Moji rodičia si myslia že trpim PPP a snažia sa mi urobiť peklo .....

Príspevok v téme: Moji rodičia si myslia že trpim PPP a snažia sa mi urobiť peklo .....
T3442

Takze, kde by som začal ... Mam 17, výška 184, váha 57-58kg ... So svojou váhou som maximálne spokojný aj keď viem že som dosť chudý, ale je to hlavne preto že sa snažím stravovať zdravo, malo tukov a vysadil som sladkosti. Váha sa mi nejak nemení až na to že šla dole o 2kg za posledný polrok (hlavne kvôli tomu že som úplne prestal so sladkosťami). No momentálne sú rodičia v tom že mam anorexiu, že vkuse chudnem, nejem a podobne. Je pravda že si stravu dosť kontrolujem ale proste nechcem žiť ako oni ... Neviem čo robiť, snažia sa ma donútiť jesť viac a niektoré z ich jedál typu pečene mäso (ja si ho vačšinou urobím na pare) a podobne. Zväčša jem bielkoviny (jogurty, rôzne maso na zdravý spôsob) ale niekdy jem aj cereálie, chlieb a ryžu. Na deň zjem zväčša 1500-1700kcal. No momentálne sa mi akurát snažia vyhrážať a podobne a ja naozaj nechcem jesť všetko čo si myslia a ani nechcem pribrať nejako veľa kedže si nemyslím že potrebujem... Viem že možno mam nejaké symptómy PPP, ale určite to nieje až tak zle a nechcem jesť rôzne veci ktoré sú nielen nezdravé ale aj nechutne. Z rodičov som akurát neustále podráždený a už neviem čo robiť ... Neviem čo urobím ak mi začnú zakazovať viac veci a podobne ...

Chcel by som od vás počuť nejaké názory, skúsenosťi ale aj radi, vlastne ani neviem čo chcem ale nevládzem sa hádať s rodičmi o týchto veciach. Ak by jedli rodičia zdravo tak by som to neriešil ale ich stravovacie návyky sú dosť zle.

Maoam

chces, aby si to precitala? :-)

(podvedome)

aj tak mam z teba dojem, ze si este nenapisal zdaleka vsetko podstatne, co riesis a s cim mas problem

asi sa nemas s kym porozpravat, ze?

lombardo1981

Pubertálna vzdorovitosť nie vždy skončí najlepšie.
A aké pocity cítiš u svojmu otčímovi? Nenávidíš ho? Pohŕdaš ním? A ku svojej matke?

T3442

Rodičia o tom este nevedia, oco s nevlastnou mamou to už tušia, neskrývam to nejako, ale mama s nevlastným otcom (ty ktorý robia to s jedlom) o tom nevedia vôbec ale to mi je už jedno, zajtra/v piatok to budú vedieť ...

Maoam

T3442, sam dobre vies, ze v skutocnosti riesis ovela viac veci, ako 'iba' jedlo a 'iba' reakcie rodicov na teba.

Si vo veku, kedy sa do popredia velmi stavia vlastna identita, jej nachadzanie, jej upevnovanie, v tomto veku ma vela ludi problem s jedlom (nemusi to vyustit do PPP), ovladanie jedla, ovladanie zivotospravy, prechadza tym vela bab a ano,aj niektori chalani.
POznala som pacienta s PPP, ktory bol/je gay, ale u neho to skoncilo zle (klinika). Rarita a mozno ani nie, akurat sa to lepsie ututlava.
U neho bol hlavnym problem domace prostredie a hadky rodicov a nakoniec rozchod a nasledny rozvod, co nezvladol. Dal sa dokopy, ked odisiel z domu, ale trvalo to asi tri-styri roky minimalne.
Nechci takto skoncit.
Fakt sa tym zaoberas dost intenzivne.
Vzdy musis najst zdrave hranice.
Vsak ked ty sam vies, co chces jest - tak to jedz, ale ty mas este aj ine osobne problemy, ktore tymto riesis, snazis sa, to su nie iba rodicia.
Je to blby vek, kazdy si nim presiel a kazdy mal daco, s cim bojoval.
Snaz sa trocha ukludnit a nestracaj energiu hadkami s rodicmi.
Sam vies, ze s nimi nepohnes.

Ako som uz pisala vcera, zariad si zivot podla SEBA, pracuj na tom a presmeruj energiu na produktivne veci, na budovanie niecoho pre teba, co ti prinesie v zivote uspokojenie. Pracuj na sebe a kasli na tie tirady doma.
A davaj na seba pozor.
Ten vyzivovy poradca by ti este mohol pomoct, ako som ti uz pisala vcera, hlavne kvoli svalovej hmote a dostatku vitalnych latok, kedze si laik, nie vsetko odhadujes spravne, aj ked si to myslis.

Drz sa.

Kultak

184cm a 57 kg je sakra málo.Áno na školách je dosť vyziabnutých chalanov a ty patríš medzi nich.Tiež som bol chudý 190cm a 67kg vyzeral som strasne,citil som sa zle slaby denne som jedol chlebicek,pohar mlieka,polievku.Potom som zacal posilovat(doma) a riešiť aj stravu.Postupne som za 9 mesiacov pribral na 81kg a to dosť kvalitne minimum tukov.A stále keď sa na seba kuknem v zrkadle pokrútim hlavou aký som chudý.
1700kcal denne pre muža je málo.Toľko jedávajú baby niektoré aj v diéte.

Tvoj stav ti poškodzuje aj zdravie.Máš znížený testosterón,môžu sa prejaviť choroby imunity ,strata vápnika.Jednoduchu povedané tvoje telo hladuje.Pridaj bielkoviny cca 2-2,5g na kg,tuky denne aspon 50-60g,sacharidy 150+-.Keby si aspon trochu pocvicil bolo by fajn.

T3442

A ľudí s IQ70 by nepresvedčil ani najlepší doktor, oni predsa vidia a vedia čo je normálne.Strasne sa teším že už o mesiac idem na mesiac a pol k normálnym ľudom ktorý mu nič nevyčítajú a hovoria akurát že by som mohol trochu pribrať (otec a nevlastná mama).