Na co maju diabetici narok?

radana

multi,treba zajst na Urad prace socialnych veci a rodiny a tam si vyziadat tlacivo,ktore das potvrdit lekarom ku ktorym s malym chodite,to odnesies naspat a oni maleho prehodnotia-ci mu daju preukaz ZTP,dalej kompenzaciu na dietne stravovanie....

multi

Mám vnúčika vo veku 3rokov s diabetes 1stupňa a chcem sa spýtať aké má výhody a príspevky v rámci štátu ak by bol niekto taký milý a poradil mi ďakujem

radana

Andel,to je v pohode-ved toto je diskusne forum.Na Slovensku davaju akurat zlavu na pevnu linku,ale to viem,ze musi byt ZTP dospely clovek,na ktoreho je telefon pisany,avsak neviem ci vies,ze ak mas dieta ZTP nemusis platit koncesionarske poplatky.Ak mas zaujem mrkni na stranku www.radost.sk je to stranka pre rodicov postihnutych deti,kde si navzajom v diskusnom fore radia... :)

Andel

radana, nemyslela som to zle, viem z v Cechach niektore rodiny maju zlavu za servisny poplatok u mobilnych operatorov, ked maju diabeticke dieta, koli tomu som to napisala, nie je to pre ziadneho rodica jednoduche ak ma akokolvek chore dieta. Diabeticke dieta, vsak moze zit plnohodnotny zivot. Ako pisala Adriadna, nebudem pisat, ze mi je Tvojho syna, alebo teba luto, pretoze to ludia s chorobou ani nechcu, ale prajem ti, aby ste spolu stravili co najviac nadhernych dni. (inac viem si predstavit ten strach ked nevies co bude dalej, mam ment. postihnuteho bratranca, takze trochu viem o com pises) Kazdopadne, klobuk dole, si statocna a silna zena!

adriana

Už som dlho na materskej,IQ išlo strašne dolu.,,filozofické,, napísať s y.no super.tak idem spať.dobrú noc .

radana

Adriana diky,maly ma zenie do predu,byvame vacsinou optimisticky naladeni,pretoze sme si uz za tych 14 rokov,odkedy sa nam narodil zistili co su v zivote naozajstne priority. :)

adriana

Neviem nájsť vhodné slová.Neznášam keď ma niekto ľutuje,tak to nerobím ani ja,a ani fylozofické úvahy mi nerobia dobre.Prajem ti len,aby si všetko zvládala,mala veľa síl,držala sa.A úsmev má čarovnú moc.Všetko dobré!

radana

Proste nie je schopny samostatneho zivota,nevie urobit ani zakladne ukony,ako je napr.obliect sa,najest sa sam,nemoze zostat ani minutku sam...Ale aj tak ho nadovsetko lubime,je to nase slniecko :)