Vaginálna mykóza - Babské rady vs. rady lekára

Táto diskusia patrí k článku: Vaginálna mykóza - babské rady vs. rady lekára
Vaginálna mykóza - babské rady vs. rady lekára

Vaginálna mykóza je civilizačným ochorením, ktoré aspoň raz za život potrápi tri štvrtiny slovenských žien. Takmer polovica z nich trpí týmto ochorením opakovane. Až polovica respondentiek však v prieskume agentúry Median uviedla, že o tomto ochorení nemá dostatok informácií.

Glam

moja rada aniónové vložky zo zdravého nákupu... ja som mykózam neskutočne náchylná ale odkedy ich používam ako denné vložky, tak som fit a opäť som ich nedostala

zuzula28

Fantomka ja celkom aj chápem to, že ti to zišlo na um, že by problémom mohla byť hygiena, veď ako sa to hovorí, že topiaci sa aj slamky chytá, nie? Viem aj keď mňa chytili tieto problémy a všetko ma pálilo, svrbelo, tak som premýšľala neustále nad tým, kde nastala chyba, kde som spravila chybu, keď sa ma takéto problémy zmocnili :/

Chéri

Tvoj názor - tvoj pohľad. Môj je na toto úplne iný. Mne pomohol pri mykóze Wobenzym a to pred ním som toho skúsila teda dosť a nič iné mi neprinieslo také výsledky jak užívanie enzýmov. Problém je ten, že všetky tieto problémy, aj mykóza, aj zápaly močových ciest má na svedomí imunita, že keď nie je v stave v akom má byť tak pustí k telu takéto nepríjemnosti :(

mjannik

cheri-máš pravdu,týmto zázrakom ide liečiť skoro všetko.V Číne liečia len akupunktúrou,masážami a liečivými rastlinami.Keď sme boli na stáži v Číne na Vysokej škole akupunktúry,len táto škola lieči ročne 2 miliony pacientov......

Chéri

Z tvojho pohľadu mám pocit, že by si všetko riešil týmto "zázrakom" lenže nie pri všetkom toto má zmysel. Mykóza je problém, ktorý ženy trápi najmä pri oslabenej imunite, pretože za iných okolností by sa k telu tento problém nemal jak dostať :)

fantomka

domixie Neviem tak nejako som to mala zafixovane, ze by to mohlo byt z toho, asi som to cele nedomyslela, mozno som sa mala nad tym blizsie zamysliet :/

Chéri

Na plnej čiare súhlasím, proste je dobré mať istú mieru a to vo všetkom, aby dobre bolo.
Ale hlavne ak problémy prídu tak netreba pred nimi zutekať, ale treba sa im venovať, aby v dohľadnej dobe sme boli schopné sa ich zbaviť, aby sme si potom mohli buchnúť šampáňo :)

sporenta

nič netreba preháňať... to súhlasím, ale keď je takýto problém tak podľa mňa bez liekov sa z toho nedostaneme... neraz som sa o tom sama presvedčila a som rada, že už viem, čo je fajn pri mykóze... a viem aj to čo robiť aby som ju opäť nedostala... :)

Chéri

Hygiena je dôležitá, ale tiež to s ňou netreba preháňať, ako sa hovorí všetkého veľa škodí, čiže všetko treba s mierou, aj tú hygienu. Ale s takýmto problémom by som si to osobne nespájala ani len náhodou. Aj keď je pravda, že keď máme zdravotné problémy tak väčšinou tápeme, kde by problém mohol byť a hľadáme to už všade.