Seriozna zoznamka na nete.....skúsenosti

Príspevok v téme: Seriozna zoznamka na nete.....skúsenosti
[zruseny35]

Mám osobnu skusenosť so "serioznou zoznamkou" cez internet (Partner na úrovni )
Pod tým "seriozna" a "naroky na partnera " :
-patria profily aj mužov ktorý pracujú ako murári alebo aj nezamestnaní muži
- alebo muži čo nehladaju vzťah ale "..."
- 2h vyplnovanie vlastneho profilu cez nejaku psychologicku analýzu
-človeku "vygenerujú " potencionálne podobného partnera cez vaáš vyplnený psychologický profil,ale ked si tam človek zadal " do 50km od miesta bydliska",prišlo mi kopec mužov až z opačneho konca republiky.
-registrácia zdarma je naozaj len registrácia.Fotky v profiloch sa prezerať nedaju ani odoslať správy nemožete,takže si človek musí zaplatiť "zakladnu taxu"=AKCIU cca 11e /3mesiace.Problem je,že to treba vyplatiť cez číslo platobnej karty-čiže sa to automaticky strhne-ale aj po tých troch mesiacoch !Ale už v plnej sume (už za 23e na mesiac).Nefunguje to ako na Pokeci-cca 1.9e za mesiac PLUSka,a ked čas vyprší ,už vám tie vyhody len vezmu ale nestrhavaju automaticky nadalej z kreditu .
Chcela som to dat zrušiť a zavolať im ,ale je tam kontakt len do Nemecka (nemecke číslo ) Zmluva je dlhá na 4 A,a asi mi chýbaju 3 tituly aby bola vobec zrozumitelná.
Už viac ako rok tam však nechodím,a vymazať profil sa nedá.Neustále mi vsak chodia od nich meily (ako spam) ,upozornenia aby som si dala do profilu fotku,a ako si do 3 mesiacov najdem partnera.
Ako sa toho zbaviť ? Pošlu na mna exekutora? -koli neutálemu strhavaniu z učtu som si dala vymeniť bankomatovu kartu (pre jej číslo,ktore tam treba pri "akci" /zaktivovaní profilu vpísať ).

