Na co maju diabetici narok?

adriana

Radana,Andel to nemyslela zle.Prepáč,že som taká zvedavá cukrovku máš ty,alebo synček?Mám kamarátku,jednu z najlepších,jej syn sa narodil s DMO,teraz bude mať 17 rokov,tak asi trochu chápem,ako sa cítiš a čo prežívaš.Drž sa!

radana

A este nieco Andel-mozno sa ti nepaci,co som ti napisala,ale naozaj si myslim,ze pre diabetikov su omnoho dolezitejsie ine prispevky nez prispevok na mobil.My mame tiez ZTP syna,ktory ma diagnoz viac nez dost a bola by som fakt stastna,keby som mu ten mobil mohla KUPIT.Ale u neho by to bolo zbytocne,pretoze nikdy nebude vediet pouzivat mobil,dokonca,nikdy nebude schopny samostatneho zivota a uz teraz mam hlavu v smutku,co s nim bude,ked sa my raz pominieme.Su rozne prispevky-ako napr.prispevok na dietne stravovanie,osatenie,benzin,na kupu OMV..... a su aj prispevky napr.na svetelny zvoncek,alebo aj telefon...,ale to sa tyka nevidiacich a nepocujucich ZTP ludi.

radana

Andel,mobil pouzivaju ci uz deti s cukrovkou,ale aj s inymi ochoreniami-cisticka fobroza...,ale aj zdrave deti.Myslim si,ze v dnesnej dobe sa da za lacno kupit mobil,takze nevidim dovod na to,aby sa daval prispevok este aj na mobil.Myslim,ze su omnoho dolezitejsie prispevky pre ZTP ludi nez prispevok na mobil.A to bez urazky.

adriana

Katarínka,asi myslí či má nárok na príspevok na mobil diabetik.Nepočula som o tom,a asi nie.To už by sme od systému chceli strašne veľa.

Andel

Radana, mobil ma s cukrovkou spolocneho strasne vela, najma ak ma tvoje dieta cukrovku a potrebujes s nim byt v kontakte 24/7 !!!

katarina53

Chcela by som sa opýtať, či je u nás možné získať príspevok na mobil.
Ak áno, aké podmienky musia byť splnené.

katarina53

starky78, ja som bola v Ľubochni hneď po záchyte, lebo ma diabetologička nevedela nastaviť na inzulín. Keď o cukrkandlici vieš veľa a si dobre nastavený, tak by som išla radšej do Bardejova. Kto tam bol, ten si to chválil, vraj sa tam dá dobre zabaviť, chodíš po procedúrach...