Moji rodičia si myslia že trpim PPP a snažia sa mi urobiť peklo .....

Príspevok v téme: Moji rodičia si myslia že trpim PPP a snažia sa mi urobiť peklo .....
T3442

Takze, kde by som začal ... Mam 17, výška 184, váha 57-58kg ... So svojou váhou som maximálne spokojný aj keď viem že som dosť chudý, ale je to hlavne preto že sa snažím stravovať zdravo, malo tukov a vysadil som sladkosti. Váha sa mi nejak nemení až na to že šla dole o 2kg za posledný polrok (hlavne kvôli tomu že som úplne prestal so sladkosťami). No momentálne sú rodičia v tom že mam anorexiu, že vkuse chudnem, nejem a podobne. Je pravda že si stravu dosť kontrolujem ale proste nechcem žiť ako oni ... Neviem čo robiť, snažia sa ma donútiť jesť viac a niektoré z ich jedál typu pečene mäso (ja si ho vačšinou urobím na pare) a podobne. Zväčša jem bielkoviny (jogurty, rôzne maso na zdravý spôsob) ale niekdy jem aj cereálie, chlieb a ryžu. Na deň zjem zväčša 1500-1700kcal. No momentálne sa mi akurát snažia vyhrážať a podobne a ja naozaj nechcem jesť všetko čo si myslia a ani nechcem pribrať nejako veľa kedže si nemyslím že potrebujem... Viem že možno mam nejaké symptómy PPP, ale určite to nieje až tak zle a nechcem jesť rôzne veci ktoré sú nielen nezdravé ale aj nechutne. Z rodičov som akurát neustále podráždený a už neviem čo robiť ... Neviem čo urobím ak mi začnú zakazovať viac veci a podobne ...

Chcel by som od vás počuť nejaké názory, skúsenosťi ale aj radi, vlastne ani neviem čo chcem ale nevládzem sa hádať s rodičmi o týchto veciach. Ak by jedli rodičia zdravo tak by som to neriešil ale ich stravovacie návyky sú dosť zle.

Ria_94

To sú typický rodičia... V tvojom veku som mala 183cm a 56kg, ale narozdiel od teba, mi nerobilo problém jesť aj nezdravé veci (opečená slaninka, zelenina, 4 krajce chleba) .... Pohoda lahoda... :-) pokiaľ nemáš nejakú chorobu, tak ti lekárka na prehliadke povie max toľko, že máš zrýchlený metabolizmus, čo je pre mladých normálne :-). Čiže sa nemusíš báť ani lekárky :-)

nelllaaaa

Ja mam 16 a mam vahu 46kg a 164cm. Rodicia ma tym neskutocne zozierali aka som chuda a take veci. Teraz to uz vyzera tak ze si zvykli. Jem furt ako prasa a nepriberem ani gram. Okrem mesa zjem vsetko.
Skus cvicit, nadobudnut svaly, mozno to ppmoze :)

LMarika

Mimochodom, prave v tvojom veku byvaju chlapci najchudsi. Chalani sa este v takomto veku vyvijaju a pribrat zvyknu az kdesi po 25-ke. U nas v triede boli vsetci chalani v 17-tich vysoki a koza a kost.

LMarika

Rozmyslas velmi rozumne na svoj vek a urcite nie si psychicky chory. To skor tvoji rodicia nie su celkom O. K., ked nerespektuju tvoje nazory, nevazia si ta a nemaju k tebe uctu iba preto, lebo je tu nieco, na co ty mas iny nazor ako oni, lebo si sam sebou. Spravaju sa k tebe ako k soplavemu decku a vobec by som sa necudovala, keby si sa raz, v buducnosti, rozhodol, ze nebudes uz k nim chodit a oni budu potom nestastni, ze si ani vnucata neuvidia. Lebo ked rodic neprechovava uctu k svojmu dietatu a kade-tade pred sesternicami, bratancami, strykom a tetou svoje vlastne decko len osiera, nadava nan, za sibnute ho vyhlasuje len tak bezdovodne iba preto, lebo robi nieco lepsie ako oni sami a pri pohlade na jeho cinnost sa v nich ozyva svedomie, ze aha, takto by sme mali zit... tak taky rodic sa ineho nedocka, len, ze nebudu chciet vlastne deti nielen, ze v jeho domacnosti byvat, ale k nemu ani vnucata nepustia a TAK MU TREBA! Mohli by byt radi, ze si sa nedal na drogy, na chlast a na cigy, co veru urcite takmer vsetci tvoji rovesnici robia a viem si predstavit, ze nie raz si bol napriklad medzi kamaratmi tercom posmeskov, ze preco nepijes, nefajcis, nedrogujes. Skus travit doma co najmenej casu, najdi si kamaratov s podobnymi zaujmami, takych, ktori chcu zit zdravo. Skus sa ist opytat napriklad na miestnu centralu Cerveneho kriza, ci by si nemohol vstupit medzi dobrovolnikov, medzi mladez SCK. Tam ma kazdy dvere otvorene a urcite tam najdes svojmu veku primeranych, inteligentnych a slusnych ludi zaujimajucich sa o zdravy sposob zivota. Keby som ja bola tvoja matka, bola by som na teba hrda, ze si normalny.

Human

Ked ta chcu poslat na vysetrenia, tak chod :) Preventivne vysetrenie nikdy cloveku neuskodi, viacerym ludom to zachranilo zivot. Ale co sa tyka nejakej poruchy stravovania - vahu mas normalnu. Ja v tvojom veku som mal este menej kilo. Niekedy som cely den nic poriadne nejedol, niekedy som zral vsetko mozne a predsa som tu, zivy a zdravy. Tvoji rodicia prehanaju.

Ak mas dobreho doktora/doktorku, porozpravaj sa s nim, vysvetli ako sa veci maju a nech to nasledne rodicom vysvetli on, teda ak bude taky ochotny/ochotna.
Ak nie tak tych par rokov dohovarania nejak pretrpis :D Existuju aj horsie problemy s rodicmi :D

T3442

Proste bežnými vecami, ako to budú riešiť, už mi idu diktovať spánok, potom ak nepriberiem tak pôjdem na vyšetrenia a bla bla. Aj keď, vlastne ani neviem čo mi urobia, asi nič, jedine to môžu zhoršiť keď prestanú kupovať to čo jem