Ist ci neist?

Príspevok v téme: Ist ci neist?
Marcela24

Referendum sa blizi a ja neviem ci ist alebo nie. Ako hlasovat by som vedela na tretiu otazku ale na prve dve neviem co dat. Neviem sa vyjadrit k prvym dvom. Co vy? Maju homosexuali pravo vychovavat deti ktore by mali mat otca a mamu alebo nemaju pravo? Je status manzelstva hodny aj pre homosexualov alebo nie? Ako ste rozhodnuti, ist ci neist? A preco neist a preco ist? Ako hlasovat? Ak mate odvahu mozte odpovedat aj ako budete hlasovat. Kto nema co k teme povedat rozumne nech sa zdrzi prispievania. Chcem len logicke uvahy.
Dakujem

Marcela24

Len vam chcem dat vediet ze Balia ja niesom a Ja niesom Balia. Tak ju tu neobvinujte ze to ona zalozila temu prosim. Tema som zalozila z horeuvedenych dovodov. Embryo tiez nerozumiem co mas proti teme. Ja nikoho nenutim reagovat. Ak ti to robi tazkosti tak si chod hrat nejaku hru. Chcem vediet ako to ludia vnimaju a ako su rozhodnuti hlasovat. Nieje to provokacia, len som vyuzila moznost.

embryo

balia: rimania rodinu chranili a zaroven dokazali respektovat homosexualne manzelstva... bohuzial taku mentalnu vyspelot niektori slovaci este nedosiahli, uvidime 7. februara, kolko vas bude

Slobodna: opat nesklamala :-)

buzola: dalsia zastankyna, ktora netusi, ze sa bude hlasovat PRE a nie PROTI...

toto uz nemoze byt nahoda, ze ludia ktory su za referendum netusia ako maju hlasovat, najdolezitejsie je, ze su proti "buznam", "homosom" a sexualnej vychove :-)

buzola

A vy co nechcete ist na referendum si budte vedomi toho, ze ste sa nechali hlupo ovplyvnit loby tej nenapadne posobiacej skupinke ludi, ktori tahaju za nitky v mediach a politike. Len v televizii martoza(spravny nazov poznate) sa v posledne dni uvadzaju reportaze, ktore nenapadne vtlkaju ludom do hlav propagandu tych, ktori su proti referendu. Vyzdvihuju homosexualov a nutnost sexualnej vychovy u malych deti. Robia to tak okate, ze len slepy a hlupy si to nevsimne. Nechali ste sa hlupo zmanipulovat a zadusili ste v sebe zdravy moralny postoj. Uplne tym popierate posledne zvysky moralky v spolocnosti.

odpovedam

balia, bohuzial, nemecky uz neviem. minimalne 8 rokov som ten jazyk nepouzivala. Ale vyjadrila som sa k tomu, len nie priamo: hovorila som, ze kazda spolocnost ma suhlasnych i nesuhlasnych. mne neprekazaju protesty ludi, mne prekaza sirenie klamstiev. napr. tu nizsie disident posiela presne tie poplatne propagandisticke neobjektivne zdroje, ktore - keby patral - zistil by, ze su prekrutene, niektore veci sa dokonca nikdy nestali. ale k tomu sa uz nevraciam, pisala som o tom nizsie. jednoducho ludia nevedia selektovat informacie. to je ako by ste cakali, ze zaryty vegan bude obhajovat konzumaciu masa. Od neho by ste sa objektivity nedockali, je vopred zaujaty. Preto treba hladat nezavisle a hlavne odborne zdroje. Odbornici nesuhlasia s tym, co hlasa AzR. Ja neverim, ze priemerny slovensky knaz alebo akykolvek rodic vedia o otazkach homosexuality a sexualnej vychovy viac nez ti, co sa tomu venuju, studovali to a maju na to relevantne argumenty. A to slovo argumenty zdoraznujem, pretoze AzR siri paranoju a citovo vydiera.

To, ze existuje obchod s detmi je strasne a rozhodne sa musi proti tomu bojovat. Ale je to len dosledok velmi zlej socialnej situacie zeny, ktora toto dopustila. Tu treba riesit problem, nie dosledok.

Toto referendum nie je proti rodine. Nepoznam jedineho cloveka, co by si rodinu ako taku nevazil. Tu ide len o rozsirenie prav aj na istu demograficku mensinu. Tvojich prav sa to nijako nedotkne, teda ani tvojej rodiny. Ide tu predovsetkym o dedicske prava homo-partnerov a pravo na info o ich zdravotnom stave. To su uplne prijatelne a legitimne veci. Toto nijako spolocnost neohrozuje.

