Vaginálna mykóza - Babské rady vs. rady lekára

Táto diskusia patrí k článku: Vaginálna mykóza - babské rady vs. rady lekára
Vaginálna mykóza - babské rady vs. rady lekára

Vaginálna mykóza je civilizačným ochorením, ktoré aspoň raz za život potrápi tri štvrtiny slovenských žien. Takmer polovica z nich trpí týmto ochorením opakovane. Až polovica respondentiek však v prieskume agentúry Median uviedla, že o tomto ochorení nemá dostatok informácií.

bee_1

Ja som mala podobné zdravotné problémy, ale uz sa mi nechcelo stale chodit za doktorkami tak som skusila nieco kupit sama, vyskusala som idelyn, a musim povedat ze pomohlo, objednaval som zo stranky pilulka a dokonca mi kamaratka poradila tuto stranku -odkaz odstránený- kde sa da ziskat zlava a tak som to skusila, teraz uz ked idem objednavat tak vzdy hladam ci tam je daka zlava :) idelyn je inak aj dost známy a je to fakt dobré aj ako prevencia, nie stale ale obcas ked sa necitite vo svojej kozi ;)

Kejtrin

Viem ze tuto radu by neodsuhlasili viaceri gynekologovia ale predsa ju napisem. Mala som mykozy cca pol roka-preliecila som sa Gynazolom, Clotrimazolom, Gyno-pevarilom, Macmiror kremom, Fungicidin mast....
Pomohlo ale po vymiznuti svrbenia stalo sa mi videlo ze to neni doliecene-stale som citila take akoby skrabanie-nie svrbenie a prakticky non stop som sa natierala alebo vkladala globule. Spomenula som si ze davnejsie ked som mala podobne ale miernejsie problemy mi pomohol pobyt pri mori a mala som na dlho zas pokoj. Teraz mi padol zrak doma na nacatu morsku sol. Tak som si zarobila cca 3deci prevarenej vody +1PL morskej soli a pouzila ako vyplach. Po prvotnom miernom stipani sa mi velmi ulavilo-ziadne pocity ako skrabanie, suchost. Na druhy den som si znovu spravila takyto vyplach a aplikovala trochu Multi-gyn Actigelu a mam pocit ze konecne sa to pohlo spravnym smerom a zatial nemam priznaky mykozy. Teraz by som mala dostat menstruaciu ale po nej si asi dam este nejake probiotika aby sa flora obnovila. Tolko rada odo mna-budem rada ak niekomu pomoze.

sisa897

ja takisto mykóza už dva roky každý mesiac,od gyndoša nič nepomáhalo,poslal ma na diabetol.vyš-tam ok,imunol.-mierne znížené hodnoty bunkovej imunity-bol mi aplikovaný imodin-injekcie 4x len pod kožu,kúpila som si oreganový olej,probiotika-sú to štyri týždne čo mám pokoj a cítim sa ako by som vyhrala milión,všetko ma baví,proste toto mi zrejme pomohlo,už som bola z toho totálne zdeptaná a o financiách čo ma to stálo ani nehovorím

rweqa

Ja dva roky trpim mykozou, kazdy mesiac...
uzivala som kadejake cipky, maste, tabletky, kupika som wobenzym no nepmohlo ani to.
Dala som do mykozy za dva roky bajmenej uz 500 eur a nic
Teraz najnovsie si kvapnem na tampon teatree olej a zavediem na par hodin.
A pomohlo mi to, zatial ;-)