AMANDAmandy

Zdravím všetkých tu.Toto je veľmi dobrá téma,,prispejem aj ja.Skusenostou so zoznamkou( nemenovanou).Mám zlú skúsenosť,,a takisto ako píše Oliveti...i ja som zanevrela na akúkoľvek zoznamku.Moze byť milión tých,čo chvália...No po prečítaní vašich príspevkov si človek urobí názor sám,,úplne súhlasím s Olivetim,,a chápem aj jeho,,že napriek tomu že čakal,a pokúšal sa komunikovať so ženami ,,bolo to zbytočné.Moja skúsenosť bola veľmi podobná,,písali mi chlapi z opačného konca republiky s veľkou snahou sa stretnúť a mať vztah.,Jediné ako prvé každého zaujímalo ako vyzerám,a nie to...Aký som človek,že treba niečo i o sebe napísať,zaujmy...Ako žijeme,či pracujeme.,úplne tie bežné veci...Čo denne človek zažíva,,podeliť sa s niekým o to.Veď všetko je o komunikácii ,som vždy tvrdila...Nuž,ale chlap komunikovať ani nechcel..,keď som sa pýtala,nech niečo o sebe napíše..Tak mi prišla správa v jednej vete...." A čo by si chcela vedieť"? no,,tak isto trochu odveci,keď vás niekto osloví..Ale zároveň nemá záujem komunikovať,,toho chlapa nezaujímalo rozprávať sa cez riadky,spoznať sa trocha ,také to prvé vzájomné oťukavanie mu nič inehovorí.Zarazilo ma,keď som si už po prvých riadkoch všimla ,že pán dotyčný je hulvát,ktorý rád uráža zeny.,,ako ďalšie ma zarazilo ma ,že niektorí tam vlastne ani nevedia,čo chcu.Jeden pán mi napisal...Že on nič a nikoho nehlada...Ale chcel moje fotky a pozval ma na stretnutie,,podľa slov bol milý a seriózne pôsobil,.,písali sme si asi necelý mesiac..A jedného dňa napísal,,lentak mimochodom akoby nič..Že veď on priateľku má " tam..od nich".Tak toto čo je,si vravím?V profile mal,že je slobodný,bezdetný,žijúci sám,pracujúci,40 tnik.,že má veľa záujmov atd.Zdal sa po pár správach...Seriózny chlap.Ale potom vyrukuje s tym..že veď on má priatelku..a že ju chce.SILA !!!.Napísala som mu,že ozaj nieje fér robiť si z ludi riť..Ak sa nudí,nech ide inam...s priateľkou,a nie do zoznamky..Čo tam potom robil?Moja druhá skúsenosť bola ešte horsia..Až človeku stojí rozum.,akí ľudia sú medzi nami,,skúsenosť,ktorá má utvrdila v tom,,že ľudia sú aj podvodníci,,sú i takí,čo sú aj ženati...a idú na zoznamku kôli rozptýleniu,,dokazovať si to..že ešte sú žiadaní.,,iní sa chcú len vyrozpravať..Lebo sú zakomplexovani ,rozvedení a nasraní na všetky ženy,iní sa chcú len vyžadovať,,lebo sú utláčaní doma pod papučou,bezmocní z nefungujúcej o manzelstva.,ďalší nevedia,čo vlastne chcú...nuž,nájsť priateľa ,či blízku dušu..dnes ,v tejto dobe je veľmi obtiažne..Hľadanie ihly v kope sena.:si vravim. A to nepatrím k náročným ženám,ani vyberavá niesom,a som vraj aj sympatačka..Nuž,len šťastie nemám.A nerobí mi problém slušne komunikovať....ale s normálnou osobou...A naozaj zoznamky sú pre ľudí čo sú osamelí,ovdovení,proste pre ľudí...Ktorí nemajú to šťastie či možnosť zoznámiť sa,a slušní ,úprimní ľudia to potom majú na zoznamke i ťažké...Keď sa ocitnú medzi klamármi,čo zavádzajú,potom si poviete: k čomu toto je dobré? Tí,čo založili zoznamky...Vedeli načo to robia,určite však nie s úmyslom pomôcť osamelým dušiam. Tak i ja mám ako Oliveti.-skúsenosť iba zlú.,,.bohužiaľ, to človeka ozaj len vždy odradí, aj keď som osamelá,a býva mi smutno,,no nemám už chuť registrovať sa v iných zoznmkach,,A skúšať šťastie...Bolo by to vždy o tom istom.

Olivetti

V inom vlákne na tomto fóre som našiel referenciu na stránky Mira Veselého, ktorý píše podľa mňa veľmi zaujímavo o zoznamovaní cez internetové zoznamky: zoznamky.sk

Ja to postupne prechádzam a musím povedať, že môj pohľad na zoznamovanie cez net sa výrazne zmenil. Našťastie nie obvyklým spôsobom, ako sa dá pozorovať tu na základe reakcií viacerých sklamaných ľudí, teda pôvodná naivita je po pár neúspechoch vystriedaná zanevretím na tento spôsob zoznamovania.

Takže u mňa sa to vyvinulo z pôvodnej naivity totálne neinformovaného človeka do pozície človeka čeliaceho výzve. Už je mi jasné, že cesta zoznámenia cez net bude pravdepodobne veľmi náročná a zdĺhavá a bez akejkoľvek garancie úspechu. Musím sa skrátka naladiť na to, že aj po desiatke osobných stretnutí a po roku hľadania nenájdem ženu, s ktorou by som chcel žiť.

