Na co maju diabetici narok?

miškovamama

Trochu som sa s tým pohrala, ale nakoniec sa mi podarilo hromadnú pripomienku podporiť.
PS : V predchádzajúcom príspevku som sa splietla, mal byť adresovaný DiabetiIvo. Ospravedlňujem sa. Klimková

DiabetikIvo

To:didi654 a ostatní čo majú záujem vedieť na čo majú diabetici nárok:

Podľa súčasnej kategorizácie zdravotníckych pomôcok majú diabetici nárok na zdravotnícke pomôcky ktoré sú obmedzené tzv. preskripčnými a množstevnými obmedzeniami. Text doteraz platných obmedzení, ktorý sa nezmenený objavuje aj v návrhu novej kategorizácie (ku ktorej môžete podporiť Hromadnú pripomienku viď. predchádzajúce príspevky) si môžete stiahnuť v skrátenej podobe kde sú iba pomôcky pre diabetikov na nasledujúcom odkaze: www.4shared.com

Pre stiahnutie je potrebné použiť heslo: "diabetik" (Pozor bez úvodzoviek :-) ).

DiabetikIvo

To: miškovamama a smilla

Portál právnych predpisov komunikuje zapezpečeným protokolom a preto sa vo vebovskom prehliadači pri pokuse dostať sa na jeho stránku najprv zobrazí varovné okno, že ide o pokus prístupu na zabezpečenú stránku, ktorej bezpečnostný certifikát nie je vo Vašom prehliadači zatiaľ akceptovaný. V tomto varovnom okne je potom voľba či chcete naozaj ísť na túto stránku a prijať certifikát z tohto servra alebo nie. Ak chcete pridať svoj hlas k pripomienkam je samozrejme potrebné zvoliť možnosť že certifikát akceptujete.

Potom Vás to už pustí na stránku Portálu právnych predpisov...

DiabetikIvo

To: miskovamama

Chcete pridať hlas na podporu Hromadných pripomienok ku kategorizáciam pommôcok a inzulínových analógov?

Ako som vo viacerých vláknach písal v prípade problémov je k dispozícii moje ICQ:572033413

Kľudne sa spojte so mnou dnes do cca 16:30, alebo potom v piatok od cca 8:00 do 16:30, alebo napíšte e-mailom na ivans133Xgmail.com (X je potrebné nahradiť tzv.zavináčom :-) )

P.S. RNG je častým prispievateľom na tomto servri, ale tieto pripomienky nie su z jeho dielne, hoci ako každý iný občan Slovenskej Republiky (pokiaľ ním je) mohol aj on urobiť svoj pripomienkový materiál a poslať ho do pripomienkového konania buď ako individuálnu pripomienku (tá by však mala iba charakter "vecného" podnetu a ako som už viacejkrát písal Kategorizačná komisia ho nemusí vôbec prejednávať) alebo ako Hromadnú pripomienku a vtedy musí získať aspoň 500 hlasov na jej podporu, aby sa stala závažnou pripomienkou krorou sa komisia zo zákona musí zaoberať, ináč ak je hlasov menej ako 500 tak je aj z hromadnej pripomienky zasa iba "vecný podnet" :-(

miškovamama

Mňa sa pýtali, či chcem pre syna (13r.) ŤZP alebo so sprievodcom. Nakoľko synátor chodí niekedy do školy autobusom, vybrali sme si bez sprievodcu. Žiadosť sme podali 23.3.2009, vybavená bola 29.6.2009. Aj s tým by trebalo niečo robiť. Je to lajdáckosť a lenivosť úradníkov SR. Predsa takú vec musia vyriešiť za pár hodín a nie mesiacov. Tiež dietny príspevok v sume 500 Sk je ešte z čias opíc. Aj to treba riešiť.
Pre RNG : chcem pridať hlas ale ako si mi to nejde.

DiabetikIvo

Sorry, v predchádzajúcom príspevku som nejako "domršil" odkazy. :-(

Tu sú správne linky:

Hromadná pripomienka kat. liekov:
www.4shared.com