na to zvyknuta. Nemas co riskovat.

Ja si zas nemyslim, ze cysty su geneticky podmienene. Telo ich proste vytvori, ked do nich potrebuje nieco upratat, popripade si ich vytvoria paraziti.
Nieje na tom nic geneticke. Dedia sa aj rodinne zvyky, a paraziti, takze necudo, ze to iste moze dostat viac ludi v rodine.

llek

Polycysticke oblicky - to je geneticky podmienene ochorenie, pricinou ochorenia je mutacia urciteho genu co vedie k tvorbe mnohopocetnych cyst v oboch oblickach. U vacsej casti pacientov sa zisti vyskyt ochorenia aj u inych prislusnikov rodiny, u casti pacientov sa nezisti toto ochorenie u inych prislusnikov rodiny, ale aj tak je to geneticky podmienene. Ojedinele cysty v oblickach, to je nieco celkom ine, u vacsiny pacientov ide o nahodny a nevyznamny nalez, u niektorych ludi ide o pomerne velke cysty, ktore sa odstranuju. K teoriam o pricinach vzniku cyst sa vyjadrovat nebudem. Na tomto fore sa nazory lekarov prilis neakceptuju, preto si svoj nazor necham pre seba.

RNG

Lekari maju hromady nazvov pre ten isty problem, ktory sa inac prejavuje. Ale cysta je cysta, je to nefunkcne tkanivo a smetny kos,jej obsah je rozny odpad, a to vsetko sa da odburat enzymami, nech je jeho pricina akakolvek..
Okrem nedostastku urcitych enzymov(to je casto geneticke a vysoko individualne ale da sa to doplnit)to moze bt aj mikrobialneho povodu, preto treba skodlive mikroby v tele potlacit a dobre=probiotika podporit a nevyckavat.
Vyckavanie v pripade polycystitidy obliciek vedie len k ich zlyhaniu.

evellina

Gabca...ahooj,prosim ta hod sem link kde si mozme objednat ten bery nectar aloe gel...ja mam tiez cysty na oblickach...:(

myslim ze tie cysty mam zo znizenej funkcie stitnej zlazy,pretoze asi rok do zadu mam problemy so SZ a ako mi zistili znizenu funkciu tak mi hned zistili aj cysty na oblickach a viem na 100 % ,ze par rokov do zadu som ziadne cysty na oblickach nemala,lebo ja som uz mala dva krat oblickove kamene a mam pravidelne preventivne kontrolovane oblicky a nikdy tam tie cysty neboli az teraz ked mam problemy so SZ...tak skusila by som aj ja pit ten nectar,mozno pomoze...dik

Gabča

Mala som žlčové kamene a cysty na ľadvine 14 mm. Na žlčové kamene som pila Berry nectar - aloe gel s kanadskou brusnicou. Po troch mesiacoch sa žlčové kamene rozpustili a cysty na ľadvine sa zmenšili zo 14 mm na 10 mm.Keby som ho pila ďalej, tak by sa aj cysty stratili.
Google: aloevera.tym.sk

gwaldnerova@gmail.com

vesa

Ahoj...mne teraz zistili žem mam na pravej obličke cystu vo velkosti 5cm a bojim sa že čo mi stým budu robiť pretože ja mam aj bolesti a ked cez den trochu viac pobeham a nieco porobim tak mam teploty 38 ....