Podstatné je, že teraz s tým rátam, čo mi dodáva aj istú dávku odhodlania aj odvahy, lebo už nejdem do neznáma. Či ale dokážem byť dosť trpezlivý, to sa uvidí časom. Teraz len viem, že bez obrnenia sa božou trpezlivosťou nemá zmysel do toho vôbec ísť, lebo len stratím čas a zatrpknem ako viacerí tuná. Veď ako muž budem mať značnú nevýhodu v konkurencií a bude problém už len s odpoveďami na odoslané správy. To sa mi už aj potvrdilo na Stretni.sk, kde som dostal len jednu odpoveď na 8 odoslaných správ (presne to píše Miro Veselý ako nezmeniteľný fakt s ktorým treba rátať, pričom ženy to majú presne opačne). Mimochodom, tá jediná odpoveď, ktorú som dostal bola odmietavá, tu je naša konverzácia:

Moja prvá správa:

"Ahoj, Gabriele,
nepripadá ti to tu ako zoznamka duchov?
Ak aj ty nie si náhodou len duch, bol by som zvedavý, aký šport preferuješ, pretože som si všimol, že rada športuješ :)
Na odpoveď sa teší a pozdravuje,
Oliver"

Dostal som odpoveď, ktorá mi ani neodpovedala na otázku:

"Oliver no je to dost obtiazne tuasi ale neviem este som tu len asi 4dni.a si o tri roky mladsi ;)"

Inak zle to vypočítala, pretože ja mám 27 a ona 29. Spýtal som sa ešte, či si myslí, že ten vekový rozdiel je veľmi podstatný, ale už vtedy som vedel, že nemám záujem, lebo odpoveď hrôza, ani veta nebola normálne zoštylizovaná, gramatické chyby, preklepy, chýbajúca diakritika. Keby písala 15-ročná puberťáčka, ale toto je odpoveď pomaly 30-ky? Takže dojem katastrofa. Ale úspech bol, že som vôbec dostal odpoveď :D Chcel som vedieť, či mi príde o tom notifikácia na mail a tento účel to splnilo :)

Asi budem musieť skúsiť inú zoznamku, už som teda vylúčil zoznamky Partnernaurovni aj najnovšie aj Stretni.sk. lebo tam je to mŕtve, nie je s kým ani len popísať...

Olivetti

Trochu oživím toto vlákno, na ktoré som narazil pri hľadaní informácií o zoznamkách, pretože som sa chcel registrovať na nejakej, ktorá by splnila moje očakávania. Keďže je toto vlákno zamerané na skúsenosti so zoznamkami, pridám moju skúsenosť.

Mám 27, za sebou dva vzťahy, ktoré nevyšli, prvý skončil po 5 rokoch, druhý po roku. Pomerne dlho som sa pohrával s myšlienku, skúsiť zoznamovanie cez internet. Lákalo ma to, pretože som si uvedeomoval, že na zoznamkách môžem stretnúť ďaleko viac ľudí, ako vonku a každý kto tam je sa chce zoznamovať. Naviac vďaka vychytávkam ako porovnávanie osobnostných profilov sa logicky zvyšuje šanca, že nájdem niekoho ozaj srdcu blízkeho.

Mal som však aj predsudky, pretože na zoznámení cez internet mi skrátka chýba to, čo človek môže zažiť len pri prvom kontakte zoči voči - ten moment, na ktorý sa nedá zabudnúť. Neskôr som si ale uvedomil, že človek predsa nehľadá vzťah kvôli romantike náhodného stretnutia niekde vonku, ale hlavne kvôli spoločnému životu, takže som ten predsudok zahodil a začal som googliť informácie o zoznamkách, aby som sa mohol rozhodnúť pre nejakú pre mňa vhodnú. Prvé čo som zistil, že relevantné informácie sa hľadali ťažko a moc som toho ani nenašiel, samozrejme, kopec reklamných kecov o tom, aká je ktorá zoznamka úžasná, ale keď som toto odfiltroval, tak v podstate prázdnota, len zopár vlákien ako toto, ale tie tiež nepodali žiadne komplexné porovnanie zoznamiek, len akési fragmenty na základe ktorých sa nedá rozhodnúť, na ktorú zoznamku sa zamerať.