Predstav si, ze by si mala s partnerom dieta. Nie ste zosobaseni. Dietatu sa nieco nestastne stane, je v nemocnici, ty si odcestovana a nemozes hned prist naspat. Tvoj partner pride do nemocnice, no kedze nie ste manzelmi, personal nemocnice NESMIE poskytnut info o stave vasho spolocneho dietata. A vam ostanu len nervy v koncoch, lebo neviete, ako na tom dieta je. Absurdne, ze?

Takze registrovane partnerstva su hlavne o tomto. Nikto nepotrenuje, aby sa volali manzelstvo. Je to uplne ludska poziadavka mat toto pravne garantovane. Nerozumiem, preco by malo byt homosexuali o toto ukrateni, ked maju uplne rovnake hodnoty ako hetero (laska, spokojnost, stastie, potreba starat sa o druhych atd.).

buzola

Marcela24 pekne od teba, ze si nacala tuto temu tyzden a pol pred referendom. Ludom treba otvorit oci, ze na slovensku zacina posobit loby homosexualov posobiacich v sfere politickej ako aj medialnej. Urcite v tom velku ulohu maju aj peniaze.
Uz som sa vyjadrila v podobnej teme co tu bezala. Ja na referendum idem a tiez neviem ako budem este hlasovat presne za prve dve ale na poslednu budem tak isto proti sexualnej vychove na skolach.
Pravdepodobne aj na prve dve odpoviem proti vyhodam homosov. Je tonechutna predstava aby male dieta vychovavali dvaja muzi ci dve zeny. A je mi fuk, ze take nieco bezi uz v zapadnej europe ci v amerike. Ja im nato s*rem.

buzola

Embryo chod si schladit hlavu a nevyskakuj tu. Nechapem co je zle na tejto teme. Nahodou tato tema patri na forum zdravie lebo sa scasti dotyka zdravia a navyse ju autorka zaradila do kategorie suvisiaca s psychologiou a osobnym problemom. Takze sa nehraj na mudreho.

Slobodna

Tí, ktorí sa tak bijú za tradičnú rodinu a manželstvo v duchu manžel-manželka, zabudli na jednu vec, proti ktorej by mali bojovať viac. Že ľudia si manželský zväzok prispôsobia tak či tak. V dnešnej dobe je to napr. manžel-manželka-milenka...
Ale keďže nemá zmysel sa hádať alebo sa pokúšať diskutovať so zaslepenými fanatikmi...

disident

Tu je výborný text, ktorý vysvetľuje ciele LGBT-lobbystov a vysvetľuje prečo je také dôležité sa referenda zúčastniť:
www.hlavnespravy.sk

Pokiaľ to odignorujeme, môžeme skončiť takto:

Homosexuálne adopcie a ich dôsledky na deti:
diskuter.wordpress.com

Otrasné príklady, ako vyzerá sexuálna výchova v zahraničí
diskuter.wordpress.com

A špeciálna hrozba. Určite si všetci spomínate na Ivanu Boórovú a jej deti, ktoré jej britská sociálna násilne vzala. Takých prípadov sú v Európe desaťtisíce každý rok, pričom možno viac než polovica detí smeruje na adopciu k homosexuálnym párom. Ak povolíme homosexuálom adopcie, dopyt po adoptovateľných deťoch vytvorí podobne brutálny systém juvenilnej justície, aký teraz vyčíňa v západnej Európe

balia

embryo, písala som, že starí Rimania rodinu chránili. To znamená, že zväzok muža a ženy mal lepšie postavenie pred zákonom, keďže sa z neho rodili deti. O rozšírenej homosexualite a pedofílii v rímskej ríši viem.

Nie sú to katastrofické scenáre. Rozumieš po nemecky? Aj tie linky, čo som dala, sú výmysly? Nereagoval/a si na ne.

Pokračuje to - a už je to na západe, že si homosexuálne páry prenajímajú \"maternicu\" žien v chudobných krajinách, ktorá im vynosí dieťa, za to pravdaže tejto žene zaplatia. Snahou o adopciu detí sa to neskončí. Dieťa sa stáva tovarom, ktorý si môže hocikto obstarať, objednať, \"vyrobiť\".

slobodna, na každé dieťa v domovoch je plný poradovník heterosexuálnych párov o adopciu. Nie sú tam deti, ktoré nikto nechce, a ktoré by mohli zachrániť homosexuálne páry.

Ak chcú dvaja homosexuálne orientovaní žiť spolu ako pár, nech sa to nevolá manželstvo. Manželstvo predpokladá manžela a manželku. Ich vzťah sa kvôli informovanosti pri chorobách dá právne poriešiť aj inak.

Referendum tu bude, či pôjdete alebo nie. Ak nepôjdete, peniaze sa aj tak nevrátia. Je to na vás.