Na co maju diabetici narok?

dada

boli aj zachranári, odvtedy sa liečim na hypertenziu 2. st., beriem lieky na zníženie tepu, to všetko videl, a predsa...?

radana

Dada,z vlastnej skusenosti viem,ze cim viac potvrdeni z lekarskych vysetreni budes mat,tym lepsie.Myslim to tak,ze zober so sebou aj starsie poprefocovane ci uz spravy z nemocnice,alebo potvrdenia od lekarov,ku ktorym chodis.

adriana

Dada,mam pred sebou moje rozhodnutie zo sociálnej poisľovňe,a ja mam pokles schopnosti vykonávať zárobkovu činnosť o 50% v porovnaní so zdravou fyzickou osobou.Neviem ti veľa poradiť,ale mala som nález z očného,tam chodím 2x ročne a mám niaku slepú škvrnu?Keď som si to vybavovala,mala som zvýšený cholesterol,nestabilné glykémie,a 5x denne som si pichala inzulín.Zober len zo sebou,nálezy aké máš,porozprávaj sa s tým posudkovým,povedz mu o tých odpadnutiach,nemáš lekárske správy o tom?nevolali záchranku? a ten tlak,musíš mať na to niake správy tiež,to s diabetom je nebezpečná kombinácia.Tam pracujú tiež len ľudia,tak len v klude sa porozprávate,a on to posunie,uvidíš,držím palce!

dada

adka, prosim ta porad mi , ja idem zajtra pred posudkového po odvolaní, mám vysoké glykémie, mám aj problémy s tlakom, párkrát som v robote už skolabovala, dali mi 40 %, neviem, ako mám argumentovať, som z toho zúfalá, nevieš čo zavážilo u teba,porad mi prosím ak vieš

peterh

Zdravím Vás zo Spiša.
Som otec dcéry (13 rokov a 6 rokov DM1). V Spišskej Novej Vsi máme občianske združenie, ktoré má za cieľ pomáhať predovšetkým detským diabetikom. Takmer všetko o nás je na sk.diabetacek.cz, kde som sa pred časom venoval aj otázke nárokov diabetikov i v súvislosti s nárokmi pre ŤZP. Možno to niekoho zaujme, možno niekomu pomôže, budem rád, ak našu stránku navštívite!

adriana

Zrejme,tu nemá nikto skúsenosť.Iste to záleží na tom,čo za prácu robíš.Viem,že pri čiastočnom môžeš pracovať bez obmedzenia,neviem ako pri plnom,ale to len pri diabete stejne neschvália.Nemal by to byť dôvod prepustenia,snáď iba preradenia.Ak,máš problém skús sa obrátiť na odbory.Vôbec je problém sa zamestnať,ak si ZTP,alebo invalid.Ja si práve hladám prácu,a vždy to stroskotá na tom,nie som pesimista,ale niekedy sa cítim,ako by som mala mor.Musím to dať do životopisu,ale už také formulky vymýšlam ako:Som občan ZTP,nemám fyzické postihnutie,trpím poruchou látkovej výmeny.Niekedy to nedám,potom na konci úspešneho pohovoru,to spomeniem a je koniec.

marrtines

Môžu prepustiť diabetika z práce, ktorú vykonával viac ako 30- rokov so svojou chorobou ak získa čiastočný, alebo celý invalidný dôchodok?

Andel

Adriana, to bola moja otazka do buducnosti, ja som v USA takze moje odpovede ako som dostala pumpu by sa teba zrejme netykali. Inac som s pumpou velmi spokojna, viac info o mne a diabete najdes www.sladkyzivot.blog.com

adriana

Andel!Treba to skúsiť.Ja som si myslela,že pokiaľ vidím a mám obidve nohy,čiže nemám komplikácie tak nemám nárok.Ale skúsila som to,a oni to schvállili.Je to čiastočný invalidný dôchodok,takže môžeš aj pracovať na plný úväzok a plus poberáš aj ten dôchodok.Ak,môžeš napíš mi ako si spokojný s pumpou,mne to stále lieta,a či si niečo doplácal za pumpu,a kolko doplácaš za inzulín do pumpy,ako ti dali tu pumpu,ambulantne alebo si musel ísť do nemocnice?Ďakujem.