Vďaka skúsenostiam uvedeným v tomto vlákne som sa vyhol zoznamke Partner na úrovni, ktorá mi predtým prišla ako najvhodnejší adept. Nechcel som zoznamku typu Pokec, ale niečo časovo efektívnejšie na vážne zoznámenie, najlepšie s porovnávaním osobnostných profilov. Tak som sa rozhodol pre Stertni.sk, pretože som našiel zopár príspevkov na fórach, ktoré chválili jej úroveň a dávali ju na prvé miesto medzi serióznymi zoznamkami. Kompexnejšie zhodnotenie som ale nenašiel.

Prihlásenie bolo jednoduché, vyplnil som si profil, nahral fotku. Trochu času zabralo vyplnenie osobnostného profilu, ale spravil som to rád, veď som to predsa chcel. Po vyplnení som ešte nevidel percentuálne zhody, keďže kvôli výpočtovej náročnosti toto prebieha len v noci. Na druhý deň už som bol schopný filtrovať na základe porovnania osobností. Super vec! hovoril som si. Zaliala ma eufória, keď som zistil, koľko zaujímavých žien tam hľadá partnera. Hneď som videl zopár žien, s ktorými som mal zhodu na takmer 80% a ešte aj vekovo úplne super. Neváhal som napísal som jednej, ktorá sa mi najviac páčila, hoci fotku nemala. Vedel som, že musím byť ja ten aktívny, tak neváhal som. Nebola online, tak na druhý deň som kontroloval poštu, no nič a tak to išlo aj ďalšie dni. No toto! Totálna ignorácia! hovoril som si. Nič to, tak som potom napísal inej, ktorá ma tiež zaujala, aj keď bola z iného mesta. Zasa som kontroloval maily, ten istý scenár sa opakoval. Tak som napísal ďalšej a ďalšej (online som tam nikoho nevidel, vždy len cez správy sa dalo riešiť). Zasa nič, všetky ma ignorovali. No to mám ale šťastie! hovoril som si. Natrafil som len na samé ignorantky, načo sa tam otŕčajú, keď sa ani neunúvajú odpísať! Bol som frustrovaný, lebo každá odpoveď je dobrá, len bojkot ubíja... Už som si myslel, že na to idem zle, že ich čímsi odstrašujem, hoci nevedel som čím, lebo som písal úplne normálne slušne, stručne som sa spýtal vždy na nejakú vec, čo ma zaujala v profile a navrhol, či si trochu nepopíšeme. Mal som aj fotku, na ktorej som určite nebol škaredý, skôr naopak, bola to fotka vysokého chalana, tmavovlasého športovca so snáď celkom sympatickým pohľadom a ľahkým úsmevom.

