Na co maju diabetici narok?

starky78

AHOJTE CUKRICKOVIA.Pracujem v U.S.STEELE a mam kolegu ktory si picha inzulin 4x denne a ma ZTP,pracuje normalne na smeny t.j. aj nocne takze vsetko sa da len ta BIROKRACIA.A este jeden dotaz LUBOCHNA hovorite ze je zla?Radsej tam neist?A do Bardejova ja mozem ist?Mam cukornicku este len 3 tyzden.

adriana

Hybe,ja som bola tiež v Bardejovských v máji 1992.Teraz to od nového roka dali do inej kategórie,tak by sme mali platiť iba 50 korúna za deň.Už je to prístupnejšie.

adriana

Andel,držím palce.Máš pravdu,je to boj s veternými mlynmi,a asi toto nie je ani prvý ani posledný pokus niečo zmeniť,ale môžeš si povedať,že niečo si preto spravila.A možno sa dočkáme,že to bude čítať zodpovedný človek,ktorý má tu moc to zmeniť.Ináč mi to veľmi pripomína moju snahu,keď som bola tehotná,a dozvedela som sa,že materský príspevok je v jedenej cvýške či máš jedno dieťa,alebo dvojičky,trojičky.Napísala som vtedy Kaníkovi,vypočíatala som mu,že matka dvojčiat berie materskú 3 roky,žena s dvoma deťmi po sebe 5 rokov,a nemá také náklady,a odpoveď síce prišla,ale s tým,že to je príspevok pre matku za starostlivosť o dieťa,ale je jedno,či má jedno alebo viac detí.Takže nič sa neporiešilo,aj teraz to zase bolo v telke,ale nič sa nezmenilo.

hybe

adriana,bol som aj v Lubochni a j v Bardejovskych kupeloch,ale este pred 18 rokmi...odvtedy nič...ale keby som mal ist zase,tak na zaklade skudenosti tiez jednoznacne do Bardejovskych kupeloch...z Lubochne som po dvoch mesiacoch doslova utiekol...musel som tam denne pravidelne jest 6x a ja tolko jedla proste nezvladam...lepsie sa citim pri mensich davkach a jem len podla potreby,ked naozaj musim...napriek tomu vaha ide stale kazdy rok o pol kilo hore,zatial sa este drzim v norme BMI...clovek na inzuline si musi davat obrovsky pozor na to....ak by som sa ale do tych kupelov dostal,tak ktovie kolko by ma to stalo aj ked narok je....na x-ku sa uz asi v dnesnej dobe nechodi...

adriana

Hybe,aj my môžme ísť.Len nie na 4 týždne,ako noví,ale na 3 týždne.Ale asi nie do Lubochne,to som počula,že je to ako nemocnica.Ja chcem ísť do Bardejovských kúpeľov.

starky78

ahojte.Som novacik a diabetes mam asi treti tyzden ale liecim sa.Podla mojej doktorky mame narok aj na kupelnu liecbu spojenu so vznikom cukrovky,ale najneskor do dvoch rokov od jej vzniku.Tam nas naucia ako jest a ako sa o seba postarat,skus sa popytat svojej diabetologicky.VELA ZDARU A HLAVNE NEZABUDNI ZE AJ OCOT JE DOBRY KOLACIK xi-xi

adriana

Dada,len pokoj.Radana má pravdu čím viac lekárskych správ tým lepšie,aj staršie.Asi to záleží od ľuďí,niektorí sú ľudia,niektorí byrokrati.Všetko čo máš,všetky možné správy im dolož k odvolaniu.