Moji rodičia si myslia že trpim PPP a snažia sa mi urobiť peklo .....

Príspevok v téme: Moji rodičia si myslia že trpim PPP a snažia sa mi urobiť peklo .....
T3442

Takze, kde by som začal ... Mam 17, výška 184, váha 57-58kg ... So svojou váhou som maximálne spokojný aj keď viem že som dosť chudý, ale je to hlavne preto že sa snažím stravovať zdravo, malo tukov a vysadil som sladkosti. Váha sa mi nejak nemení až na to že šla dole o 2kg za posledný polrok (hlavne kvôli tomu že som úplne prestal so sladkosťami). No momentálne sú rodičia v tom že mam anorexiu, že vkuse chudnem, nejem a podobne. Je pravda že si stravu dosť kontrolujem ale proste nechcem žiť ako oni ... Neviem čo robiť, snažia sa ma donútiť jesť viac a niektoré z ich jedál typu pečene mäso (ja si ho vačšinou urobím na pare) a podobne. Zväčša jem bielkoviny (jogurty, rôzne maso na zdravý spôsob) ale niekdy jem aj cereálie, chlieb a ryžu. Na deň zjem zväčša 1500-1700kcal. No momentálne sa mi akurát snažia vyhrážať a podobne a ja naozaj nechcem jesť všetko čo si myslia a ani nechcem pribrať nejako veľa kedže si nemyslím že potrebujem... Viem že možno mam nejaké symptómy PPP, ale určite to nieje až tak zle a nechcem jesť rôzne veci ktoré sú nielen nezdravé ale aj nechutne. Z rodičov som akurát neustále podráždený a už neviem čo robiť ... Neviem čo urobím ak mi začnú zakazovať viac veci a podobne ...

Chcel by som od vás počuť nejaké názory, skúsenosťi ale aj radi, vlastne ani neviem čo chcem ale nevládzem sa hádať s rodičmi o týchto veciach. Ak by jedli rodičia zdravo tak by som to neriešil ale ich stravovacie návyky sú dosť zle.

Maoam

T3442 este k tym tukom, je potrebne rozlisovat, ktore tuky, lebo tuky organizmus potrebuje a to denne, ale zdrave tuky

Ina9

súhlasím s Maoam, to je tak, že keď sa niekto v rodine napr. začne starať viac o seba, tak ten druhý si začne na sebe uvedomovať vlastné chyby a to je presne prípad tvojich rodičov,
ale môj názor je, že chalan v tvojom veku by mal mať iné starosti, nájsť si napr. nejaký koníček, ktorý vyplní tvoj voľný čas a nevenovať sa koľko kcal si zjedol, čo si môžeš/nemôžeš už dať alebo dumať nad tým, čo si uvaríš, lebo takto sa môžeš dopracovať k PPP

Maoam

je to jasna projekcia, ved si to po sebe precitaj, co tvoji rodicia na teba premietaju a pritom ide o nich a problemy, ktore sami riesit nevedia, ktore ich frustruju, ale ty si super vhodny objekt na to, aby to o teba oplieskali

nuz, zo sladkosti neozdravies, problem je, ked sa do tychto veci zacnu starat ludia, ktori sami jedia extremne zle a nezdravo a obmedzovanim osobnej slobody sa snazia demonstrovat nad tebou svoju moc a kontrolu

keby mali rozum, tak by ta objednali cojaviem k vystudovanemu vyzivovemu poradcovi, ako napr. zabezpecit dostatocny VITALNY jedalnicek na spravnu funkciu tvojho organizmu, dostatok latok na tvorbu a udrzbu svalovej hmoty, spolu so sportom atd.

oni to nezvladaju, uz si im to otvorene povedal?

navyse v tvojom veku je takych chalanov velmi vela, co mna este napada, by bola odborna konzultacia hlavne kvoli vyluceniu malabsorpcie, nedostatku B12 bla bla bla, ale to patri vsetko do ruk odbornikov

a mozno si uplne fit, akurat mas taku konstituciu tela, vzdy lepsie ako byt obezny

T3442

Nežijem na SK a miestny doktori niesu pre nich dosť dobrí v ničom, proste typicky vychodeuropean vo svete (moji rodičia).

Prečo si myslíš že je to projekcia? To som počul už aj od nich, hlavne od nevlastného otca ktorý by sa k stravovaniu nemal vyjadrovať, že prečo som prestal jesť sladkosti a že vlastne mam sa napchávať sladkosťami lebo vyzerám 'choro' ... To ako vyzerá on, 174cm, 94kg je asi super ale to je vlastne jedno ... Váhu mam takmer rovnaku už 2 roky (tie 2kg dole nepočítame kedže som prestal so sladkosťami) pred tým som mal menej ... Nehovorím zas že jem úplne zdravo, raz za čas si nemám problém dať niečo sladké. To je ten hlavný problem, od matky neustále počúvam prečo nechcem jesť polievky (ktoré neznášam, malo ktorú zjem), prečo nejem čo ja viem, guláš a podobne ... Neviem či som jediný ktorý tieto jedla neje.

T3442

Nemám problém ísť, dobre o tom vedia, na rovinu som povedal že pôjdem. Lenže neviem čo čakať od mojej mami a nevlastného otca, kedže ich argumenty sú dosť primitívne, vraj je minimálna ideálna váha pre mna 70kg, hoci moje BMI je len trochu pod 'normálnou' váhou - ukazuje že by som mal pribrať 1kg ... Ja vidím problém skôr v nich kedže moja mama chudne už 2 roky a neschudla, nevlastný otec ma BMI 30 (nemusím komentovať). Zaujímavé je hlavne to že na mna vždy vybehnú po niektorých 'činnostiach'. Napríklad včera moja mama ktorá chudne do seba pchala večer o 22:00 čokoládovu zmrzlinu a o 10 minút sa zjavila u mna a rozprávala ako choro vyzerám ...

embryo

vobec sa necudujem tvojim rodicom, ze maju urcite podozrenie, mat pri vyske 184cm - 57kg... to je na chlapa naozaj malo

v tvojom veku by si mal mat ine starosti ako kontrolovanie hmotnosti, varenie masa na pare, zaujimanie sa o to, kolko kcal si prijal, nieco s tebou nie je v poriadku chlape...

ked si presvedceny o svojej zdravej strave, preco nechces ist k lekarke? ved to je najjednoduchsi sposob ako mozes presvedcit rodicov, ze je vsetko v poriadku ;-)

lombardo1981

Veď to mi je jasné. Ja som sa len snažila naznačiť, že tak ako oni sa tebe budú spávať ako ku 5 ročnému decku, tak ty sa zároveň budeš správať ako 5 ročné decko.

T3442

Lombardo - Tým myslím že keď mi budú vyhrážať ako 5 ročnému decku /nebudú kupovať potraviny ktoré jem tak samozrejme z trucu nebudem jesť nič a kúpim si ich aj tak, takze by to nemalo význam.