Ale nič to, len tak sa nevzdám, hovoril som si. Veď som tušil, že trpezlivosť bude mojou nutnou výbavou a dumal som, akú stratégiu zvoliť. Trochu som preskúmal možnosti zoznamky a všimol som si, že existuje aj platený VIP účet za 1,90 eur na 10 dní a že je tam viacero výhod medzi ktorými je aj možnosť vidieť, či boli správy odignorované, alebo neboli ešte prečítané. Tak som si to aktivoval a to som čumel ako teľa na nové vráta: ani jedna zo správ, ktoré som odoslal nebola ani len otvorená! Svojím spôsobom mi odľahlo, pretože som sa zbavil nepríjemného pocitu, že odpudzujem ženy :) No a hneď som šiel využívať ďalšiu sofistikovanú funkciu VIP konta, ktoru je možnosť vidieť, kedy bol konkrétny užívateľ naposledy prihlásený. To je pecková funkcia, hovoril som si, to hneď využijem! No a kontroloval som hneď adresátky mojich správ. Zistil som čosi, čo všetko vysvetlilo, tieto sympatické ženy boli naposledy aktívne pred dvomi, tromi, alebo aj viacerými rokmi. Toto je nejaká chobotina, myslel som si. Čo to má znamenať!? Koho má pre pána boha zaujímať, že mám 79% zhodu so ženou, ktorá sa naposledy prihlásila pred tromi rokmi?!! Teraz som bol prezmenu vytočený, pretože mi to prišlo ako totálna blbosť. Tak som potom šiel kontrolovať profily rad za radom a to mi potvrdilo, čo už som tušil. Všetci do jedného, ktorých som vyfiltroval na základe percentuálnej zhody boli neaktívni a v priemere bolo ich posledné prihlásenie spred cca dvoch až troch rokov, pričom sa našli aj mnohí, ktorí sa neprihlásili už vyše päť rokov. Veď toto je zoznamka duchov! Pajedil som sa. Ešte párkrát som skontroloval, či by sa vo filtri nenašla možnosť filtrovania podľa aktivity. Ale hľadal som márne. Filter bol inak dosť prepracovaný a okrem základných vlastností som mohol hľadať podľa obľúbeného jedla, či podľa vyznávania Budhizmu :D To sú ale vymoženosti, len keby sa dalo filtrovať podľa toho, či je daná osoba vôbec na zoznamke, lebo s usmiatym obrázkom si človek asi rande nedá... Písal som aj adminovi, či sa nedá filtrovať podľa aktivity, lebo stále som si myslel, že som možno čosi prehliadol. Ale žiadnej odpovede som sa nedočkal, takže mi bolo jasné, že som nič neprehliadol...

Po tejto skúsenosti som trochu vytriezvel, čo sa zoznamiek týka. Uvedomil som si jednu vec, a totiž, že ide hlavne o biznis a bol som teda riadne naivný, keď si predtým myslel, že popri biznise by to mohla byť aj zaujímavá služba. Princíp toho biznisu je taký, ako som opísal v mojom príbehu. Prihlási sa najivka ako som ja v domnení, že si niekoho snáď najde. Chvíľu sa čuduje, prečo nikto z "prítomných" neodpisuje a zaplatí malý poplatok, aby zistil, že sa ocitol na zoznamke duchov. Po krátkom čase sa prestane prihlasovať, keďže to nemá žiaden význam ale jeho profil tam ostane. Takže prevádzkovateľ zinkasoval poplatok a k tomu ako bonus získal jedného nového ducha. A potom píšu, že majú užívateľskú základňu 40000 ľudí! Možno, lenže z toho je aktívna tak stovka a takí čo by vôbec stáli za napísanie by sa dali zrátať na prstoch jednej ruky. Lenže tí sú aj tak z opačného konca republiky... Je to celkom podarený biznis že? V dnešnej dobe je takéto podnikanie veľmi in, bratia Česi majú pre takých veľmi výstižný názov...

Takže aby som napísal nejaký bottomline z tejto mojej skúsenosti. Nevylučujem, že sa takto dá zoznámiť. Zopár ľudí je na Stretni.sk aktívnych a keby človek dosť dlho čakal a bol trpezlivý, tak možno sa čosi podarí a niekoho si uloví. Ale tie marketingové kecy, ktoré človeka lákajú k prihláseniu sú ozaj len žvásty a netreba tomu veriť. Stretnúť niekoho zaujímavého na ulici môže byť fakt efektívnejšie, ako strácať čas a peniaze tam. Treba pamätať na to, že ide o vyťahovanie peňazí z najivných a mnohokrát možno aj zúfalých ľudí, ktorí sa sklamali v láske. Ide o robota vytvoreného hlavne za účelom obohatenia sa, podobne ako sú internetové herne. Toto nie je očierňovanie, predtým ako som sa rozhodol toto tu uverejniť som písal adminovi, aby mi dal nejaké vysvetlenie, ale nedostal som žiadnu odpoveď. Napísal som aj na fóre priamo na Stretni.sk v tom istom duchu, ale opäť žiadna odpoveď (iný člen už pred rokom otvoril túto tému na fóre a vtedy mu admin odpísal "ďakujem za pripomienku" a dodnes sa nič nezmenilo). To potvrdzuje, že môj úsudok je správny a mám právo recenzovať.

