Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy

Príspevok v téme: Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy
igris

Velká vačšina z nás čo si píšeme na tomto fóre sa stravuje varenou stravou. Vtedy majú pre nás veľmi dôležitý význam čerstvé šťavy, pretože zásobujú naše telo živými elementami a vitamínmi, ktoré vo varenej strave nie sú. Šťavy sa veľmi rýchlo vstrebú a slúžia k obnove a výžive buniek, žliaz..., bez zaťaženia zažívacieho ustrojenstva. Dúfam ,že si "pokecáme" o liečivých, čistiacich, detoxikačných účinkoch , ale aj "šťavičkách každodenných", ktoré dopĺňajú náš jedálniček. :)))

Alternativa

A vzdy som dbala, aby hlavne u malinkeho dietatka zeleninka a ovocie bolo podla moznosti domace, chemicky neosetrovane.

Alternativa

Ked ja som mala babatka, tak sa stavicky davali velmi zavcasu, asi od 5.-6. mesiaca. Vyborna bola jablkova, mozes primiesat aj z mrkvicky, nie je potom toho A vit. tak vela. Odporucam ale stavy doma tlacit z cerstveho ovocia. Ozaj a 1-rocne babo uz nepapa ovocie? Mohla by si primiesat kusok bananu. Ale ja som bola mama babatka pred 30 rokmi, takze to ber s rezervou :o)

igris

ahoj bibi, ja som stavy zacala davat od dvoch rokov a to riedene. Denna davka neprekrocila 2 dcl. Syn pije mrkvo/jablckovu a robi mu to dobre. Nesladene vizivy s cerstveho ovocia su tiez vybornym variantom, mlieko z orechou ochutene bananom,...

bibi

Neviete mi poradiť niečo na posilnenie malého dievčatka (1 rok - predčasne narodená s pôrodnou hmotnosťou 1060 g). Začali sme s mrkvovou šťavou, ale lekár nás upozorňoval, že tu hrozí "hypervitaminóza A". Hrozí: toxikácia pečene, nechutenstvo, vypadávanie vlasov, upadnutie do kómy,....

Alternativa

Dakujem Igriska, mnam. Moze byt hocikedy. A usetrene korunky precvicime mozno raz aj spolu v nejakom fitnis centre :D. Pekny den.

Alternativa

Dakujem za dalsiu informaciu, Damaxy, urcite vyskusam aj ine chute. Je len skoda, ze tie stavy bez konzervac. latok a dochucovadiel su take drahe, hoci vsetko je relativne. Uz aj ta grepova stava z cerstveho grepu kazdy den je taky maly ekonomicky luxus :D. Ale niekto si da veeelku tortu v cukrarni a my stavicku :D

damaxy

Ja si tiež občas kupujem mrkvovú nejaký slov.výrobca,už som ale dávno nekupovala,je čerstvá,ale v lete som už kúpila aj skysnutú.Je v sáčku a mám rada aj jablkovú vo flašiach.Známi mi občas priniesli aj od Nitry zo súkromnej farmy jablový koncentrát,aj jablká podomácky pestované.Tá štava sa volá Jablona a vyrábajú aj hruškový koncentrát.Určite v Blave to majú v bio predajniach,dávam taký tip.

Alternativa

Odstavovac ako aj inych pomocnikov nemam kde umiestnit - problem panelakovej kuchyne, ba co, kuchynocky. Linka je velmi mala. A co je v skrinkach, to pravidelne nepouzivam. Citrusy zmykam na elektrickom takom, co rozkrojeny citrus nan narazim. Ale tento je maly a jediny sa mi zmesti na linku :o)