Cysta v obličke

Fanka

evellina,cysty o priemere 1cm mi zistili ešte len nedávno - odkedy ich mám neviem. Kontrola o 2 roky-ultrazvuk.Mudr. mi povedal,že nič sa nedeje,že každý máme v tele nejaké cysty . Rybí olej má dobrú chuť /aspoň pre mňa / zápach po rybách je vraj zbavený aspoň tak píšu.
Ťažko ti môžem radiť-ale keď sa rozhodneš znižovať tak pomaly lebo,čo som čítala , vtedy si išla na to prirýchlo,mala si pribrzdiť keď si cítila únavu -to bol znak poddávkovania a mohli sa na š.ž. urobiť uzly a to by bol horší prípad - naopak ak sa budeš potiť a nebudeš môcť spať budeš vedieť,že máš ubrať z hormonu. Ja som zistila na sebe,že potrebujem k ryb,oleju aj selen,ak ho práve nemám som viac unavená. Ak by si začala s uberaním, tak ak máš možnosť dať si urobiť /hoc ako samoplatca,ale to urobí aj obvodná Mudr./odber,aby si niečo neprešvihla,lebo š.ž- je prevít ak máš autuimunitné ako ja môže sa stať,žemôže prejsť do hyper. a to je horšie než máš teraz. Ináč sa veľmi nestresuj,š.ž. to nemá rada a samo ani obličky- vyhýbaj sa potravinám ktoré brzdia vstrebávaniu jodu, napr. karfiol,soja,kapusta v surovom stave,repkový a slnečnicový olej a zaraď si do jedálnička ovsenú kašu a ďalšie,ktoré ma teraz nenapadá,ale hej ešte olivový olej a citrony. N o tak som ti veľmi nepomohla, ale chápem ťa,veď nás je ach jo. Držím palečky a neboj bude líp.

evellina

Fanka...takze ty mas tiez znizenu funkciu SZ a o rybom oleji s org.jodom som tiez pocula.Ako chuti???...necitit tam ryby???...
Co ti vravia lekari na tvoje cysty ktore mas v peceni???..tiez ta len sleduju???...
Ja neviem co mam robit,bojim sa znizovat zase l-thyroxin,musim si to vsetko nechat prejst hlavou a ked zacnem znizovat,tak to zacnem tak ako si pisala,uplne pomaly,trebars aj cely rok ak bude treba,ale neviem sa rozhodnut co mam robit...:(

Fanka

Ahoj evellina,
mám zníženú činnosť š.ž.Zle si prečítala mám drobné cysty v pečeni.Ako som tu už niekde písala,že ten eutyrox nie je bohvie čo a rada by som sa ho zbavila,len zrejme po tolkých rokov to bude ťažké. Očakávala som od teba lepšiu správu ,myslela som,že cysty sa budú aspoň zmenšovať.Ja tu napíšem moju skúsenosť :čítala som tu na porade o ryb. oleji s org.jodom. Povedala som si,že to s ním skúsim,nakolko mám autoimunitné ochorenie a na toto ochorenie je práve vhodné ho brať.Po vybratí jeden a pol fľaštičky /mimochodom jedna fľaška vydrží cca 1,5 mesiaca /som išla na plánovanú kontrolu.Plánovaný odber nebol,ale ja som lekára prinútila ho urobiť,nakolko mám na to nárok,lebo inak odchádzam k niekomu inému. Urobil mi ho ešte v ten deň. Po týždni som bola po výsledky a boli na jedničku a to som mu nepovedala,že som na dva krát znížíla synt. hormon.napriek dobrým výsledok mi ponechal 75,hoc ja beriem,len polovičku.čo samozrejme on nevie.Tak zrejme u teba bude potrebné dávku znižovať velmi pomaly - niekomu to trvá aj rok a u niekoho je úspech keď docieli že užíva čo namenšiu dávku synt.hormonu. O 4.mesiace mám kontrolu dám vedieť./ ináč bez selenu pri vysadzovaní bola únava , s ním bola pohoda a dokonca váha sa pohla dole. Všetko dobré !

raymond1

evellina nechcem ti radiť ale ak máš možnosť skontaktuj sa s panom jankom z Trnovca nad Váhom pripadne sa ozvy na můj mail a dám ti kontakt.