Účelom tohto príspevku je hlavne informovať takých ako ja, čo zvažujú internetové zoznamovanie, aby počítali s takýmito vecami. Ešte raz, nevylučujem, že sa takto dá zoznámiť, veď nejeden pár sa tak zoznámil. Ja som iné zoznamky zatiaľ neskúšal, takže neviem s ničím porovnať, ale ak vyskúšam, tak pokúsim sa zasa dopísať nejaké info.

Zároveň prosím tých, kto majú konkrétne skúsenosti s konkrétnymi zoznamkami, aby rozvíjali toto vlákno, môžeme tak pomôcť mnohým. Ďakujem!

jasom

Tuto zoznamku pokladam za oficialny podvod a jednak pre platenie a jednak pre nezmysly, ktore sa generuju. Toto s krestanskou zoznamkou nema nic spolocne ...

Kýčera

Ja to vidím takto : Inteligencia je vrodená, kým intelekt sa získava vyšším vzdelaním. To nutne neznamená mať VŠ! Mnohí ľudia si mýlia pojmy s dojmami, mysliac si o sebe, že ak majú titul, znamená to automaticky, že sú nad ľuďmi, kt. ho nemajú. Ozajstných inteligentných intelektuálov nechodí veľa po svete. Intelekt = rozum, um a má ho oveľa viac ľudí bez titulu, aj ho pravidelne prevetrávajú. No a nie je titul ako titul. Už som viackrát počula Ing., kt. oslovila JUDr. ako pani a keď ju ona oslovila tiež pani, tak sa ohradila, že ona je pani inžinierka. Čo už len na to povedať? Len to, že robila jednu štátnicu a titul automaticky získala. Kým dotyčná robila 5 štátnic, bez titulu. Ak chcela titul, musela urobiť rigorózne skúšky, rigoróznu prácu a aj ju obhajiť. To isté mali pedagogóvia, 3 štátnice, žiaden titul. A je tiež otázne, z kt. krajiny ten "titul" pochádza?! Kým u nás Ing. musí mať VŠ, v niektorých západných krajinách na to stačí stredná škola!!! Tam sa dá titul získať aj za rok!!! A v ostatnom čase nám začali behať ľudia s "tiežtitulmi", podivuhodnými...
"Vždycky bylo, je, a já se domnívám, že i bude na světě lidí víc hloupých a nevzdělaných, než chytrých a vzdělaných, i když chytrost a vzdělanost nejsou na sobě přímo závislé. Já znám mnoho vzdělaných hlupáku!", Jan Werich. A ja rovněž!!!

baran

OVECKA majitelia firiem boli milí sa pise takto a nie s Y....o akej inteligencii ty chces viest diskusiu ked nevies veci ani zo ZŠ?a aká to je druhá liga u bežcov?ešte som nepočula v atletike o druhej lige...a to mame atletku v rodine...chlape zobuď sa a venuj sa radšej doučovaniu zo SJ ako mudrovaniu a ponižovaniu ĺuďí.

baran

Ovečka najskor sa nauč gramatiku a potom mudruj my všetci rovnocenní sa píse takto a nie s Y....načo Ti je ten titul keď nevieš zakladne veci zo SJ?akademik na urovni☺

Mesačný princ

0vecka - len som tým chcel povedať, že IQ alebo EQ nezávisí od povolania či vzdelania!!! Je to môj názor. Tvoj je takýto a ja ti ho neberiem. Len aby si nebol prekvapený.