RNG

Rozni lekari, co sa s tymto zaoberali sistili, ze telo lepsie operuje celkove, s hladinami niektorych zivin vyssimi, nez udavali zastarale tabulky odporucenych dennych davok z roku 1948, ktorych sa klasicka medicina tak krcovite drzi a nechce uznat vyskumy lekarov a ich dnes beznu prax s inymi odporucenymi dennymi davkami. Tyka sa to najma selenu, zinku, jodu, vitaminov C E a D-3, ktore tito lekari odporucuju doplnat kazdemu.
Nie je to nic nove, mnohe z vyskumov su aj vyse 50 rokov stare a medzi alternativnimi lekarmi uz davno akceptovane, takze je o tom zbytocne aj diskutovat.

cysta

cysty su vlastne take vaky s odpadovymi latkami. nase telo si tak riesi situaciu, ked nedokaze odpad likvidovat tym, ze ho vyluci von.

evellina

Fanka....ahoj,tak pozriem aj tu bylinkovu kuru,ved co vyskusat mozem vsetko.Olej pijem presne 8 mesiacov,skusala som vysadzat hormon,ale vysledky som mala zle,presne o kolko som zhnizila,o tolko mi lekar zase kazal zvysit a on vobec nevedel ze pijem olej a ze znizujem hormon.Takze po zlych vysledkoch som si povedala,ze neriskujem a budem brat hormon aby sa mi nenarobili dalsie cysty,lebo ja mam pocit,ze ja som mala uz dlhsiu dobu problemy so SZ ale ja som nesla k lekarovi,az asi po dvoch rokoch,ked to uz bolo neunosne.Takze je to aj moja chyba,ja som citila ze cosi nie je so mnou v poriadku,ale az po dvoch rokoch som sa vybrala na vysetrenie a hned som upovedomila lekara,ze chcem vediet ci mam SZ v poriadku a vysledky prisli zle.Cize ja si myslim,ze prave preto ze mi SZ nevytv arala hormon ,tak sa mi narobili cysty na oblickach.Preto sa teraz bojim vysadit hormon,hoci je synteticky a preto sa bojim ostat len na oleji.Takze pijem aj hormon a pijem aj olej,aby som aspon cosi dodala telu,myslim tym jod,len neviem ci je to spravne.V podstate zbytocne vyhodene peniaze to uplne neboli,lebo ako som uz pisala,to bolo jedine co mi pomohlo na padanie vlasov...:(
Ty si pisala,ze mas cysty na ladvinach,tak teraz som si uz uplne ista,ze my co mame problemy so SZ mame cysty.Pretoze uz viac zien co maju problemy so SZ mi osobne vravelo,ze maju cysty na oblickach a pod.
Ty mas tiez znizenu funkciu SZ???...
Vsetko dobre ti prajem,ozvi sa

evellina

RNG...este som zabudla napisat,ze ak by k tomu doslo, ze musim ist na operaciu-laparaskopicky,tak ja som tak pochopila lekara,ze tie cysty mi budu prepichovat a vysaju ten material,tak to by hadam slo zistit co sa tam nachadza.....ale dufam,ze nijaka operacia nebude nutna...:(

evellina

RNG...dakujem,chcem sa este opytat ci mozem uzivat olej fortuna vitae ked beriem aj l-thyroxin,len koli tomu aby som doplnala jod,mam este dve flasticky,ale l-thyroxin sa bojim vysadit,konecne po viac ako roku mam dobre vysledky SZ beriem 75 mg ale brala som aj olej a vysledky boli teraz dobre.Kupila som si aj selen v tbl a pokial kupim dobre enzymi tak som si kupila aspon koenzym Q10 a mam aj zinok,teraz to este len zacinam vsetko uzivat....skus napisat tvoj nazor ci mozem brat k L.thyroxinu olej fortuna vitae,podotykam ze z toho oleja mi prestali padat vlasy,takze beriem ho hlavne koli tomu...dik